9 Balandis 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Trys darbo dešimtmečiai pralėkė lyg akimirka

Esančius valdžioje labiau įprasta peikti nei girti. O  pelnyti visuotinį pripažinimą, tapti žmogumi, į kurį kreipiamasi ir laimei aplankius, ir bėdai ištikus – ypač sunku. Jonas Samoška, Mažonų seniūnijos seniūnas, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas, yra pripažintas ir gerbiamas savo bendruomenės narių, vertinamas savivaldybėje, žinomas šalyje. Gruodžio 16 dieną sukanka 30 metų, kai jis dirba vadovaujamą darbą.

Kad gyvenimo durys lengviau atsivertų

Kai likimas pagaili jaunam žmogui sveikatos, lemtingas jo klaidas bando ištaisyti tėveliai ir mokytojai. Visada kirba mintis, kur ir kaip geriau galima tai padaryti. Kur tokiems vaikams saugiau, maloniau, naudingiau - bendrojo lavinimo mokyklose ar vien tik jiems pritaikytose įstaigose? Todėl ir nutariau apsilankyti Tauragės rajono Skaudvilės specialiojoje mokykloje. Čia užuovėją, supratimą, galimybes tobulėti turi ne tik Tauragės, bet ir gretimų rajonų specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai.

Pirmąkart Tauragėje - dvigubos vestuvės

Šeštadienį Tauragės rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje vyko dvigubos vestuvės, kokių Tauragėje dar nebuvo. Sidabrinę savo santuoką įtvirtino Jolanta ir Algirdas Grabauskai, o jų sūnus Darius Grabauskas su drauge Sanida Jankevičiūte sukūrė šeimą.

 

Kai gimtadienis – dukart metuose...

Neseniai 60-ąjį jubiliejų atšventęs Vytautas Jonušaitis gali pasigirti, kad jo gimtadienis – dukart metuose. Gal todėl jo gyvenimas toks turiningas, kupinas nuotykių. Vytautas - ne tik puikiai savo darbą išmanantis tekintojas, neabejingas menui, bet ir nepailstantis šokėjas, turistinių kelionių baidarėmis organizatorius.

„Neįsivaizduoju savęs kitur“

Atskubėjus Tarptautinei mokytojų dienai smalsu, kuo gyvena pačių mažiausiųjų piliečių gyvenimo švyturiai – jų pirmieji vedliai didžiulėje atradimų jūroje. Šįkart atkreipkime dėmesį ne į tūkstantį ar daugiau mokinių ugdančią švietimo įstaigą, kur tvyro nuolatinis šurmulys ir skubėjimas, o į  nedidelę kaimo mokyklą, kurioje į gyvenimą stiebiasi vos keletas mokinių.

„Geras mokytojas = darbštumas + kūryba + talentas“

Šiandien – Tarptautinė mokytojų diena. Ta proga prisimename šią visais laikais reikalingą profesiją ir ją pasirinkusius žmones. Kokio mokytojo laukia šiandieninė visuomenė ir kas šiandien imasi šio atsakingo darbo? Kas šiame darbe svarbiau: ryški, savita mokytojo asmenybė ar universitete įgytos žinios? Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Virginija Norkevičiūtė, jau keturiasdešimt antrus metus dėstanti rusų kalbą, turi savo požiūrį į mokytojo darbą bei jaunosios kartos ugdymą.

„Man teberūpi Tauragės krašto istorija, dabartis ir ateitis“

Albinas Batavičius – visoje Lietuvoje žinomas kraštotyrininkas, publicistas, bandonininkas, Tauragės miesto garbės pilietis, Žemaičių kultūros draugijos narys, nenuilstantis visuomenininkas gimė 1938 metais kovo 1 dieną Tauragės valsčiuje, Batakių apskrityje, Devynakių kaime. Išleido knygas: „Tauragės apskrities dūdų orkestrai“ (1995),  „Žemaitija“, „Tauragės kraštas senose fotografijose“ (2000), „Tauragės kraštas. Devynakiai – Karšuvos žemės kaimas“ (2005), „Tauragė šimtmečių vingiuose. Žmonės, įvykiai, vaizdai 1507-2007“ (2007), „Negrįš tos dienos“ (2011), „Iš tėvynės praeities“ (2012). Įrašė garso kasetę „Švelnūs bandonijos tonai“ (1998), kompaktines plokšteles „Gimtinės ilgesys“ (2008), „Mano miela kerėtoja“ (2010).
 

Jonas Samoška išrinktas Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentu

Birželio 6 dieną  Kaune J. Stulginskio universitete įvyko VI-asis LSSA narių atstovų suvažiavimas, kuriame dalyvavo 104 delegatai.

Lietuvių kilmės australą sudomino tėvų kraštas

Šeštadienį Tauragėje viešėjo pora iš Australijos -  Renė ir Joel Nathan‘ai. Nors į Lietuvą atvykusius turistus pasitiko žvarbus oras, rodos, nuotaikos jiems tai nė kiek nesugadino.
 

„Tai yra mano kelias...“

Trečiadienį Vilniuje, Seime, „Gerumo žvaigždę“ už begalinį atsidavimą ir pasiaukojimą likimo nuskriaustiems vaikams atsiėmusi tauragiškė Vida Gajauskienė ir džiaugiasi, ir klausia – „negi aš padariau kažką ypatingo?“

Puslapiai

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija