26 Gegužė 2019, Sekmadienis

 

Pirmas
 

Spalio 17 d. Skaudvilėje paminėtas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 30 – metis. Minint šią sukaktį ir atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį, įamžintas laisvės kovotojo, Tauragės garbės piliečio Povilo Rupšio atminimas. Jo vardas suteiktas gatvei, esančiai prie šiemet pasodinto Skaudvilės ąžuolyno. 1918 m. vien tik paskelbti, kad Lietuvos valstybė atkuriama neužteko. Ir tuomet reikėjo pastovėti ir pakovoti už savo laisvę. Pradėjus justi grėsmes iš priešiškų šalių, pradedama kurti Lietuvos kariuomenė, į kurios gretas netrukus įsitraukė ir Povilas Rupšys. Jis dalyvavo nepriklausomybės kovose, kol ties Širvintais buvo sužeistas. Grįžęs iš fronto jis apsigyveno Skaudvilės valsčiuje. Vardo suteikimo ceremonijos metu, jo dukra Stefanija Balsienė pasidalino jautriais prisiminimais apie savo tėvą. LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės vadas ats. mjr. Kęstutis  Bauža, kuris ir pateikė prašymą dėl gatves pavadinimo suteikimo, džiaugėsi, kad šiandien švenčiame laisvę, tokiais prasmingais darbais.

Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios sąjūdiečius. Vėliau visi susirinko Skaudvilės kultūros namuose, kur vyko šventinis minėjimas. Skaudviliškiai Ričardas Paulauskas, Stanisalava Krušinskienė, Aldona Šulekauskienė ir Modesta Mockienė dalinosi prisiminimais apie Sąjūdžio veiklą. Daugybę gražių darbų šie žmonės nuveikė, siekiant laisvos Lietuvos. Pagerbti Sąjūdžio dalyvių atvyko ir nemažas būrys svečių: Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis; tarybos nariai Pranas Petrošius, Arūnas Beišys, Vidas Bičkus; Skaudvilės parapijos klebonas Alvydas Bridikis; seniūnas Virginijus Būdvytis. Šventinį koncertą padovanojo Tauragės MKC modernaus folkloro studija „Gervės“ (vad. Alina Dambrauskienė).

Prabėgus 30 metų nuo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio įkūrimo, belieka pasidžiaugti, kad turime tokių žmonių, kurie dirbo ir dirba vardan savo krašto.

Skaudvilės krašto muziejaus informacija

 

Komentarai

 #
ir ickis pakulinis prisistatė
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija