20 Vasaris 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

 

Grožio salone „Madam“, įsikūrusiame Žalgirių mikrorajone, jau kuris laikas dirba Skaistė Gudjonytė. Ji mano, kad kirpėjos darbas tai nuolatinė kūryba, džiaugsmas ir būdas padėti moterims tapti gražesnėmis. 

Kai įsikalbėjome apie kirpėjos darbą, Skaistė iš karto prisipažino,  jog labai myli savo profesiją. Iš pradžių itin mėgusi proginių šukuosenų kūrimą, dabar žavisi kirpimais. Tačiau ką bedirbtų, jai tai visada maloni veikla. Pastebėjusi mano abejojantį žvilgsnį, mergina, lyg teisindamasi, pridūrė:
- Aišku, kad būna ir „juodų“ dienų, kai pavargsti ir nieko nesinori, tačiau dėl savo pasirinkimo niekada neabejojau.
 
Apie darbą, duoną kasdieninę ir klientes
 
Jau penktus metus kirpėjos duoną valganti mergina  patikino, jog labai smagu padėti moterims tapti gražesnėmis. Pasak Skaistės, kai kurioms klientėms labiau norisi pasikalbėti, išsipasakoti savo džiaugsmus ir rūpesčius, o tik po to apsikirpti, todėl kartais tenka tapti ir psichologe, ir patarėja. Jos pastebėjimu, jaunesnės merginos yra labiau įnoringos, daug reikalaujančios iš kitų ir žymiai mažesnius reikalavimus keliančios sau. Vyresnės  labiau tolerantiškos, mokančios įvertinti savo išvaizdą ir kito žmogaus darbą. Pasak jaunosios kirpėjos, jai malonu stebėti pasitempusias, tvarkingas brandaus amžiaus  moteris.
-  Kartais net sunku suprasti, kiek kai kurioms mano klientėms metų. Tik kai pradeda pasakoti apie anūkus, suvokiu, kokios jos gražios ir jaunai atrodančios močiutės, - šypsosi Skaistė. 
Merginos teigimu, per ilgą laiką jau nusistovėjo pastovių jos klienčių ratas. Dauguma jų Skaistės bendraamžės. Mergina juokauja, kad jos  keičiasi kartu su ja. 
- Kai aš pasensiu, jos irgi taps senjoromis, - kvatojo Skaistė ir pridūrė, kad nuolat pas ją besilankančių moterų gretas praretino emigracija arba lėšų stygius. Nors, pasak jos, noro gražiai ir  tvarkingai atrodyti neįveikia jokia krizė, todėl darbo pakanka. 
- Vos pasibaigia klientų antplūdis prieš rugsėjo pirmąją, prasideda pasiruošimas žiemos šventėms, o kur dar vasarinis, rodos, niekad nesibaigiančių vestuvių maratonas. Daugiausia darbo turime savaitgaliais, - pasakojo jaunoji  kirpėja. 
Mergina prisipažino, kad nuolat domisi kirpimo, palukų priežiūros naujovėmis, pastoviai dalyvauja įvairiuose tobulinimosi seminaruose. Jos manymu, vien su kažkada įgytomis žiniomis gera kirpėja nebūsi.
 
Apie  ateinančių metų  plaukų priežiūros naujoves  ir šukuosenų madas
 
- Šiuolaikinės moterys jau moka teisingai prižiūrėti savo plaukus. Dažniausiai renkasi geros kokybės šampūnus, kitas priemones. Vienos žinių semiasi internete, kitos patarimo ieško kirpykloje, tačiau dabar retai pamatysi neplautus, pleiskanotus, nušiurusius plaukus, - dalijosi savo pastebėjimais Skaistė Gudjonytė. Pasak jos, viena iš naujausių ir veiksmingiausių plaukų priežiūros procedūrų  plaukų laminavimas.
 - Laminatas, padarytas iš natūralių medžiagų ir augalinių proteinų, užpildo visus plauko nelygumus ir jį padengia apsauginiu sluoksniu. Po procedūros plaukai gali laisvai kvėpuoti, tačiau patys nesausėja, puikiai išlaiko spalvą, tampa atsparūs temperatūros, cheminiams, mechaniniams  poveikiams. Padidėja plauko apimtis, atsiranda  blizgesys, tokius plaukus lengviau prižiūrėti,- dalijosi savo žiniomis Skaistė. Jos teigimu, plaukų laminavimo poveikis jaučiamas iš karto, išsilaiko  nuo keturių iki šešių savaičių ir šiuo metu yra labai mėgstamas ir vertinamas.
 Kaip papasakojo Skaistė, šiuo metu ypač madingos žemės spalvos. Moterys atrodys šiuolaikiškai, jei jų plaukai žvilgės tamsaus šokolado, pieniško šokolado, balinto šokolado spalvomis. Kaip visada, plaukus galima pagyvinti amžinai madingomis šviesiomis sruogelėmis. Visiškai atsisakyta vaivorykštinių šukuosenų. Šiandien reta moteris dažo savo plaukus ryškiomis, nenatūraliomis spalvomis. Kasdieninėms šukuosenoms būdingi trumpi kirpimai, kirpčiukai. Savo išvaizda besirūpinančioms moterims Skaistė patarė kirptis kartą per mėnesį. Proginėms šukuosenoms būdingi įvairūs pynimai, kuodai. Kuodus galima perrišti kaspinais. Pasak Skaistės, meniškai netvarkingos šukuosenos iš kirpėjų reikalauja kūrybiškumo, meistriškumo, tačiau kaip tik jos bus šiais metais ypač madingos.  
 
Sigutė PUMPUTIENĖ

 

Komentarai

 #
O kad plaukus laminuotų, tai dar negirdėjau! Įdomus reikaliukas.Norėčiau pabandyti.
 
 #
Saunuole Skaistute,smagu paskaityt kad tau gerai sekas.
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija