20 Vasaris 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

2012-iems metams pradėjus iš naujo sukti mūsų laiko ratą, visi esame kupini planų ir idėjų, norisi permainų ir naujovių. Apie tai, kas šiais metais bus madinga, sutiko papasakoti Vilniaus kolegijos aprangos dizaino specialybės trečio kurso studentė, būsimoji aprangos stilistė Justė Misiūnaitė. 
- Ko įdomaus ir naudingo mokosi būsimieji aprangos stilistai?
- Per trejus studijų metus teko mokytis daug įdomių dalykų. Sceninio, komercinio įvaizdžių kūrimo, turime neblogai išmanyti ir asmeninio žmogaus garderobo sudarymą. Rūbų kūrimas spektakliams, muzikinėms grupėms " labai įdomus procesas, reikalaujantis ne tik puikių praktinių įgūdžių, bet reikia suprasti jų atliekamus kūrinius, menininkų charakterius, vaizduojamos epochos ypatumus.  Mokydamasi komercinio įvaizdžio kūrimo paslapčių, gilinausi į vitrinų apipavidalinimo, prekių pozicionavimo gudrybes. Kuriant vitrinas, teko padirbėti „Audimo“ ir „Step top“ parduotuvėse. Buvo labai įdomu. Mados istorija, intelektualioji teisė, kiti dalykai labai pagilina teorinį supratimą apie aprangą, jos kūrimą bei realizavimą. Didžiausias studijų šioje kolegijoje privalumas - glaudus teorijos ir praktinio darbo ryšys. Viską, ką sumanai ar išgirti iš dėstytojų, tenka sukurti, nupiešti, pasiūti, nutapyti ar „įkūnyti“ kitais  būdais. Mokėmės net šukuosenų kirpimo, makiažo pagrindų.
- Ko mokaisi šiuo metu?
- Dabar liko tik diplominio darbo gynimas. Bandysiu sukurti vienos iš garsiausių Meksikos dailininkių Friddos Kahlo individualų įvaizdį  pagal  jos siurrealistinį  paveikslą „Dvi  Fridos“ .
- Kas labiausiai nustebino pasirinkus šią profesiją?
- Įdomiausia tai, kad mes, visos merginos ir moterys, manome viską žinančios ir išmanančios apie mados subtilybes. Iš tikro tai sudėtingas mokslas, o perdėtas pasitikėjimas savo skoniu kartais pastato žmogų  į juokingas situacijas. Kai pasižiūriu į save ir kitus dabar, suvokiu, kad vien tik  nuojautos, kaip rengtis, nepakanka. Kartais reikia ir specialisto patarimo.
- Tai kas naujo 2012-ųjų metų moterų madoje?
- Į madą grįžta kailis bei kailinė rūbų apdaila. Madingas aksomas, oda, šilkas, nėriniai. Vėl prisiminti įvairūs raštai bei siuvinėjimai ant audinio. Daugiau dėmesio skirsime metalinio blizgesio atspalviams, raudonai spalvai. Mini sijonėlius, rūbus su žirniukais drąsiai galima slėpti į spintas. Šiame sezone madingi midi, maksi ilgiai. Įvairiausios suknelės su pakeltų pečių linija turėtų pagyvinti kiekvienos moters garderobą.
- Kokios mados naujovės laukia vyrų?
- Vyrai  taip pat galės pasilepinti aksominiais kostiumais, puoštis kailiais. Madingi militaristiniai elementai " metalinės sagos, kepurės. Šiuolaikiniam įvaizdžiui sukurti bus naudojami languoti, raudonų, geltonų spalvų audiniai, didelės rankinės, skrybėlės. Poilsiui ypač tiks nertiniai su aukštomis apykaklėmis. Ypač madingas bus retro stilius.
- Kas įdomaus 2012-aisiais jaunimo aprangoje?
- Jaunimo tarpe vis dar populiarus vintažas. Ir toliau galima raustis mamų ir močiučių spintose, ieškant 1980-1990-šimtmečių rūbų. Tiks viskas: džinsai paaukštintu liemeniu, švarkai su praplatintais pečiais, nuo liemens platėjančios suknelės,  maksi sijonai, didelių apimčių megztiniai. Bus madingi gėlėti audiniai, masyvūs papuošalai.
- Ar esama skirtumų tarp Tauragės ir sostinės jaunimo gatvės mados?
- Su džiaugsmu galiu patvirtinti, kad tauragiškiai mažai kuo skiriasi nuo sostinės jaunimo. Pagaliau baigia išnykti net taip mėgiama sportinė apranga ir sportiniai bateliai. Tiesa, Vilniuje  jauni žmonės  žymiai drąsesni, nebijo išreikšti savo individualumo.
- Ką galima patarti tiems, kurie nenori tapti „aklais“ madų vergais?
- O tokiais ir nereikia būti! Visada geriausia ieškoti savo įvaizdžio. Pakanka  paįvairinti savo garderobą madingais elementais arba įsigyti tinkamos spalvos ryškų vienspalvį ansamblį, derinti skirtingų faktūrų audinius arba tiesiog papuošti savo komplektą nusimegzta ar nusipinta detale. Pats metas originaliu būdu pabrėžti savo išskirtinumą.

Sigutė PUMPUTIENĖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

 #
Pasimokyti reikia. Su tom madom visada vargas. Kartais nejauku žiūrėti, kaip jaunos mergaitės vidury baltos dienos su vakariniu makijažu gatvėje marširuoja. Daugiau konkrečių patarimų!
 
 #
Nedraugiškas: dėl fade in/out tiesa, tačiau gaminimo laiką kmsjenouopa failo užkrovimas ,)Simonai: Su GarageBand praktiškai esu nesusipažinęs .)Apskritai šitas straipsnis parodo, kaip galima pasigaminti skambėjimo toną vien per iTunes. Suprantu, kad šiek tiek painoka ir gaminimo procesas ilgas, tačiau nereikalauja jokių papildomų programų ar interneto. Tikrai nieko neturiu prieš kitus gamybos būdus. Kas kaip moka, tas taip šoka. Ne? .)
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija