9 Gruodis 2019, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Šiemet Joninių šventės su tradicijomis, papročiais, degančiais laužais ir koncertais nuvilnija per visą Tauragės kraštą. Smagūs suėjimai organizuoti Taurų nuotykių parke, Pagramantyje, Jovaruose, Dacijonuose, Adakave  bei kituose aktyviuose seniūnijose ir  bendruomenėse.

Tauragiškiai bei miesto svečiai noriai jungėsi į įvairiausias veiklas – šoko, dainavo, pynė vainikus, degino laužus, linksminosi skambant kaimo kapelų bei įvairių žinomų atlikėjų dainoms.

Šiemet net dvi dienas – birželio 22-23 – Tauragės kultūros centras visus kvietė ne tik pašėlti, bet ir atverti simbolinius vartus į mūsų tradicijas, amatus, žaidimus, šokius – bandyti, išmokti, atrasti, pasidžiaugti ir puoselėti tai, kas formuoja  mūsų gimto krašto įvaizdį, savitumą, identitetą.

Visos šventės metu šurmuliavo tautodailininkai, buvo daug muzikos, šokių ir žaidimų, sveikatingumo paslapčių mokė visuomenės sveikatos biuro specialistai, kvietė gyvūnų kampelis, vyko VSAT Pagėgių rinktinės tarnybinių šunų meistriškumo pasirodymai.

Šventėje vyko ir žemaitiškų valgių degustacija – juos pristatė Tauragės rajono bendruomenės, o žemaitiški valgiai buvo dedami ant moksleivių išpieštų stalų. Koncertavo Tauragės jaunimo muzikos grupė „Floki“, skrabalų virtuozas R. Šilinskas,  grupė „Vairas“.

Vinguriuojant dainų ir šokių pynei, koncertavo Kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai: Baltrušaičių kapela, folkloro ansamblis ,,Traka“, folkloro kolektyvas ,,Radasta“, liaudiškų šokių grupė ,,Spietlius“, ,,Šaltinio“ progimnazijos liaudiškų šokių grupė, dainų ir šokių ansamblio ,,Jūra“ kapela.

Smagios šventės metu pagerbti bei pasveikinti šventėje dalyvavę Jonai, Janinos ir Rasos, liepsnojo laužai, ieškoma paparčio žiedo.

Šeštadienį švęsti Jonines kvietė ir Pagramantis. Joninių apeigos vyko ant piliakalnio. Koncertavo Lomių vokalinis ansamblis „Allegretto“, tautiškų šokių šventėje pasirodė kolektyvai iš Kėdainių, Šakių, Laukuvos, Rietavo, Šilalės. Linksmino  grupė  „Lietuvaičiai“ bei Valdo ir Dainoros Lacko duetas.

Šeštadienį savo šventę rengė ir Jovarų bendruomenė – čia kviesta pasportuoti, pašokti, prisiminti Joninių papročius ir tradicijas, paklausyti grupės „Arka“ koncerto.

Savaitgalį smagaus šurmulio netrūko ir Dacijonuose. Susirinkusius į tradicinę šventę džiugino sporto ir šokio fiesta „Daci Joninės“ – organizuoti žaidimai, sportinės rungtys, edukaciniai užsiėmimai „Šokime kartu“, grojo muzikos grupė „Pečius griūn“ (Gargždai), didžėjus Dovydas (Klaipėda).

Joninių šurmulys savaitgalį netilo ir kituose Tauragės rajono erdvėse. Įvairiuose Tauragės vietovėse susirinkusius kraštiečius sveikinę Joninių švenčių organizatoriai, džiaugėsi, kad ir tauragiškiai aktyviai prisideda prie šventės organizavimo, moka linksmintis bei puoselėti Lietuviškas tradicijas.

Tauragės rajono savivaldybės, Tauragės kultūros centro, Dacijonų kaimo bendruomenės nuotraukos

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija