28 Kovas 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Penktadienio vakarą ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į vieną iš Gedimino gatvėje esančių devynaukščių namų. Buvo pranešta apie kilusį gaisrą, tačiau į įvykio vietą atskubėję ir gesinti gaisrą pasiruošę vyrai liko nustebinti – jokio gaisro nėra ir nebuvo.

Pasak Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektoriaus Žydrūno Pūdžiuvio, du ugniagesių gelbėtojų ekipažai penktadienį tikrai vyko į minėtą vietą, tačiau pranešimas nepasitvirtino – žmogus dėl gaisro suklydo netyčia.
- Jam pasirodė, kad iš žemiau esančio buto veržiasi dūmai. Žinot, galbūt susimaišė šaltas oras ir iš netoliese esančių individualių gyvenamųjų namų rūkstantys dūmai,  jam  pasirodė, kad rūksta iš kaimyno buto. Sekmadienį buvo gautas dar vienas pranešimas dėl gaisro, tačiau, pasirodo, ten iš kamino tiesiog išlėkė žiežirba, skambinusysis bijojo, kad gali kilti gaisras.
Pasak inspektoriaus, pagirtinas žmogaus neabejingumas kaimyno turtui, tačiau būtų gerai, jei prieš skubant skambinti ir kviesti pajėgas būtų tikrai įsitikinama, kad pagalba reikalinga. Anot Ž. Pūdžiuvio, kartais baimė žmones priverčia elgtis neapgalvotai.
Kiek mokesčių mokėtojams kainuoja toks iškvietimas, sunku pasakyti. Pareigūno teigimu, tai priklauso nuo atstumo, tačiau netyčia suklydę žmonės nebaudžiami, juk jie nieko blogo nenorėjo. Inspektorius informavo, jog yra pasitaikę ir piktybinių atvejų, bet, laimei, tokių Tauragėje nedaug.

Pajėgos kviečiamos pramogai

Pamenamas atvejis, kai ugniagesiai gelbėtojai vasarą buvo kviečiami prie vandens telkinio, neva ten yra nusiskandinti planuojantis žmogus. Panašių atvejų pasitaiko ir kitose gelbėjimo tarnybose, žmonės nelaimes išgalvoja siekdami papramogauti. Anonimai kartais smaginasi ne tik Tauragėje, su jais vargsta ir kiti miestų tarnybos – pranešimų būna įvairiausių. Pavyzdžiui, paskambinęs asmuo prašo policijos pareigūnų atvykti dėl namuose kilusio buitinio konflikto, jei šie neatvyks, svečias galiausiai bus užmuštas. Pareigūnai, skubiai nuvykę į įvykio vietą, neranda jokių buitinio konflikto požymių, o tik skambinusįjį, kuris prisipažįsta, jog iškvietė pareigūnus be reikalo, tiesiog jam buvo liūdna, nuobodu. Yra buvę atvejų, kada specialiosios tarnybos buvo iškviestos į įvykio vietą, kurioje neva vyksta muštynės. Nuvykus išsiaiškinta, kad jokių muštynių nėra ir jomis net „nekvepia“, tiesiog buvo pajuokauta, pagąsdinti sugėrovai. Esama skundų dėl neva girtaujančių ir naminę degtinę laikančių asmenų. Nuvykus į vietą, telefonu duoti duomenys nepasitvirtina – išgėręs rastas ne kaimynas, o pats skambinusysis. Mėgstama skambinti dėl užsiliepsnojusių šiukšliadėžių - logiškai mąstantys žmonės suvokia, kad kur kas pigiau užpilti litrą vandens nei į pagalbą kviesti dvi ugniagesių gelbėtojų komandas. Pasitaiko pranešimų apie iš kaimynų kamino rūkstančius dūmus arba iš „neaišku kur“ rūkstančius dūmus, nuvykę į nurodytą vietą, ugniagesiai gelbėtojai randa ramiai laužavietėje besikūrenančią ugnelę...
Visiems piliečiams, kurie laiko praleidimo būdą įsivaizduoja su specialiosiomis tarnybomis verta prisiminti, kad nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pakeitimai. Pagal naujas nuostatas, už melagingus, piktavališkus, Bendrojo pagalbos centro pareigūnų darbą trikdančius skambučius pagalbos telefono numeriais, taip pat už pareigūnų garbę ir orumą įžeidžiančius komentarus ar pranešimus, kuriais nėra siekiama pranešti apie pagalbos poreikį, asmenys gali būti baudžiami įspėjimu, bauda nuo 300 iki 600 litų arba administraciniu areštu nuo 15 iki 30 parų.
Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate nuo šių metų pradžios iki gruodžio 1 dienos surašyti 66 administraciniai teisės pažeidimų protokolai dėl melagingų iškvietimų. Atstovės spaudai Simonos Šniaukštaitės teigimu, melagingų pranešimų autoriai paprastai neišvengia atsakomybės.
 

Vaiva KESERAUSKAITĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija