15 Spalis 2019, Antradienis

 

Pirmas
 

Tauragės darbo birža ir Tauragės mokesčių inspekcija UAB ,,Klasmann-Deilmann Laukėsa'' pripažino viena didžiausių darbdavių rajone. Ši įmonė, mėnesio pabaigoje minėsianti 50 metų jubiliejų, kasmet įvairiems sezoniniams darbams papildomai įdarbina iki 100 darbuotojų. Joje darbuojasi apie 60 nuolatinių darbuotojų, šiuo metu durpyne triūsia ir 11 bulgarų.
 

UAB ,,Klasmann-Deilmann Laukėsa'' generalinis direktorius Kazimieras Kaminskas „Tauragiškių balsui“ prisipažino, jog buvo maloniai nustebintas tokia Tauragės darbo biržos atstovų ir Tauragės mokesčių inspekcijos naujiena.

- Tai labai maloni naujiena, tuo nuoširdžiai džiaugiamės. Dar didžiuojamės ir tuo, kad UAB ,,Klasmann-Deilmann Laukėsa'' darbo užmokesčio vidurkis yra vienas iš didesnių rajone. Nuolatos stengiamės išlikti patraukliais darbdaviais, - sakė generalinis direktorius.
Jo teigimu, UAB ,,Klasmann-Deilmann Laukėsa'' yra viena iš 5 Lietuvoje veikiančių įmonių, kurios priklauso ,,Klasmann-Deilmann'' grupei. Kitos įmonės yra išsidėsčiusios Šilutės, Skuodo, Kauno ir Marijampolės rajonuose.

Produkciją tiekia ir Europos medelynams

Direktorius pasidžiaugė, jog jo vadovaujama įmonė - UAB ,,Klasmann-Deilmann Laukėsa'' - gamina aukštos kokybės durpių žaliavą, kuri vėliau transportuojama į vieną iš gamybinių bazių Šilutėje. Čia ji apdorojama laikantis ypatingai aukštų kokybės reikalavimų, maišoma su įvairiais priedais ir naudojama substrato gamybai. Galutinis produktas skirtas šiltnamininkystės ir maisto pramonei. Klientai substratus naudoja sėklų daiginimui, dekoratyvinių augalų, daržovių, pievagrybių auginimui, landšafto gerinimui.

- Mūsų produkcija sėkmingai tiekiama ir į didžiuosius Europos medelynus, o Lietuvoje ja prekiauja UAB „Sarcina“. Apie pardavimo vietas galima daugiau sužinoti jų internetiniame tinklalapyje. Šiuo metu gaminame trupinines ir gabalines durpes, kurios skirtos tolimesniam perdirbimui. Mūsų įmonė taip pat gamina ir kuro durpes vietinei rinkai. Reikia paminėti, kad kuro durpių energetinės savybės yra apie 10 procentų aukštesnės lyginant su medienos kuru, - apie savo vadovaujamos įmonės gaminamą produkciją pasakojo Kazimieras Kaminskas.

Direktoriaus teigimu, durpių pramonė itin priklauso nuo oro sąlygų. Todėl niekuomet negalima numatyti sezono darbų pradžios ir pabaigos. Esant normalioms ir stabilioms oro sąlygoms, pirmieji darbai pradedami dar balandžio mėnesį, durpių gavybos sezonas gali užsitęsti net iki spalio pabaigos.

Kruopščiai atsirenka darbuotojus

Generalinis direktorius Kazimieras Kaminskas neslėpė, jog įmonė nuolat ir tikslingai investuoja į techniką bei žmogiškuosius išteklius. 2010 metais pradėta ir 2011 metais sėkmingai pabaigta darbuotojų kvalifikacijos kėlimo programa. Ši priemonė dalinai buvo remiama Europos Struktūrinių fondų. Investicijos į techniką vykdomos tikslingai atsižvelgiant į poreikį ir rinkos situaciją.
Direktorius apgailestavo, kad nuo 2012 metų padidintas daugiau nei 300 procentų mokestis už išteklius papildomos motyvacijos dėl didesnių ir intensyvesnių investicijų neprideda. Jo manymu, norint planuoti tikslingai įmonės veiklą ir strategiją, būtina saugi ir stabili politinė bei mokestinė sistema.

Direktoriaus teigimu, šiuo metu įmonėje darbuojasi vidutiniškai apie 60 darbuotojų. Vasaros darbams papildomai įdarbinta apie 100 darbuotojų.

- Tai itin atsakingas ir svarbus darbas, tad vykdome darbuotojų įdarbinimą labai atsakingai ir kruopščiai. Be abejonės, visuomet remiamės Darbo Kodekso nuostatomis, taip pat ir įdarbindami moksleivius ar studentus. Kartais pasitaiko ir liūdnų atvejų, kai darbuotojai, pradėję darbą mūsų įmonėje, ima piktnaudžiauti. Su tokiais darbuotojais išsiskiriame ir nebekviečiame ateinančiam sezonui prisijungti prie mūsų komandos. Tačiau puikiai išdirbusius sezoną mielai kviečiame ir kitam sezonui, tokie darbuotojai turi pirmumo teisę. Be to, šiais metais startavo projektas pasamdant įmonę, kuri atsiuntė 11 darbuotojų iš Bulgarijos. Tai pilotinis projektas. Šio projekto tikslas – patikrinti, kokiais principais atliekami tam tikri darbai kituose ES durpių gavybos įmonėse. Jei šis projektas pasiteisins, galbūt persvarstysime mūsų darbų technologijas ir kai ką patobulinsime, - ateities planais dalijosi įmonės direktorius.

Jis patikino, jog įmonė ir ateityje planuoja nuosekliai investuoti į technologijas, žmogiškuosius išteklius, darbų saugą bei aplinkosaugą.

Ruošiasi solidžiai sukakčiai

Laukėsos durpynas, kaip ir Eičių kaimas, šio mėnesio pabaigoje ruošiasi paminėti solidžią sukaktį – 50 metų jubiliejų. Kadangi šventės programa rūpinasi Eičių kultūros namai, įmonės generalinis direktorius Kazimieras Kaminskas teigė jau skyręs lėšų šiam renginiui.

- Pasinaudodamas šia proga noriu padėkoti visiems buvusiems ir esamiems įmonės darbuotojams, prisidėjusiems prie UAB ,,Klasmann-Deilmann Laukėsa'' istorijos kūrimo, - sakė direktorius Kazimieras Kaminskas.

Kristina NEVELKIENĖ

Komentarai

 #
Paimkite V.Almonaičio knygą "Karšuva" 1 d ir ten rasite kur kas ankstesnę Eičių kaimo paminėjimo datą. Net "Vikipedijoje" parašyta, kad 1841 m. čia gyveno 71 gyventojas. Taigi kaimo nebuvo, o žmonės gyveno? Steigiant durpių įmonę, vieta kur Eičių kaimo teritorijoje pastatyti nauji mūriniai pastatai imta klaidinančiai vadinti Laukesa, kadangi visos tos statybos buvo susietos su durpyno darbuotojų apgyvendinimu ir durpių įmonės , pradėjusios eksploatuoti Laukesos pelkę poreikiais. Tad visų šitų statinių ir daurpyno jubiliejų ir reiktų minėti. Tuo tarpu Eičių kaimui tai joks jubiliejus.
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija