20 Vasaris 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Praėjusį penktadienį ir šeštadienį visus pirkėjus, užėjusius į Tauragės MAXIMA ir IKI parduotuves, pasitiko savanoriai, apsivilkę spalvotais „Maisto banko“ akcijos marškinėliais, ir teikė skrajutes, kviečiančias nupirkti maisto produktų ne tik sau, bet ir skurdžiai gyvenantiems žmonėms. Tauragėje organizuojamoje akcijoje dalyvavo savanoriai iš Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos centro, Tauragės rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos Socialinių paslaugų centro, Jaunimo komiteto, Tauragės seniūnijos.
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ kasmet lapkričio pabaigoje rengia akciją  prekybos centruose pirkėjus kviečia nupirkti maisto produktų ne tik sau, bet ir skurdžiai gyvenantiems žmonėms. Penktadienį nuo 15 valandos Tauragės MAXIMA ir IKI parduotuvėse įsikūrė „Maisto banko“ savanoriai - prie įėjimų Jaunimo komiteto nariai, Žalgirių gimnazijos savanoriai informavo pirkėjus apie  produktus, kuriuos galima nupirkti, Tauragės rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos Socialinių paslaugų centro soc. darbuotojos rinko ir pakavo į dėžes aukojamus produktus.
,,Maisto banko“ globėjas Tauragėje - Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius  taip pat penktadienio popietę lankėsi IKI parduotuvėje Gedimino gatvėje. Ir meras, ir jo pavaduotojas Silverijus Statkus, ir administracijos direktorius Algirdas Mosėjus paaukojo ,,Maisto bankui“ po pilną vežimėlį ilgai negendančių maisto produktų.
Parduotuvėje MAXIMA (Gedimino gatvėje) pakalbintas savanoris Robertas - Jaunimo komiteto narys, Žalgirių gimnazijos prezidentas  džiaugėsi, kad žmonės tokie geranoriški, kai kurie aukoja net po kelis kartus.
- Aš „Maisto banko“ akcijoje dalyvauju jau trečią kartą. Šįkart dirbti lengviau, nes įsijungė daugiau jaunimo, o ir žmonės geranoriški  noriai aukoja, aiškinasi, klausia, jei kas neaišku. Aukojo net pensininkai, kurių dauguma, mano manymu, ir patys gyvena gana skurdžiai. Man smagu dalyvauti tokioje akcijoje, juk man tai nieko nekainuoja, negaila prasmingai praleisto laiko. Ypač kai pagalvoju apie žmones, neįstengiančius nusipirkti būtiniausių maisto produktų, apie jų šypsenas gavus suaukotų produktų - tuomet savanorio darbas atrodo labai prasmingas, - pasakojo Robertas.
Pasibaigus akcijai, Tauragės rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos Socialinių paslaugų centro soc. darbuotoja Jovita Petkienė galėjo pateikti rezultatus iš dviejų parduotuvių - MAXIMA ir IKI, esančių Gedimino gatvėje:
- Iš viso IKI parduotuvėje surinkta 1501 produktas, o  MAXIMA parduotuvėje  1658 produktai. Daugiausiai žmonės aukojo makaronų, kruopų, cukraus, aliejaus, mėsos konservų, miltų, arbatos. Šios akcijos metu minėtose parduotuvėse paaukota šimtu produktų daugiau nei pavasarį. Manau, kad sunkmetis žmones skatina dalintis, jie tapo jautresni, neabejingi skurstantiems. O gal jie tiesiog priprato prie „Maisto banko“ akcijų, turi daugiau informacijos, - samprotauja Jovita Petkienė.  Kai tik viską surūšiuosim, visi surinkti maisto produktai bus išdalinti šeimoms, turinčioms mažas pajamas ir auginančioms vaikus, nes esame gavę labai daug prašymų.
Savivaldybės atstovė spaudai Izolina Turauskienė vakar ,,Tauragiškių balsui“ pranešė, jog iš viso Tauragėje surinkta maisto produktų 4 854 vienetai už 13 692,15 Lt. Penktadienį ir šeštadienį Tauragėje dirbo 67 savanoriai.
Statistikos departamento duomenimis, 20,6 proc. Lietuvos gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos. Dažniausiai Lietuvoje skursta vieniši garbaus amžiaus žmonės ar neįgalieji (46 proc.), vienos vaikus auginančios motinos (46 proc.) bei tris ir daugiau vaikų auginančios šeimos (32 proc.).  Vis dažniau skurde atsiduria dėl krizės darbą praradę vidutines pajamas dar neseniai turėję žmonės.
Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros duomenimis, lapkričio mėnesį paramos maistu prašė 505 544 mažas pajamas turintys Lietuvos gyventojai.
Labdaringos akcijos organizatoriai nuogąstavo dėl augančių kainų sumenkusių žmonių galimybių aukoti. „Skaudu, kad skurdo naguose atsiduria vis daugiau tvarkingų, dirbančių ir vaikus auginančių šeimų. Skursta dalis pagyvenusių ir neįgalių žmonių, vienišų vaikus auginančių mamų. Žmonių padovanoti miltai, aliejus ar konservai ne vienam bus svarbi paspirtis“, tikina „Maisto banko“ direktorė Deimantė Žebrauskaitė.

Kristina NEVELKIENĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija