18 Vasaris 2019, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Iš Tauragės rajono, Norkiškės miestelio, kilusi 28 – erių Ieva Macijauskienė, turinti buhalterinės apskaitos aukštąjį koleginį išsilavinimą ir šio darbo patirtį pasakoja, kad  siuvimas nuo pat vaikystės  buvęs šalia jos. Siuvėjos buvo močiutė ir promočiutė, tačiau pačios Ievos siūti tuo metu netraukė. Tik mokyklos laikais, laisvu laiku siuvinėdavo kryželiu. Tikriausiai ir buhalteriją pasirinko neatsitiktinai – ir čia reikalingas tikslumas. Turimas išsilavinimas šiuo metu praverčia  siuvime – šalia modeliavimo yra brėžiniai, skaičiai, matavimai.

Savo laiku, norėdama susikurti sau ypatingą rūbą, Ieva nusipirko siuvimo mašiną. ,,Nusipirkau pačią pigiausią, sakau gal siūti ir nepatiks, bet vyro sukritikuota, pasikeičiau į geresnę, funkcijų daugiau turinčią mašiną“, - pasakojo Ieva.  Dauguma siuvėjų pradeda nuo nesudėtingų siuvinių, patalynės ar panašių dalykų, tuo tarpu Ieva iškart ėmėsi siūti sukneles ir kiekvieną kartą jos tapdavo vis sudėtingesnės ir įdomesnės. Dirbo sau keldama iššūkius, o rezultatai  motyvavo ir skatino judėti į priekį. Tuo metu siuvimą mergina laikė  hobiu, siūdavo sau arba šeimos nariams.

Po vaiko priežiūros atostogų Ieva registravosi darbo biržoje. ,,Aptarnaujanti specialistė pasiūlė dalyvauti projekte ,,Atrask save“. Sutikau, nes po vaiko priežiūros jaučiau, kad trūksta bendravimo, buvimo tarp žmonių. Projektas išties naudingas. Mokėmės, kaip būtų galima labiau pasitikėti savimi, geriau pažinti save, taip pat daug bendravome grupėje, mokėmės komandinio darbo. Tuo metu ir sužinojau apie profesinio mokymosi galimybes“, - pasakoja Ieva. Pasibaigus projekto užsiėmimams,  mergina apsisprendė mokytis Tauragės profesinio rengimo centre. Norėjo išmokti teisingai siūti, sužinoti siuvimo technikas. Po gero pusmečio įgijo lengvųjų drabužių siuvėjo kvalifikaciją, tačiau ir dar mokėsi  –  pas patyrusią meistrę Šiauliuose lankė individualaus drabužių konstravimo modeliavimo kursus. ,,Dar ir dabar palaikau ryšį su Šiauliuose dirbančia mokytoja. Ji be galo kūrybinga, kviečia mane į įvairius renginius, drabužių pristatymus“,  – pasidžiaugė jaunoji kūrėja.

Po  mokymų ir kursų mergina pradėjo dirbti su verslo liudijimu. Susikūrė savo logotipą ,,IEVAMAC‘‘. Iš pradžių siuvo tik draugams, po kurio laiko pradėjo domėtis ir draugų draugai, klientų ratas pradėjo plėstis. ,,Priimdama vis daugiau  užsakymų, pastebėjau, kad geram ir kokybiškam darbui reikia profesionalios siuvimo, taip pat siuvinėjimo, apmėtymo mašinos.   Pradėjau domėtis galimybe dalyvauti darbo biržos savarankiško užimtumo rėmimo priemonėje ir jos pagalba įsigyti  visą reikalingą įrangą. Daug konsultavausi, rengiau paraišką. Kildavo nemažai klausimų, kreipdavausi į specialistę. Ji man mielai padėdavo, atsakydavo“.

Gavus finansavimą, Ieva džiaugėsi tiek naujomis galimybėmis, tiek savimi, kad buvo atkakli ir nebijojo rizikuoti.  Šiuo metu darbo vietos steigimas sau jau eina į pabaigą. Liko įsigyti dar keletą numatytų priemonių ir veikla bus pradėta. Ievos paklausus, ar rekomenduotų kitiems ryžtis kreiptis dėl paramos savarankiško užimtumo rėmimo priemonei, atsako: ,,Taip, tikrai visiems drąsiai sakau, bandykit ir pavyks. Šia priemone gali pasinaudoti visi, kurie svajoja dirbti tai, ką jie moka ir kas jiems patinka“.

Tauragės teritorinės darbo biržos informacija

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija