24 Kovas 2019, Sekmadienis

 

Pirmas
 

Š. m. balandžio 14 d. Tauragės kultūros rūmuose įvyko 9-asis respublikinis vyrų chorų festivalis „Užtraukim, vyrai, dainą“. Tauragės kultūros centro vyrų choro „Mintauja“ vadovės Danutės Petraitienės iniciuotas renginys - vienintelis toks šalyje, kur renkasi vyrų chorai ir ansambliai.

Festivalyje dainavo Tauragės „Mintauja“, „Perkūnas“ iš Kauno, „Aidas“, „Sakalas“, „Varpas“, „Ąžuoliukas“ iš Vilniaus, „Žilvinas“ iš Kretingos, Jūrų šauliai iš Palangos, „Bildukas“ iš Jurbarko. Dirigavo puikūs dirigentai – profesoriai Vytautas Miškinis, Tadas Šumskas, Jurijus Kalcas, dainų švenčių vyriausi vadovai garsūs dirigentai, chorvedžiai Romaldas Misiukevičius, Romas Makarevičius, Danutė Lapienė, Aloyzas Žilys, Romualdas Juozapavičius.

„Širdis salo klausant“, - kalbėjo ne vienas festivalio žiūrovas po chorų pasirodymo.

„Per devynetą metų, kai Tauragėje vyksta vyrų chorų festivalis „Užtraukim, vyrai, dainą“, festivalio dalyviai pasidarė artimi lyg giminės. Kai susitinkam dainų šventėse Vilniuje ar kituose renginiuose, sveikinimai, apsikabinimai būna labai malonūs ir šilti“, - taip kalbėjo ir vadovai, ir dainininkai. „Šiemet įvyko jau 9-tasis vyrų chorų festivalis Tauragėje, o Tauragės rajono savivaldybė šį festivalį paskelbė prioritetiniu“,-taip per festivalio uždarymą teigė kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis. Festivaliui suteikus tokį statusą, atsiranda dar platesnės galimybės jį tobulinti.

Jau ne pirmi metai vyrų chorų festivalį papuošia Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestras (vadovas Arūnas Rakevičius, koncertmeisteris Tadas Zakarauskas). Ir šiais metais jungtinis vyrų choras atliko tris finalines festivalio dainas akompanuojant orkestrui. Beje, visi festivalyje dalyvavę chorai yra dainų šventės dalyviai, tad buvo gera proga padainuoti dainų šventės repertuarą ir pasitikrinti, kaip skamba jų atliekamos bendros dainos. Galima konstatuoti, kad toks pasitikrinimas prieš atsakingą renginį, kurį stebi milijonai žmonių pasaulyje, buvo reikalingas ir pavykęs.

Festivalio režisierė Algima Jusčiuvienė, renginį vedė nuolatinis šių festivalių vedėjas Eugenijus Šaltis. Festivalį gerai įvertino kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, jo pabaigoje įteikęs suvenyrus, Padėkos raštus kolektyvų vadovams. Renginiu pasidžiaugęs profesorius Vytautas Miškinis pažadėjo ir  kitais metais atvykti kartu su „Ąžuoliuko“ choru, tapti nuolatiniu festivalio dalyviu. O prieš akis – Lietuvos šimtmečio dainų šventė Vilniuje „Vardan tos...“.

Savivaldybės informacija

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija