5 Balandis 2020, Sekmadienis

 

Pirmas
 

Papasakokite, kada susidomėjote beglobiais gyvūnais, ką jau esate nuveikusi jų labui.
- Prieš šešerius metus pradėjau bendrauti su viena pirmųjų gyvūnų globos organizacija Vilniuje „Pifas“. Pati pradėjau globoti beglobius gyvūnus, ieškoti jiems naujų šeimininkų, vėliau bendradarbiavau su iniciatyvine grupe „Gerbk gyvūnų teises“. Jau apie penkerius metus esu vegetarė ir trejus - veganė - nevalgau mėsos, pieno produktų, kiaušinių, nenešioju odos, nenaudoju produktų, bandytų su gyvūnais. Esu įsitikinusi, kad mylėti gyvūnus reikia iš esmės, o ne vieną mylėti, o prie kito mirties prisidėti. Vilniuje organizuodavau renginius, skirtus šviesti žmones apie gyvūnų teises bei beglobius gyvūnus, rengdavome įvairias akcijas. Tą patį planuoju daryti ir čia. Rudenį organizavau renginį Tauragės pilyje „Už tuos, kurie negali kalbėti“.
Kaip kilo mintis įkurti „Lesės“ filialą Tauragėje, kokius kelius teko nueiti, su kokiomis problemomis susidurti?
- Įkurti „Lesės“ filialą kilo mintis tuomet, kai apsigyvenau Tauragėje ir pamačiau, kad čia beglobių gyvūnų problemos nėra aktyviai sprendžiamos, tauragiškiai nepakankamai šviečiami šiais klausimais. Dar gyvendama Vilniuje bendradarbiavau su „Lesės“ iniciatyvine grupe „Gerbk gyvūnų teises. „Lesės“ filialas Tauragėje dar tik kuriasi, nes dar neturime pakankamai lėšų, tinkamų patalpų ir galinčių aktyviai padėti savanorių. Bet manau, jog tai normalu, nes pradžia visada būna sunki.
Kas pagrindiniai jūsų bendraminčiai ir iniciatoriai? Ar turite viziją, kokią gyvūnų prieglaudą norėtumėte matyti Tauragėje?
- Iniciatorė esu aš, o bendraminčiai - įvairūs žmonės – mano draugai, moksleiviai, studentai ir vyresnio amžiaus žmonės. Turiu savo viziją, kad gyvūnų prieglauda turėtų būti sodyboje, joje būtų priglaudžiami, gelbėjami bei gydomi ne tik šunys ir katės, bet patys įvairiausi gyvūnai - veršiukai, paršiukai, vištos ir t. t. Norėčiau, kad butų galimi žmonių vizitai į prieglaudą, taip šviečiant gyventojus ir supažindinant su gyvūnais, skatinant į juos žiūrėti kaip į atskirus individus, o ne kaip į prekes, ekonominius vienetus ar mėsos gabalus, kaip mes esame įpratę. Tiesiog suskirstome juos į grupes pagal naudingumą: šuo draugas ir linksmintojas, višta - valgis, veršis – batai ir t. t.
Kiek ir kokių gyvūnų šiuo metu globojate, ar lengva rasti jiems namus?
- Visi gyvūnai, patekę į „Lesę“, yra apžiūrimi veterinaro, skiepijami arba sterilizuojami. Kiekvienam gyvūnui reikia nemažai lėšų, todėl kol kas stengiamės labai daug jų neprisiimti. Šiuo metu globojame 7 kates, viena iš jų greitai turės kačiukų. Iki šiol naujus namus rasdavome nesunkiai, nes globon būdavo patekę jauni gražūs, kitaip tariant, perspektyvūs gyvūnai. Tačiau jei būtume turėję kokį seneliuką šuniuką, turintį sveikatos problemų, tikriausiai jo nebūtų pavykę padovanoti. Todėl norisi keisti ir žmonių požiūrį – juk savo gentainių nepasmerkiam užmigdymui vos sulaukus garbaus amžiaus, suskaudus sąnariams ar atsiradus kitoms sveikatos problemoms. Tai kodėl taip elgiamės su gyvūnu, kurį 10 metų laikėme savo draugu? Turėtume padėti jam sulaukti gražaus gyvenimo saulėlydžio. Beje, Kaune „Lesė“ įsteigė pirmąjį naminių gyvūnų pensionatą Lietuvoje. Jame glaudžiasi būtent garbaus amžiaus niekam nebereikalingais tapę gyvūnai.
Ar tauragiškiai gailestingi beglobiams gyvūnams? Kokios paramos sulaukiate, ar jos pakanka? Kaip galėtų prisidėti kiti gyvūnų mylėtojai?
- Paramos daugiausiai tikimės iš skiriamų 2 proc. pajamų mokesčio, paremia pavieniai asmenys. Paramos kol kas mūsų užsibrėžtiems tikslams įgyvendinti trūksta. Tauragiškiai, kaip ir kitų miestų gyventojai, vieni gailestingi benamiams gyvūnams, kiti - ne. Norėtųsi keisti žmogaus požiūrį į beglobį gyvūną, kuris ne savo noru  tapo gatvės ar kiemo gyventoju, o žmogaus, todėl reikėtų tokiam gyvūnui padėti, o ne smerkti ar net netinkamai elgtis su juo.
Tačiau malonu, kad yra ir labai gerų žmonių, kurie ruošiasi sterilizuoti savo kiemo beglobius gyvūnus, juos maitina bei paremia mus finansiškai ar daiktais, reikalingais gyvūnų priežiūrai.
Padėti mums galima daugybe būdų - tapti „Lesės“ savanoriais, prižiūrėti gyvūnus, laikinai pagloboti savo namuose, užsiimti informacijos sklaida apie beglobius gyvūnus, padėti parvežti juos iš Jurbarko ar nuvežti pas veterinarą. Taip pat ieškome patalpų Tauragėje, tinkamų katėms laikyti. Be to, norintys padėti žmonės gali skirti savo 2 proc. pajamų mokesčio Tauragės „Lesei“, arba paaukoti į „Lesės“ sąskaitą.

Kalbino Kristina Nevelkienė

Komentarai

 #
Miela malonu, kad atsiranda tokiu zmoniu kurie inicijuoja beglobiu gyvunu globa, kas tikrai yra aktualu Taurageje. Tai yra labai pagirtina, sveikinu jus !!!
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija