9 Balandis 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Didžiausi pasaulio turtai – viename popieriaus lape

Pas Marę Barkauskienę Požerūnuose svečiavausi per pačias Užgavėnes. Tad nenuostabu, kad šeimininkė mane pasitiko su blynais ir arbata. Sakė, esu ne pirmas svečias, pora Užgavėnių persirengėlių jau apsilankę. Tie nelabai norėję blynų ir arbatos, o veikiau - pinigėlių. Todėl virtuvėje laikanti ir smulkiųjų, kad nuo Užgavėnių persirengėlių atsipirktų.

Valstybės bendraamžis gimtadienį švęsdavo slapčia

Tauragiškis Jonas Stanys - beveik mūsų valstybės bendraamžis. Gimė jis 1922-aisiais, praėjus vos ketveriems metams po Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo. Ir kaip tik - vasario 16-ąją. Šiandien žurnalistai ,,graibsto“ tokiu istoriniu laiku gimusius žmones, užrašinėja jų prisiminimus. Tokia proga pasinaudojau ir aš, sužinojęs, jog Oranžerijos gatvėje gyvena Jonas Stanys, poryt kartu su Nepriklausomybės diena minėsiantis savo 90 metų jubiliejų. 

Medžiotojas – gamtininkas ar gamtos priešas?

Nors dalis visuomenės į medžiotojus žiūri neigiamai -kaip į gamtos priešus - Tauragės urėdijos vyriausiasis miškininkas Antanas Gaudiešius save ir savo kolegas medžiotojus vadina gamtininkais. Jo manymu, profesionalus medžiotojas nekelia sau tikslo sumedžioti kuo daugiau žvėrių, tačiau stengiasi savo medžioklės plotuose tvarkytis taip, kad juose vyrautų pusiausvyra ir harmonija.

Giminės židinį patikėta saugoti Kęstučiui

Ieškodamas pašnekovų savo rašiniams, kartais pavartau knygą ,,Kraštiečiai“, kurioje sudėtos žinomesnių tauragiškių biografijos. Paminėti ir keli Bartušiai. Tačiau Kęstučio, šiandieninio mano pašnekovo, ten neradau. Gal Kęstutis kilęs ne nuo Tauragės?

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija