5 Gruodis 2019, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Gyventojų atostogos, vasaros darbai sodybose, soduose, tapo tikru išganymu „laisvo oro direktoriams“. Rodos, praėjusios dienos buvo itin palankios vagių „tornadui“, kuris praūžė daugybėje tauragiškių butų...

Policija dar prieš šiltąjį sezoną įspėjo gyventojus saugotis ilgapirščių –  jeigu planuojama ilgesniam laikui išvykti, pasistengti savo namus kiek įmanoma labiau apsaugoti, atkreipti dėmesį į užraktų kokybę, paprašyti kaimynų budrumo ir t.t. Kad ir kaip bebūtų gaila, nukentėjusiųjų nuo vagių – daug. Ypač ilgapirščiai smaginosi savaitgalį – įtemptai pradėta darbuotis nuo ketvirtadienio.

Vagia net maistą

Pirmoji į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi Dainavos gatvėje gyvenanti moteris I. G. Ketvirtadienio popietę ji pastebėjo, kad buvo įsibrauta į namus – pavogtas televizoriaus skaitmeninis imtuvas, sidabriniai papuošalai. Matyt, ilgapirščiai pabijojo neštis didesnės apimties daiktus ir nerizikavo „užkliūti“ už kaimynų akių. Nors daiktai nebuvo masyvūs, moteris patyrė nemažą žalą – 1630 litų. Tos pačios dienos vėlų vakarą įsibrauta į kitos moters – O. T. namus, esančius Ateities take. Iš čia taip pat išnešti sidabriniai papuošalai, nugvelbtos banko mokėjimo kortelės. Laimei, patirta žala mažesnė – 270 litų. Penktadienio popietę sujauktą butą, esantį Gedimino gatvėje, rado  R. S. Namuose vyras rado išmėtytus daiktus, pasigedo didelės sumos pinigų – 6840 litų.  Solidi pinigų suma išnešta ir iš kitų namų – naktį iš šeštadienio į sekmadienį A. V., gyvenanti J. Tumo-Vaižganto gatvėje,  pastebėjo, jog buvo įsibrauta į jos butą. Pavogti auksiniai papuošalai, kompiuteris. Tauragiškė patyrė  4700 litų žalą. Šiek tiek anksčiau buvo brautasi į Gedimino gatvėje D. P. priklausantį butą. Moteris pasigedo televizoriaus, kompiuterių, pinigų, auksinių ir sidabrinių papuošalų, asmens dokumentų, kitų daiktų. Tąkart žala siekė net 19849 litus. Pasitaiko, kad vagys išneša ne tik vertingesnius daiktus, bet ir maisto produktus. Tuo, deja, įsitikino ir Moksleivių alėjoje gyvenantis V. P. Be maisto produktų, jis neteko ir kvepalų bei pinigų. Žalą vyriškis įvertino 1300 litų.

Tauragė patraukli ir kitų miestų vagims

Kaip informuoja Vyriausiojo Tauragės apskrities policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė, įnirtingai mieste darbuojasi ne tik vietiniai ilgapirščiai, bet atvyksta ir „svečių“. Svetimame mieste jie greičiausiai jaučiasi saugiau, mano, kad policininkams bus kur kas sunkiau juos susekti. Tačiau, kaip teigia S. Šniaukštaitė,  tokie nusikaltimai gana sėkmingai išaiškinami – per penkis šių metų mėnesius, neskaitant birželio, ištirtos šešios vagystės, susijusios su įsibrovimu į butus – papuošalų, kompiuterių, pinigų ir kt. vagystėmis. Per metus išaiškinta net septyniolika vagystės atvejų. Policininkai įsitikinę, kad realu ištirti didžiąją dalį nusikaltimų, ir vėliau ar anksčiau tai bus padaryta.

Tiesa, policininkų darbą labai palengvintų nukentėjusių gyventojų kaimynai, jų neabejingumas bei rūpestis.

– Kartais išgirstame, kad kaimynai vagį matė, pastebėjo aplink namus slankiojant įtartinus asmenis, tačiau sakosi nieko bloga nepagalvoję, todėl neinformavę policijos. Reikėtų didesnį dėmesį kreipti į saugią kaimynystę, žmonės turėtų būti pastabesni, aktyvesni. Juk geriau vagiui iš anksto užkirsti kelią nei po to aiškintis, kas jis toks, – „Tauragiškių balsui“ sakė policijos atstovė spaudai.

Bene naudingiausias – telefoninis užraktas laiptinėms

Policija dar kartą pataria – išvykstant iš namų, net ir trumpam, visais galimais užraktais užrakinti duris, sandariai uždaryti visus langus, nepalikti pravirų orlaidžių, balkono langų. Išvykstant iš namų ilgesniam laikui, esant galimybei, palikti įjungtą šviesą ar radiją. Naudinga apie savo išvykimą iš namų informuoti kaimynus, paprašyti, kad jie atkreiptų dėmesį į tai, kas vyksta bute jums nesant, o pastebėję ką nors įtartino, nedelsiant jums paskambintų. Svarbu iš anksto pasirūpinti, kad namo, kuriame gyvenate, kiemas ir įėjimas į laiptinę būtų kuo geriau apšviesti. Verta pasidomėti, kokios yra durų apsaugos naujovės, kad būtų galima maksimaliai apsaugoti savo namus. Siūloma tinkamai sutvirtinti buto duris, įdėti patikimas spynas, įtaisyti akutę, durų sklendę, neįsileisti į butą nepažįstamų žmonių. Nepatartina pasitikėti vien asmens prisistatymu, specialaus pažymėjimo rodymu, verčiau neatidaryti durų įvairiems „specialistams“, reikėtų atidžiai domėtis nepažįstamojo atvykimo tikslu ir kritiškai jį įvertinti. Sutemus patartina užtraukti užuolaidas ar žaliuzes, kad nebūtų galimybės matyti, kas yra viduje. Būtų gerai pasirūpinti, kad, išvykus iš namų ilgesniam laikui, kas nors išimtų iš pašto dėžutės laiškus, lankstinukus ir t.t. Krūvos popierių joje tik sukels įtarimą, kad jūsų jau kurį laiką nėra namuose ir galbūt dar ilgai nebus.

Anot policijos, labai naudingas – telefoninis užraktas laiptinėms. Tokiu būdu į daugiabučio namą nepatenka jokie nepažįstami. Patartina apsidrausti namų turtą draudimo bendrovėje, saugant jį, reikėtų kreiptis į policijos komisariatą dėl daiktų žymėjimo, tai palengvintų nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui. Ir visgi – jei sugrįžę namo pastebėjote, jog čia lankėsi vagys, siūloma neiti į butą, nieko neliesti rankomis, kad nebūtų panaikinti nusikaltėlių pėdsakai.

Vaiva KESERAUSKAITĖ

dextera.lt

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija