28 Kovas 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Sparčiai trumpėjančios dienos ir ilgėjančios naktys ant pjedestalo užleidžia Jo didenybę – auksaspalvį rudenį. Tą vieną ypatingą jo dieną gležni pirmokų delniukai nedrąsiai gniaužia gėles, vyresniuosius kausto jaudulys nesustabdomai žengiant savarankiško gyvenimo link. Kad ir kaip bebūtų apmaudu – šiais metais mokyklų slenksčius peržengs keliais šimtais moksleivių mažiau.

Prieš keletą dienų Tauragės rajono savivaldybės meras, keletas administracijos darbuotojų lankė rajono mokyklas, susitiko su jų vadovais, aptarė kiekvienos mokymo įstaigos situaciją, apžiūrėjo, kaip jos pasiruošusios sutikti moksleivius. Anot mero Prano Petrošiaus, didžiausia blogybė – ne jų jėgomis išsprendžiama problema – palyginti su praėjusiais metais, šiemet į klases susirinks apie 300 moksleivių mažiau. Mažiau bus sulaukta ir pirmokėlių – jų praėjusiais metais į pirmąją klasę atvyko  383, šiemet tikimasi sulaukti tik 354. Visa kita, pasak jo, lyg ir gerai – švietimo įstaigos tikslingai naudoja joms papildomai skirtas lėšas ir atsinaujinusios laukia žinių ištroškusių piliečių.
- Yra kai kur dar ką ir labiau pataisyti, tačiau varžo finansiniai apribojimai. Kiek spėjau mokyklų apvažiuoti – likę tik užbaigiamieji darbai – išvalyti, pasiruošti metodiškai. Kol kas jokių labai rimtų pretenzijų niekam neturiu. Manau, kad labai svarbu pati šventės diena – norisi, kad mokytojai, mokyklų administracijos, švietimo darbuotojai būtų pajėgūs didesnį dėmesį skirti jaunosios kartos turiningo laiko praleidimui. Daugybę metų dėl to neturėjome jokių problemų, labai tikiuosi, kad ir šiemet viskas bus gerai, - „Tauragiškių balsui“ sakė Tauragės rajono savivaldybės meras.
Vėliau surengto mokymo įstaigų vadovų susirinkimo metu Tauragės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas pristatė 2012 – 2013 mokslo metų veiklos kryptis ir  svarbiausius darbus. Šiuo metu turimais duomenimis, naujus mokslo metus pradės 5798 mokiniai. Jų skaičius, palyginti su  praėjusiais  mokslo  metais, sumažės 301 mokiniu  arba  4,9 procentais. Sumažės klasių komplektų – nuo 316 praėjusiais mokslo metais iki 302 naujaisiais. Mokyklų tinklas kito nežymiai - uždarytas tik Tarailių pagrindinės mokyklos Dapkiškių skyrius. Daugiausiai mokinių, kaip ir praėjusiais metais, sulauks „Šaltinio“ pagrindinė mokykla (1020), mažiausiai – Sartininkų – tik 58 mokinių. Kaip informavo E. Šteimantas, naujaisiais mokslo metais didesnis dėmesys bus skiriamas mokytojų tobulėjimui.

Siekiama didesnio saugumo vaikams

Vadovų susitikimo metu kalbėta ne tik apie pedagogų darbo apmokėjimą, jo pakeitimus ir t.t.,  tačiau informuota ir vaikų padidinto saugumo klausimais – naujus reikalavimus mokykliniams autobusams – nuo lapkričio 1-osiostaps privalu ant transporto priemonės stogo keturiuose kampuose įrengti papildomas įspėjamąsias mirksinčias oranžines šviesas. Tokių reikalavimų įvykdymas vienam autobusui kainuos apie 1000 litų, o jų yra apie 10-11. Savivaldybė yra sudariusi sutartį ir su Lietuvos draudimu dėl vaikų draudimo. Be abejonės, tikimasi, kad tų nelaimingų atsitikimų bus kuo mažiau. Be to, prie kiekvienos mokyklos yra įrengti dėmesį atkreipiantys geltonos spalvos ženklai.
Po neseniai įvykusio atsitikimo Kaune, kada iš darželio vyras pasiėmė ne tą vaiką, jau ir Tauragėje rekomenduojama sustiprinti vaiko saugumą ir be atidžios registracijos svetimam asmeniui vaiko nepatikėti. Ateityje numatoma vaikų darželius apjuosti saugia tvora, kad į teritoriją nepatektų svetimi asmenys.

Abejonės dėl kokybiško darbo

Susitikimo metu meras Pranas Petrošius kreipėsi į vadovus dėl, jo manymu, esamų problemų švietimo įstaigų kolektyvuose.
- Žinau apie stiprų mokinių judėjimą iš tam tikrų mokyklų į kitas. Siūlau ieškoti priežasčių, kviesti tėvelius, kalbėtis. Juk nėra normalu, kai mokiniai masiškai bėga į gerokai toliau esančias mokyklas. Vaikas turėtų lankyti arčiausiai jo namų esančią mokyklą, - kalbėjo meras.
Anot jo, dar viena jam gerai žinoma problema – galimas nekvalifikuotas mokymas.
- Kai kurie mokytojai, turintys tam tikrą išsilavinimą, moko vaikus visai kitų dalykų, nesuprantu to priežasčių, mes užtektinai turime kvalifikuotų specialistų, jei tokie dalykai vyksta – tai toleruojama nebus. Manau, kai kurie nedirbate savo darbo, - vadovams savo abejones išsakė Tauragės rajono savivaldybės meras.
Po mero išsakytų žodžių savo nuomonę dėl mokymo įstaigų vadovų darbo išsakė ir Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Arūnas Beišys.
- Noriu įspėti, kad daugiau aktorysčių nebus. Kas galvoja, kad klasių komplektą sudaro 3 klasės ir 5-6 mokiniai, tai labai labai apsirinka. Sukomplektuosim taip, kaip reikia, pareiškiu atsakingai, šitaip daugiau tikrai nebus, - kalbėjo A. Beišys.
Vadovų susitikimo metu dėl viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje, mokyklų nuostatų, mokymosi formų ir mokymo organizavimo būdų, dėl bendrųjų programų plačiau kalbėjo ir Tauragės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vitalija Okienė.

Surengta spaudos konferencija

Aktualiausi klausimai aptarti ir ketvirtadienį surengtos spaudos konferencijos metu. Joje be žiniasklaidos atstovų dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius, Administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, mero pavaduotojas Silverijus Statkus.
Paaiškinta, kodėl Mokslo ir žinių dieną pasirinkta švęsti būtent rugsėjo 3-iąją – taip nusprendė didžioji dauguma mokyklų, o prieštaravo ir šventės šeštadienį norėjo tik keturios. Anot mero, nukėlus šventę bus sutaupyta nemažai lėšų – apie 60 000 litų. Pasidžiaugta ir rajono Tarybos sprendimu – nebeleisti mokyklų vadovams leisti turėti ne daugiau kaip 5 kontaktines valandas, jokių papildomų pamokų, nes tokiu atveju nukenčia tiesioginės jų pareigos.
Gera žinia ir ta, kad rajone nėra problemų dėl vaikų, patyrusių socialinę riziką, nepakankamo aprūpinimo mokyklinėmis priemonėmis. Mero pavaduotojas Silverijus Statkus patenkintas matydamas atnaujintas pėsčiųjų perėjas, dėkoja policijos pareigūnams, kurie rūpinsis saugiomis mažųjų kelionėmis į mokyklas ir iš jų.
 

Vaiva KESERAUSKAITĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija