24 Kovas 2019, Sekmadienis

 

Pirmas
 

Nuo praėjusių metų liepos 1 d. savivaldybėse įgyvendinamos Užimtumo dindimo programos, kuriomis siekiama didinti gyventojų užimtumą, sudaryti sąlygas darbo biržoje registruotiems ir darbo ieškantiems asmenis užsidirbti lėšų pragyvenimui, padėti susirasti nuolatinį darbą, mažinti socialinę įtampą ir atskirtį tarp bendruomenės narių, tuo pačiu plėtojant socialinę infrastuktūrą.

Per kalendorinius metus užimtumo didinimo programose dalyvavo 430 Tauragės teritorinės darbo biržos skyriuose registruotų ir darbo ieškančių asmenų. Daugiau kaip pusė programų dalyvių, kurie dirbo laikino pobūdžio darbus yra kaimo gyventojai (279 asmenys), susiduriantys su mobilumo ir nuvykimo į darbą sunkumais, turinčių įsipareigojimų šeimai, taip pat didelis dėmesys skiriamas ilgiau nei metus nedirbančių bei piniginės socialinės paramos gavėjų užimtumui.

Laikinai, vidutiniškai trims mėnesiams, įdarbinti asmenys tvarko miestų ir gyvenviečių gatves, kelius, pakeles, pėsčiųjų ir dviračių takus, upių bei ežerų pakrantes, prižiūri viešąsias erdves, kultūros paveldo, parkų, muziejų, kapinių teritorijas, vykdo apželdinimo ir želdinių priežiūros darbus. Taip pat numatyti pagalbiniai maisto paruošimo, patalpų remonto, darbai teikiant socialines laikino pobūdžio paslaugas asmenims su sunkia negalia ir vienišiems pagyvenusiems žmonėms.

Planuojant ir įgyvendinant Užimtumo didinimo programas didžiausias dėmesys skiriamas aukščiausio nedarbo teritorijose gyvenantiems asmenis. Planuojama, kad Tauragės regione šiais metais Užimtumo didinimo programose dalyvaus 440 asmenų, iš jų net 200 (arba 45,5 proc.) Jurbarko r. savivaldybėje, kur nedarbo lygis vienas aukščiausių šalyje, birželio 1 d. siekė per 14 proc. Tauragės r. sav. numatyta 170 dalyvių, Pagėgių sav. – 40 ir Šilalės r. sav. – 30 dalyvių.

Užimtumo didinimo programos dalyviai Pagramančio regioniniame parke Akmenos pažintiniame take ir prie Akmenos - Jūros santakos suremontavo laiptus, taip pat tvarkė Plynosios pažintinį taką, Genių, Jocių-Alangos regyklų teritorijas, atokvėpio vietas prie Matiškių piliakalnio, Lylavos hidrografinio draustinio, Alijošiškės miško, Lylavėnų kaimo, Ringių poilsiavietėje. 

Lauksargių seniūnijoje šiemet užimtumo didinimo programoje įdarbintas vienas asmuo. Jis šienauja parkus, padeda įrengiant aikštelę prie seniūnijos administracinio pastato ir tvarkant Lauksargių seniūnijos evangelikų liuteronų bažnyčios teritoriją.

Mažonų seniūnijoje dirbantys užimtumo didinimo programos dalyviai Alijošiškės kaime Liepų gatvėje genėjo šakas, jas smulkino, išvalė pakeles Kasbarynų, Lomių, Ringių kaimuose. Mažonų kaime sutvirtino kelio atitvarus. 

Dalyvavimą Užimtumo didinimo programose jau baigė 255 asmenys, jie ne tik užsidirbo lėšų pragyvenimui, bet ir atnaujino turėtus darbo įgūdžius bei įgijo naujų kompetencijų. Kas trečias Užimtumo didinimo programos dalyvis, per 6 mėn. nuo laikino įdarbinimo pabaigos, įsidarbino savarankiškai, buvo įdarbintas subsidijuojant ar pradėjo  veiklą su verslo liudijimu. Dvidešimt asmenų, patyrę, kad turimos žinios nėra pakankamos, apsisprendė dalyvauti Profesinio mokymo priemonėje, jie įgis paklausias profesijas ir sėkmingai grįš į darbo rinką.

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija