5 Gruodis 2019, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje 26 mėnesius buvo vykdomas programos „Erasmus+“ mokyklinio ugdymo sektoriaus strateginės partnerystės projektas „Math is Life“. Projekto, kuriame bendradarbiavo keturios mokyklos iš Turkijos, Kroatijos, Slovakijos ir Lietuvos, tikslas – ugdyti moksleivių matematinius gebėjimus remiantis kasdienio gyvenimo patirtimi.

Projektas buvo suskirstytas į 4 etapus: matematika architektūroje, matematika virtuvėje, matematika gamtoje, matematika ir mašinos. Kiekvieno etapo metu mokiniai remdamiesi kasdieniu gyvenimu mokėsi matematikos per įvairių dalykų pamokas: lietuvių kalbos, anglų kalbos, matematikos, geografijos, fizikos, technologijų ir t.t.  Taip pat turėjo atlikti įvairius konkursinius darbus: naudodamiesi masteliu pagaminti namų modelius, parašyti straipsnius, atlikti ir pristatyti tiriamuosius ir statistinius darbus ir t.t. Darbus vertino socialiniai partneriai: laikraščio “Tauragės kurjeris” žurnalistai, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė, Tauragės ‘Europe Direct’ informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė, Tauragės krašto muziejaus darbuotojai, Žalgirių gimnazijos mokytojos. Mokiniai, kurių darbai buvo išrinkti geriausiais, turėjo galimybę trumpalaikiams mainams išvykti į partnerinių šalių mokyklas. Iš viso užsienyje pabuvojo 12 mokinių ir 12 mokytojų. Priėmėme svečius ir Tauragėje. Visų trumpalaikių mainų susitikimų metu mokiniai pristatydavo atliktus darbus, dalyvaudavo įvairiose veiklose, mokytojai dalindavosi gerąja patirtimi, stebėdavo ir vesdavo pamokas, o Tauragėje vyko tarptautinė konferencija “Matematika gyvenime”, kurioje savo sėkmingiausias veiklas pristatė mokiniai iš Turkijos, Kroatijos, Slovakijos ir įvairių Lietuvos mokyklų.

Projekto pradžioje ir pabaigoje atliktos apklausos ir tyrimai parodė, kad projekto veiklos didino mokinių motyvaciją mokytis matematikos, darė matematikos mokslą jiems suprantamesniu ir net padėjo pasiekti geresnių mokymosi rezultatų.

Vienareikšmiškai galima teigti, kad tokie projektai motyvuoja mokinius ir mokytojus, skatina ieškoti naujų mokymo(si) būdų, mokymąsis tampa patrauklesniu ir lengviau suprantamu, jei sieji jį su kasdieniu gyvenimu. Taip pat dalyvavimas projekte skatina gilinti užsienio kalbos žinias, suteikia galimybių susipažinti su kitų šalių kultūra, papročiais, tradicijomis.  

Visos projekto veiklos buvo finansuotos iš Europos Sąjungos programos Erasmus +.

Projekto koordinatorė D. Albrechtienė

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija