25 Kovas 2019, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Gegužės 9-ąją visoje Europos Sąjungoje minima Europos diena, kuri simbolizuoja Europos taiką ir vienybę. Prie šios šventės jungiasi bei visus sveikina ir tauragiškiai!

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Reoberas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją. Tad šią dieną švenčiamas Europos Sąjungos gimtadienis. Pirmasis Europos Sąjungos šešetukas sukurtas 1951 m., kai buvo pasirašyta sutartis apie Europos susijungimą.

Lietuvoje Europos diena plačiau pradėta švęsti nuo 2002 metų. Organizuojami Europos dienai skirti renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais.

Minint Europos dieną, išskirtinių renginių nestinga ir Tauragėje.

Gegužės 9 d. visoje Tauragės apskrityje vyko bendra akcija „Europos diena – su šypsena!“

Tauragės, Šilalės, Jurbarko, Pagėgių miestų ir rajonų mokyklos tą rytą pasitiko visus ateinančius – mokinius, mokytojus, svečius – su „Šypsena“. Mokyklos buvo kviečiamos išradingai ir neįprastai paruoštas “šypsenas” nufotografuoti ir atsiųsti Tauragės Europe Direct informacijos centrui el. paštu tą pačią, gegužės 9 d.: taurage@eudirect.lt Mokyklos, pagaminusios išradingiausią “šypseną”, bus apdovanotos.

Prie akcijos organizavimo aktyviai prisideda Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių viešosios bibliotekos.

Mobilusis planetariumas

Europos dienos proga tauragiškiams (vaikams ir senjorams) suteikta galimybė patirti nepaprastus pojūčius, pamatyti unikalius ir dar neregėtus vaizdus. Prieš kiekvieną seansą kalbama apie Europos dieną, apie Europos piliečius, kurie skatinami mokytis, mylėti ir tyrinėti gamtą, kurti pažangias technologijas, būti žingeidiems. Po seansų visiems dar kartą priminta, kad švenčiama Europos diena ir įteikiama po “europinį” balioną ar ES/LT vėliavėlę.

Iš viso vyko 7 seansai. Kinas buvo įsikuręs B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje.

Naktinė Lobių medžioklė po Tauragės kultūros paveldo džiungles

Tai orientacinės varžybos pagal užduotis, mįsles, užuominas. Renginio tikslas - patraukliai pažymėti Europos dieną bei Europoje paskelbtus Kultūros paveldo metus. Supažindinti jaunimą su kultūros paveldo objektais Tauragėje.

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija