14 Gruodis 2018, Penktadienis

 

Pirmas
 

Žygaičių gimnazija dalyvauja projekte ,,Pažink valstybę“, kurios pagrindinis tikslas – skatinti mokyklų bendruomenę, imtis pilietinės atsakomybės ir bendradarbiaujant su valstybės institucijomis spręsti aktualias visuomenei problemas.

I etapo metu, spalio mėnesį, susitikimuose su mokiniais buvo aptarta projekto veikla, identifikuota mokyklos problema, susipažinta su teisinėmis institucijomis. Tad nuspręsta apsilankyti Tauragės rajono apylinkės teisme.

II projekto etapo metu mokykloje vyko akcija PAMATYTI NEGALIMA TYLĖTI, kurios metu dėmesys buvo kreipiamas į Mokinio elgesio ir etikos taisyklių laikymąsi.  Mokykla – tarsi sumažinta valstybė ir joje taip pat galioja taisyklės. Tad  lapkričio 10 dieną, vykome į Tauragės rajono apylinkės teismą. Teismo pirmininkė, teisėja Loreta Bajorinienė supažindino mokinius su teisėjo specialybe, kalbėjo aktualiomis teisinėmis su nepilnamečiais susijusiomis problemomis. Pokalbio metu mokiniai pristatė savo iškeltą, su patyčiomis susijusią, problemą ir pasisiūlė prisidėti prie jos sprendimo.  Teisėjo padėjėjas ryšiams su visuomene Mindaugas Radvila pristatė teismo veiklą, aprodė patalpas: teismo salę, archyvą, kamerą.

Pasak teisėjos L. Bajorinienės ir padėjėjo M. Radvilos, norint, kad nebūtų problemų pirmiausia reikia nelikti abejingiems, būti teisingiems, pilietiškiems ir visa tai pradėti NUO SAVĘS.

Dar kartą nuoširdžiai dėkojame Mindaugui Radvilai ir teisėjai Loretai Bajorinienei už šiltą sutikimą!

Mokytojos Ineta Maziliauskienė ir Giedrė Statkuvienė

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

 

 

  

 

tauragiskis.lt Webutation