14 Spalis 2019, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Skaitymo iššūkį įveikę žmonės per vasarą perskaitė daugiau kaip 74 tūkst. knygų

Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos ketvirtus metus vykdo akciją „Vasara su knyga“. Šiemet joje dalyvavo daugiau kaip 16 tūkst. žmonių, kurie iš viso perskaitė per 74 tūkst. knygų.

Skaitymo iššūkis baigėsi!

Skaitydami mes pakeisime pasaulį! Tokiu šūkiu šią vasarą Lietuvos bibliotekos jau ketvirtąjį kartą iš eilės kvietė savo skaitytojus dalyvauti „Skaitymo iššūkyje“, pažinti pasaulį žvelgiant į skaitomų knygų puslapius, ieškoti ir rasti knygų, kurios galbūt pakeistų, praturtintų skaitytojo suvokimą apie pasaulį.

Siūlo vaistą nuo rudeninio streso

Rugsėjis – mokiniams, jų tėvams ir mokytojams lyg antri naujieji metai. Mokslo metus dauguma pradeda žadėdami geriau mokytis, lengviau keltis rytais ir pagaliau rasti papildomą veiklą, kuri tinka ir patinka. Tačiau tai sukelia daug iššūkių ir streso. 

Kas jie: „Lietuvos Maximalistai“ iš Tauragės?

Šventinį penktadienio vakarą Vilniuje 17-ąjį kartą buvo apdovanotas rekordinis skaičius gabių ir talentingų Lietuvos moksleivių. Visus juos vienija maksimalizmas – tiek sunkiai dirbant, tiek leidžiant laisvalaikį, tiek svajojant apie ateitį. Tarp nulgaėtojų yra ir moksleivė iš Tauragės apskrities: Agnė Gudauskaitė.

Stebimas mokyklų pasirengimas pereiti prie etatinio mokytojų darbo užmokesčio

Mokykloms, kurios susiduria su iššūkiais įvedant etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelį ir prasidėjus mokslo metams turi neišspręstų klausimų, bus teikiama speciali konsultacinė pagalba, jose lankysis ministerijos atstovai. Nors dauguma mokyklų pasirengusios visiškai pereiti prie etatinio mokytojų darbo užmokesčio, keliolikoje mokyklų šis procesas sudėtingesnis, parodė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pateikta savivaldybių informacija. 

Projekto idėjų sklaida

Pieš pradedant naujuosius mokslo metus Tauragės suaugusiųjų mokymo centre lankėsi kaimyninės Latvijos  Ventspilio miesto šeštosios vidurinės mokyklos mokytojų komanda. Susitikimo tikslas – pasidalinti projektinio darbo patirtimi, aptarti besibaigiančio  Erasmus + projekto „IKT – mokinių iškritimo iš ugdymo proceso mažinimui“ nuveiktus darbus, įvertinti projekto naudą  ugdymui  bei apžvelgti tolimesnes abiejų mokyklų bendradarbiavimo perspektyvas.

Rugsėjo spalvos

Rugsėjis, žengdamas naują žingsnį, dovanoja mums gražią ir prasmingą šventę, metai iš metų pasikartojančią ir kaskart kitokią... Ir šį gražų rugsėjo antrosios rytą vaikučiai, nešini gėlytėmis, vieni jų čia žengia pirmą kartą, gal kiek nedrąsiai, o kiti, po ilgų vasaros atostogų, į Skaudvilės specialiąją mokyklą sugrįžo jau gerokai paaugę. Atskubėjęs darbingas ruduo sukvietė ne tik mokinukus, bet ir jų tėvelius, mokytojus, visą mokyklos bendruomenę.

Pradinukams – nemokama EMA mokymosi aplinka ir draudimas

Pradinukai – smalsūs ir atviri naujovėms, todėl mokyklose šiemet vėl startuoja „Pradinukų draudimo“ programa, kviečianti vaikus nemokamai išbandyti elektroninę EMA mokymosi aplinką. Praėjusiais mokslo metais pirmą kartą pristatyta ir įgyvendinta programa „Pradinukų draudimas“ buvo itin sėkminga – elektronines vieno pasirinkto mokomojo dalyko pratybas atvėrė ir EMA licencijas gavo beveik 20 tūkst. pradinukų visoje Lietuvoje.

Etatinis mokytojų darbo apmokėjimas: kas keičiasi nuo rugsėjo 1 d.?

Nuo rugsėjo 1 d. visų bendrojo, profesinio, neformaliojo ugdymo mokytojų darbo krūvis ir užmokestis bus skaičiuojamas pagal patobulintą etatinio darbo užmokesčio modelį, papildomai mokytojų atlyginimams skiriama 14 mln. Eur keturiems šių metų mėnesiams, atitinkamai didesnės lėšos bus numatytos ir nuo 2020 m. sausio 1 d.

Tauragės rajone – 25 šimtukai

Paskelbus visų valstybinių brandos egzaminų rezultatus, paaiškėjo, kad 19 rajono abiturientų valstybiniai egzaminai įvertinti 25 šimtukais.  Daugiausiai – 13 šimtukų – surinko Tauragės „Versmės“, 6 – Tauragės Žalgirių gimnazijos, 6 – Tauragės rajono Skaudvilės gimnazijos gimnazistai. Gavę po du šimtukus gali didžiuotis trys ,,Versmės“, du Skaudvilės  ir vienas  Žalgirių gimnazijos abiturientas.

Puslapiai

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija