21 Kovas 2019, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Darbas moksleiviams – tai ne tik finansinė nauda, tačiau ir prasmingas laiko praleidimas, saviugda, nauja patirtis. Pirmasis darbas padeda apsispręsti dėl profesijos pasirinkimo ir išugdo pirmuosius darbinius įgūdžius.

Jaunimo darbo centruose registruoti besimokantys moksleiviai šią vasarą sėkmingai įsidarbino į įvairias Tauragės apskrities įmones. Per šį laikotarpį užimtumas suteiktas 35 moksleiviams, iš jų: 19 nepilnamečių. Pastebima, kad šiemet lengviau įsidarbinti sekasi vaikinams, jų įdarbinta 24. Moksleiviai vasaros metu dažniausiai  dirbo statybos, medienos apdirbimo įmonėse: duonos gaminių kepėjais, padavėjais, barmenais, pardavėjais, pakuotojais, krovėjais ir kitus nekvalifikuotus darbus. Daugiausiai moksleivių įdarbino: UAB „Apastata“, UAB „AT14“,  Uždaroji akcinė bendrovė "Šilalės statyba", UAB "VM Wood", Uždaroji akcinė bendrovė "Norfos mažmena", „Maxima LT“, UAB, UAB "Spaisvilė". Jurbarko rajone 8 mokiniai dirbo pas ūkininkus pagal paslaugų kvitus.

Šilalės rajone gyvenantis Lukas šią vasarą pradėjo dirbti įmonėje „Maxima LT“, UAB, Vestina iš Tauragės įsidarbino į UAB „Spaisvilę“.

Aštuoniolikmetis Lukas, kuris šiais metais baigė 12 klasių, teigia, kad susirasti darbą vasarai, jis nusprendė dėl finansinės naudos. „Apie Jaunimo darbo centruose rengiamą akciją „Atvirų durų dienos mokiniams“ sužinojau dar besimokydamas mokykloje ir nusprendžiau sudalyvauti. Užsiregistravus Darbo biržoje, neilgai trukus gavau ir krovėjo darbo pasiūlymą „Maxima LT“, UAB. Čia dirbu jau daugiau kaip mėnesį: kraunu ir rūšiuoju prekes bei tarą. Esu labai patenkintas galimybe dirbti vasaros metu. Be finansinės išraiškos, čia dirbdamas taip pat įgijau ir darbinės patirties bei įgūdžių. Kitais metais taip pat ketinu dirbti, tik žadu pabandyti įsidarbinti užsienyje, nes ten mokamas žymiai didesnis darbo užmokestis nei Lietuvoje.“ – kalbėjo Lukas.                                                 

Vestina, kuriai yra 17 metų ir šiemet baigė 10 klasę, teigia jog dirbti vasaros metu nusprendė, nes norėjosi būti nepriklausomai nuo tėvų, užsidirbti „savų“ pinigų. UAB „Spaisvilėje“ dirbu pakuotoja – pakuoju įvairius prieskonius. Šis darbas man labai patinka. Dirbdama išmokau savarankiškumo. Manau, kad kitą vasarą taip pat ieškosiu darbo.“ – teigė Vestina.

Darbdaviai taip pat  patenkinti moksleivių darbu. „Vasaros laikotarpiu, kuomet nemaža dalis mūsų komandos narių atostogauja, į pagalbą pasitelkiame ir norinčius dirbti moksleivius, tiesa, dažnesniu atveju – jau sulaukusius pilnametystės. Šią vasarą Šilalės „Maximos“ parduotuvėje darbuojasi 3 moksleiviai. Įprastai laikinai, vasarą besidarbuojantys moksleiviai pasižymi puikia motyvacija, greitai mokosi, stengiasi viską atlikti gerai. Ir nors dažnesniu atveju laikinai įdarbinti moksleiviai atlieka kiek mažiau užduočių nei nuolatiniai, patirties jau įgiję kolegos, vien dėl demonstruojamos motyvacijos ir dedamų pastangų jaunuolių darbą vasaros metu vertiname tikrai teigiamai.“ – teigė „Maximos“ personalo departamento direktorė Margarita Plešakienė. UAB „AT14“ direktorė A. Venckutė  taip pat puikiai atsiliepė apie moksleivių pagalbinius darbus statybose: „Jaunimas pasižymi darbštumu ir motyvacija. O mūsų kaip įmonės prioritetas, ne tik suformuoti darbinius įgūdžius, bet ir paskatinti moksleivį siekti aukštesnių tikslų, tai yra motyvuoti mokytis ir įgyti paklausias statybos sektoriaus profesijas“.

Moksleiviai džiaugiasi suteikta galimybe dirbti vasaros atostogų metu, o darbdaviams taip pat praverčia papildoma darbo jėga. Vasaros darbas tai ne tik puiki galimybė užsidirbti, bet ir proga įgyti naujų įgūdžių, profesinės patirties, pagilinti turimas žinias, apsispręsti dėl profesijos pasirinkimo.

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija