20 Vasaris 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Jau tapo gražia tradicija, jog Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius kasmet aplanko pirmąjį metų naujagimį tauragiškį. Tačiau prasidėjus 2012-iesiems naujagimiai neskubėjo belstis į pasaulį. Pirmojo kūdikio Tauragės apskrities ligoninės gimdymo namai sulaukė tik sausio 3-iąją.
Sausio 4 dieną Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius ir savivaldybės atstovė spaudai Izolina Turauskienė, lydimi žurnalistų, aplankė Tauragės apskrities ligoninės gimdymo namuose šiais metais gimusią pirmąją tauragiškę. Naujagimės mamai meras įteikė puokštę gėlių, knygą „Tauragės kraštas“ ir kvietimą apsipirkti „Gustinoje“ už 200 litų. Palinkėjo jaunai mamai sėkmės auginant mažąją dukrytę ir pasistengti dar susilaukti gausios šeimos.
Jauna šeima  Viktorija ir Robertas Kinstaičiai  sausio 3 dieną susilaukė nuostabios mergaitės. Mamytė, lydima artimųjų, į gimdymo namus sakė atvykusi apie pusę trijų nakties. Mažylė gimė 12 valandą. Ji svėrė 3,560 g, ūgis  53 cm. Tai pirmasis Kinstaičių kūdikis. Viktorija kilusi iš Skaudvilės, jos vyras Robertas  tauragiškis. Iki kūdikio gimimo jauna šeima gyveno Klaipėdoje  abu dirbo „Senukų“ prekybos centre. Tačiau Viktorija sakė, jog seniai buvo nusprendę, kad kūdikis gims jų gimtojoje Tauragėje.
- Net minties nebuvo gimdyti Klaipėdoje. Čia visus pažįstu, čia lankiausi pas gydytojus, todėl ir norėjau, kad mano kūdikis gimtų čia. Buvo numatyta, kad vaikutis turėtų gimti sausio 7 dieną, bet gydytoja sakė, kad kūdikis gims anksčiau. Mano tėvams tai pirmoji anūkėlė, o vyro tėvams  antroji. Iš ligoninės su dukryte pirmiausia grįšim pas mano tėvus į Skaudvilę, ten šiek tiek pagyvensim, kol abi sustiprėsim, o vėliau keliausim į Klaipėdą, - pasakojo jaunoji mamytė.
Jos teigimu, mažoji Kinstaitytė dar neturi vardo, tėveliai dar nesuskubo jo išrinkti.
Viktorijai  23-eji, ji turi du brolius, kurie dabar tapo dėdėmis, jos vyras Robertas  25-erių, taip pat užaugęs trijų vaikų šeimoje. Kiek vaikučių planuoja užauginti jaunoji šeima  mamytė neatskleidė.

„Klasikinė gimdyvė, klasikinis vaikas...“

Tauragės apskrities ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėja Irena Narbutienė sakė, jog Viktorijos gimdymas buvo idealus visais atžvilgiais. Visų pirma, jos amžius idealiai tinkamas pirmajam gimdymui. Kūdikio svoris ir ūgis  taip pat idealūs. „Klasikinė gimdyvė, klasikinis vaikas“  trumpai apibūdino gydytoja. Be to, Viktorija ir gimdyme dalyvavę jos artimieji  vyras Robertas ir gimdyvės mama idealiai klausė gydytojo nurodymų.
- Tai buvo puikus susikalbėjimo su gydytoju pavyzdys. Šis gimdymas galėtų būti parodomasis. Jei jis būtų nufilmuotas, medžiaga idealiai tiktų būsimųjų gimdyvių pamokėlėms, - džiaugėsi gydytoja Irena Narbutienė.
Pasak gydytojos, nors gimdymo namų personalas labai tolerantiškas, tačiau ir gydytojams, ir akušerėms, ir slaugėms tenka bendrauti su įvairiausiais žmonėmis. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai pacientės ar jų artimieji būna nelabai sukalbami. Jos teigimu, praėjusių metų gimdyvių amžius svyravo nuo 15 iki 43 metų. Per 2011-uosius metus priimta 416 gimdymų, kurių metu gimė 417 naujagimių, nes sulaukta ir dvynukų. 2010-aisiais metais Tauragėje gimė 496 naujagimiai. Mero manymu, Tauragėje gimusių naujagimių skaičius praėjusiais metais galėjo sumažėti ir dėl gimdymo namų remonto. Jis tikisi, kad suremontuotuose gimdymo namuose šiemet turėtų gimti daugiau kūdikių.
Gydytoja minėjo, jog iki mūsų apsilankymo jos vadovaujamame akušerijos ir ginekologijos skyriuje šiais metais jau pasaulį išvydo keturi naujagimiai  dvi mergaitės ir du berniukai. Mažąją tauragiškę šiek tiek aplenkė berniukas iš Pagėgių ir mergytė iš Šilalės. O prieš pat mūsų apsilankymą po Cezario pjūvio gimė berniukas tauragiškis. Tad rezultatas lygus - 2:2  - dvi mergaitės ir du berniukai - juokėsi gydytoja.

Kristina NEVELKIENĖ
 

Komentarai

 #
I.Narbutiene..visados sneka idealus imdymas visoms gimdyvems...ir taip toliau man taip pat buvo kaip taurageje gimdziau idealus reike nufilmuoti gimdyma....ce jos tik zodziai taip sako..o mintyse visai kas kita ...ji tik lauke kysio gero...?
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija