20 Vasaris 2019, Trečiadienis

 

Pirmas
 

Ar kas dar prisimena, kaip pompastiškai buvo viešinama baseino projekto vizija, kiek diskusijų sukėlė parengtas baseino projektas, kuris buvo pristatinėjamas kaip vienintelis toks Lietuvoje? Ar kas prisimena, kiek diskusijų kėlė projekte numatyti tik du plaukimo takeliai ir kodėl statybos bus finansuojamos tik iš savivaldybės biudžeto, ar tai nėra nepamatuota prabanga ir dar daug daug kodėl? Nors darbai pradėti, aistros aprimusios, tačiau ar kilo kam nors klausimas, kodėl administracijos direktorius Modestas Petraitis, taip su pasimėgavimu besigiriantis apie sutaupytas lėšas po kiekvieno įvykusio konkurso, šiuo atveju tyli? Kodėl nesigiriama? Juk būtų dėl ko – statybos vykdomos savivaldybės biudžeto lėšomis, o jeigu sutaupyta, tai turėtų būti – jee!!!, bet va, tyla. Kas ne taip?

2016 m. spalio 26 d. Taryba priėmė sprendimą – „Vykdyti techninio projekto „Pastato, Vytauto g. 141, Tauragėje, rekonstravimo ir paskirties keitimo į sporto paskirtį III etapas (priestato – baseino statyba )“ statybos darbus iš 2017 – 2019 metų Tauragės rajono savivaldybės biudžeto lėšų“. Sprendimo priede „Objektinė sąmata“ numatytas ir lėšų dydis – 2 009 956,75 eurai, tai planuojama statybos darbų vertė. Ši suma patvirtinta ir administracijos direktoriaus 2016 10 21 įsakymu Nr. 5-1159.

Meras S. Mičiulis ir savivaldybės administracijos direktorius M. Petraitis visus sunerimusius dėl didelės statybos kainos skubėjo raminti ir viešai teigė, kad įvykdžius baseino statybos darbų pirkimą, kaina mažės iki 30 %, ir viskas bus gerai, tačiau dauguma abejojo, ar tikrai. Abejojantiems toli pavyzdžių ieškoti nereikia – pavyzdžiui, kad ir Jūros krantinės sutvarkymo darbai. Konkursai sekė vienas po kito, nuo planuotų 30 tūkst. eurų 2018 metų biudžete jau planuojama 300 tūkst. eurų. Konkursai buvo nutraukiami, nes rangovų siūlomos darbų kainos didesnės nei buvo planuojama išleisti.

Viskas kitaip baseino statybos vykdytame konkurse. Įvykus darbų pirkimo konkursui ir pasirašius darbų sutartį, paaiškėjo, kad planuojama statybos darbų vertė ne tik nesumažėjo iki žadėtų 30%, bet padidėjo net 120 tūkst. eurų! Kodėl taip įvyko? Atsakymą 2017 11 03 „Tauragės žinioms“ pabandė pateikti administracijos direktorius M. Petraitis – „Paskelbus konkursą, jame dalyvavo 7 įmonės, tačiau atplėšus vokus pirmųjų dviejų vietų laimėtojai iš pirkimo pasitraukė. Likusieji pasiūlė per dideles kainas, todėl nutarta skelbti supaprastintą apklausą. Išrinkus mažiausią kainą pasiūliusią įmonę UAB „Brosta“, pasirašyti sutartį kliūčių nėra. Bendrovės siūloma darbų atlikimo kaina 2 mln. 129 tūkst. eurų“.

Po tokio „išaiškinimo“ kyla daug klausimų. Kodėl iš konkurso pasitraukė net dvi mažiausias kainas pasiūliusios įmonės? Kas jas išgąsdino? Kodėl administracijos direktorius, nepaisydamas Tarybos ir savo įsakymu patvirtintos planuojamos darbų vertės, t. y. planuojamos pirkimo vertės, priėmė sprendimą tęsti baseino statybos darbų pirkimą? Kas nulėmė administracijos direktoriaus apsisprendimą skelbti būtent supaprastintą apklausą tarp likusių įmonių, o ne naują viešą atvirą  konkursą, nes likusių įmonių pasiūlytos kainos buvo didesnės nei planuota? Kodėl  šiame pirkime administracijos direktorius M. Petraitis neparodė pastangų taupyti savivaldybės biudžeto lėšas? Ar administracijos direktorius neviršijo savo įgaliojimų, pasirašydamas darbų atlikimo sutartį, kuri viršija planuotą pirkimo vertę?

Atsakymas galimai yra čia pat, t. y., UAB „Brosta“, kuri yra tapusi lydere laimint Tauragės savivaldybės administracijos skelbtus konkursus – 3 930 929 eurų sutarčių suma (viešai paskelbta).

 

                                                Tauragės savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija

      

 

Komentarai

 #
Supaprastinta apklausa? gal uztektu zodines apklausos juk kalba eina tik varganus pora milijonu su kapeikom? kam skelbti konkursa? del sou?
 
 #
Greit bus bedarbis, "ruosias" matyt!!! mokesciu moketojau - mokescius mokek ir tylek! o kur jie keliauja, ne tavo reikalas!!!
 
 #
Ner protuka, nebebus darbuka. Kam toks reikalingas?
 
 #
E. Masiulio mokiniai,gerai išmokę pamoką !
 
 #
Kysininku nebaudziamumas skatina augti naujai kysininku kartai.
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija