28 Kovas 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Garbaus amžiaus tauragiškė C. Č., santuokoje su savo vyru gyvenanti apie 60 metų, teigia bent senatvėje tikėjosi sulaukti ramybės ir poilsio. Tačiau, anot jos, situacija kasdien prastėja,  ji nuolat yra terorizuojama ir gąsdinama savo garbaus amžiaus vyro. Moteris nesijaučia saugi net ir tada, kai jai į pagalbą skuba policijos, Socialinių paslaugų darbuotojai. Apibūdinusi jai beviltiškai atrodančią situaciją, galiausiai pasakė: „Jei mane vieną dieną užmuš, žinosite, kas“.

60 metų santuokoje gyvenanti ir tris vaikus užauginusi moteris teigia labiausiai norinti gyventi viena – nebepatirti nei fizinio, nei psichologinio smurto. Paklausta, kodėl tiek laiko nepasiryžta skirtis, tauragiškė atsako – nenori vyras, o ir nebūtų kur išeiti, nes namas padalintas abiems sutuoktiniams.
- Vyras sako niekur neisiąs, čia jo namas. O policininko prie kiekvieno juk nepastatysi, ko jį čia laiko, tegul veža į kitą miestą! Nenorėjau savo žmogaus peikti, bet jis vis stipriau mane muša, prie kitų apsimeta ligoniu, o kai lieka vienas – eina kaip vėjas! - pasakojo moteris.

Pešasi dėl testamento

Tauragiškė teigė, kad kadaise gyvenant Rusijoje vyras iš jos artimųjų - mamos ir tetos - neva pasisavino pinigų ir niekada jų negrąžino, o ir dabar turimu turtu dalintis nenori.
- Vyras ilgai man testamento nerašė, tik neseniai nusivedė... Parašė, pasakė, kad po jo mirties turtas atiteks man, o kai mirsiu ir aš, atiteks vaikams. Paliko man dokumento kopiją, aš ją pasidėjau. Po poros savaičių ieškau – nebėra. Kai pradėjau sakyti, kad iškviesiu policiją kratai, matyt, išsigando, atėjusi į kambarį radau kopiją po televizoriumi, nors tikrai puikiai prisimenu, kad ten nedėjau, - įtikinėjo moteris. Pareigūnus jis turbūt norėjo įtikinti, kad pasidėjau ir pamiršau, jau ne kartą taip buvo. Po viso to padėjau dokumentą į saugią vietą, o kažkada grįžusi namo radau viską išversta. Žinau, ko ieškojo, tik nesuprantu, ko jis ima svetimą daiktą, kodėl jis užrašė turtą man, jei nori pasiimti atgal? – klausė ji.
Šiuo metu sutuoktiniai gyvena viename būste, tačiau atskiruose kambariuose – žmonai priklauso du kambariai, nes turi neįgalų sūnų, šiuo metu esantį Adakavo socialinės globos namuose, o vyrui – kambarys ir bendrai naudojama virtuvėlė.
- Kokių jis daiktų turi ir ką jis ten daro – nežinau, manęs neįsileidžia. Girdžiu tik keiksmažodžius ir grasinimus, kad aš iš čia išlėksiu. Jei mušdavo, o aš pasakydavau, kad pasiskųsiu, grasindavo, kad užmuš. Nebėra ko slėpti, 60 metų gyvenam kartu, o niekas nesikeičia. Užsirakinu tuos kambarius ir sėdžiu. Tik nesuprantu, kodėl tokį smurtautoją patalpino greta manęs, tegul siunčia kuo toliau! – vyro elgesiu piktinosi garbaus amžiaus senolė.

Dingę daiktai atsiranda

Praėjusių metų balandžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiame policijos komisariate gautas C. Č. pranešimas apie iš namų dingusius asmens dokumentus ir pinigus – maždaug 3000 litų. Nuvykę į įvykio vietą policijos pareigūnai apžiūrėjo gyvenamąsias patalpas, tačiau jokių įsilaužimo ar įsibrovimo pėdsakų nepastebėjo. Pabendravę su pranešėja išsiaiškino, kad pas ją retai kas užeina, dažniausiai moteris namuose būna kartu su vyru, į miestą išeina retai, pašalinių asmenų čia taip pat paskutiniu metu nebuvę. Pareigūnai, pakalbėję ir su moters vyru, išsiaiškino, kad daiktai namuose dingsta ne pirmą kartą, tačiau anksčiau ar vėliau atsiranda. Ir tą kartą dingę daiktai iki pareigūnų atvykimo atsirado, todėl ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.
Pasiteiravus straipsnio herojės, kokie stebuklai vyksta jos namuose, moteris sako, kad tai tik vyro gudravimas.
- Tuo momentu, kai aš skambinau į policiją dėl dingusių daiktų, jis įėjo į kambarį ir išgirdo. Netrukus pasą ir tuščią piniginę padėjo. Policijoje užregistruota, kad atsirado tik asmens dokumentai, opinigų tai nebuvo, piniginė buvo padėta tuščia, - pasakojo moteris.

Šeima gerai žinoma

Dėl šios istorijos kreipėmės į Tauragės Moters užimtumo ir informacijos centrą. Pasak jo direktorės Nijolės Meilutienės, C. Č. ir jos vyro  P. V. Č. situacija centrui žinoma gerai. Dar visai neseniai pati centro vadovė kartu su centro teisininke, Socialinių paslaugų centro darbuotoja sutuoktinių dukters prašymu vyko į C. Č. namus, tačiau tokios situacijos, apie kokią buvo pranešta, ten nebuvo. Darbuotojoms senyvo amžiaus žmogus pasirodė ramus, nebuvo jokių pykčio ar agresijos požymių.
- Vyriškis pasakojo, kad dėl ligos jo žmona pati triukšmauja, užmiršta, kur pasideda daiktus. Jis sunkiai paeina, tik su ramentu, sakė, kad pats nori ramybės, nes žmona rėkia naktimis. Tai moteriai mes palikome savo telefono numerį, jei tik prireiktų kokios pagalbos. Šiaip aš nematau ten tokios tragiškos situacijos, nemanau, kad vyras galėtų su ja susidoroti, jis neįgalus, nemanau, kad apsimetinėja. Turiu didžiulę tokio darbo patirtį, esu mačiusi daugybę šeimų modelių, manau, atskiriu, kur tikrai esama problemų, o jų yra kur kas baisesnių. Be to, į šią situaciją gilinausi ne tik aš, bet ir socialinė darbuotoja, jos nuomonė tokia pati. Artimiausiu metu planuojame toje šeimoje dar kartą apsilankyti, pažiūrėsim, ar jis smurtauja, nors tikrai nenorėčiau tuo tikėti, - teigė N. Meilutienė.
Anot Moters užimtumo ir informacijos centro vadovės, moteriai buvo pasiūlytos ir socialinės pagalbos paslaugos – dažnai lankytis, nupirkti, parnešti maisto, vaistų, lyg ir buvo viskas sutarta, jai toks pasiūlymas patiko, tačiau pati C. Č. „Tauragiškių balsui“ sakė, jog bet kokios centro pagalbos ji ketina atsisakyti, nes tokia pagalba tiesiog netikinti.
Kadangi Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai išvykusi į komandiruotę, nepavyko sužinoti, ar straipsnio herojės vyras turėjo rimtesnių reikalų su policija dėl smurto. Aišku tik viena, kad Moters užimtumo ir informacijos centras jo žmonos vienos bet kokiu atveju nepaliks, jei pastebės šeimoje vykstantį smurtą - problemą spręsti padės.

Vaiva KESERAUSKAITĖ
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija