6 Balandis 2020, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Šeštadienį Tauragės rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje vyko dvigubos vestuvės, kokių Tauragėje dar nebuvo. Sidabrinę savo santuoką įtvirtino Jolanta ir Algirdas Grabauskai, o jų sūnus Darius Grabauskas su drauge Sanida Jankevičiūte sukūrė šeimą.

 

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Virginijos Martutaitienės teigimu, tai pirmos tokios vestuvės Tauragėje. Ji pasidžiaugė, kad vis daugiau porų ryžtasi Civilinės metrikacijos skyriuje atnaujinti savo santuokos įžadus po 25-erių bendro gyvenimo metų.
Sidabro lietus ir baltosios vestuvės – kas gali būti gražiau? Santuokos įžadus tądien davė dvi šeimos kartos. Du šeimos vyrai - tėvas ir sūnus - iškilmingai prisiekė mylėti ir rūpintis savo išrinktosiomis.
- Dabar tai bus tėvelių šventė, jų ypatinga diena, - vestuvių išvakarėse sakė būsimoji sukaktuvininkų marti Sanida. – Mes planavome susituokti ateinančią vasarą, bet kadangi Dariaus tėvai švenčia sidabrines vestuves, o mes laukiamės vaikelio, nutarėm prisijungti ir oficialiai įteisinti savo santykius. O vasarą surengsime savo vestuvių šventę ir santuoką įteisinsim bažnyčioje.
Abi poras sveikino Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Silverijus Statkus, neseniai pats iškilmingai paminėjęs sidabrinę savo santuokos sukaktį. Sukaktuvininkams jis linkėjo gražios šventės, santarvės šeimoje ir kuo greičiau sulaukti pirmųjų anūkų, o jauniesiems – sekti tėvų pramintu taku ir po 25-erių metų taip pat gražiai paminėti sidabrinę sukaktį.

Tuokėsi labai jauni

Sutuoktiniai šypsosi prisiminę, kokie abu buvo jauni, kai tuokėsi.
- Su savo išrinktuoju, tuometinės 1-osios vidurinės mokyklos moksleiviu Algirdu, susipažinau būdama penkiolikos metų. Po poros metų draugystės susituokėme. Algirdui tuomet buvo 19 metų, o man – 17. Netrukus susilaukėme pirmagimio, o po pusės metų Algirdas išvyko į armiją. Sunku buvo, bet mylėjome vienas kitą, todėl visus sunkumus įveikėme. Iš pradžių gyvenau su vaikeliu pas savo mamą, daug padėjo draugai, šeima, - prisiminimais dalijosi Jolanta.
Su dar didesniais sunkumais šeima susidūrė atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, kai viena po kitos žlugo Tauragės įmonės - abu neteko darbo, o šeimoje jau krykštavo du vaikučiai.
- Visa laimė, kad tuomet dar spėjome gauti valdišką butą, tai bent savo stogą virš galvos turėjome, - džiaugėsi šeimos galva.
Jolanta apgailestavo, jog bankroto debesis ją lydėjo nuolat, nes bankrutavo ne viena įmonė, kuriose ji dirbo - AB „Telga“ ir UAB „Note Tauragė“. Dabar moteris dirba pardavėja viename iš prekybos centrų.

Sunkumai užgrūdino

Jolanta įsitikinusi, kad tie nepritekliai išėjo tik į naudą jų sūnums Dariui ir Tomui. Abu vaikinai užaugo darbštūs, jautrūs, supratingi, savarankiški. Tomas dar studijuoja Kauno kolegijoje, bet pragyvenimui jau pats užsidirba, nors ir gyvena kartu su tėvais. O Darius taip pat gyvena Tauragėje, bet atskirai ir kuria savo šeimą. Nepaprastai darbšti ir būsimoji marti Sanida – studijuodama neakivaizdiniu būdu, ji jau spėjo padirbėti užsienyje ir sukaupti santaupų šeimos būstui.
- Nors dukterų ir neturime, mums niekada dėl to neteko gailėtis. Kai kurios mamos, auginančios dukras, mums net pavydi tokių dėmesingų sūnų. Jie, dar besimokydami pradinėse klasėse, sugebėdavo pasigaminti valgio ir dar mums iš darbo grįžusiems pasiūlydavo. Niekada nė su vienu iš sūnų nesame turėję jokių problemų, - džiaugėsi Jolanta.
Jos teigimu, sušlubavus sveikatai ji drąsiai galėdavo gultis į ligoninę ir palikti visus tris vyrus vienus namie šeimininkauti. O Algirdas prisipažino, jog jis iki šiol tik cepelinų neišmokęs gaminti, bet ir tai ne bėda – juos moka gaminti vyresnysis sūnus Darius ir ne kartą yra tėvus jais palepinęs.

Šeimą vienija bendri pomėgiai

Visų trijų Grabauskų vyrų bendras pomėgis – žvejyba. Algirdas prisipažino, jog į tolesnius vandenis dar nebuvo išplaukę, tenkinasi žvejyba Lietuvos upėse, dažniausiai žvejoja Nemune. Įspūdingais laimikiais taip pat nesigiria, o tiesiog džiaugiasi galėdami pabūti drauge gamtoje, pailsėti, pabendrauti. Sugautą žuvį sūnus Darius išmoko gardžiai išrūkyti.
Jolanta taip pat mėgsta poilsį gamtoje, o atostogauti šeima dažniausiai vyksta į Šventąją, Nidą ar Palangą.
- Atostogos užsienyje mūsų netraukia, Lietuvoje daug gražių lankytinų vietų, pirmiausia jas reikia aplankyti, - sako Algirdas, dirbantis tolimųjų reisų vairuotoju.
Jo manymu, kai kurie žmonės važiuoja atostogauti į užsienį tik dėl prestižo, kad galėtų tuo pasipuikuoti, bet vargu ar jie gerai pažįsta Lietuvą.

Šeštadienį po iškilmingos ceremonijos Civilinės metrikacijos skyriuje Grabauskų šeimos šventė vyko įspūdingoje Alvyros ir Algirdo Valinčių kaimo turizmo sodyboje.

Kristina NEVELKIENĖ
 

Komentarai

 #
kas nepazysta atrodo ideali seima bet kas zino juokinga darosi.
 
 #
Matyt mazai zinai ,kad vapalioji kaip pavydi varna,tai istiesu puiki seimyna.Vaikai uzaugo geri,ar kiekvienas tuo gali pasigirti?Pabandyk 25 metus santuokoje pagyventi ir suprasi,kad tai nelengvas darbas likti kartu ,o ne pasukti skirtingais keliais.Sekmes Jums Grabauskai.
 
 #
nėra namų be dūmų.Kai kam gal ir tavo šeima juokingai atrodo, bet kam tai rūpi, manau- tau taip pat ne:) O tokios šeimos, kurios kartu nugali sunkumus, kartu sprendžia iškilusias problemas ir po tiek kartu nugyventų metų vis dar nori gyventi kartu, sveikintinos. Sėkmės, nes santuoka tai darbas.
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija