24 Vasaris 2020, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Tadas MEIŽELIS
 

Čia jo laukė gyvulius į ganyklas išginti pasiruošę, botagais mojuojantys piemenėliai, maršus trenkė kaimo kapelos muzikantai, minioje šmėžavo ir garbių svečių veidai. Į Švento Jurgio sutiktuves jau ne pirmus metus buvo atvykęs Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius, savivaldybės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, Žygaičių seniūnas Vytautas Juška, Sartininkų parapijos klebonas Vytautas Šiaudvytis. Švento Jurgio žirgas nebuvo dar regėjęs tiek žmonių, tad prunkštė ir baidėsi, traukėsi atatupstas. Jo tramdyti ėmėsi... meras Pranas Petrošius, sakydamas esąs tikras žemdirbys ir su žirgais randąs bendrą kalbą. Žirgas tikrai pakluso svečio rankoms ir nurimo. Šventas Jurgis tuo tarpu sveikino susirinkusius su pavasariu, iš krepšio traukė šviežios, tik ką iškeptos duonos kepalą ir jį dovanodamas linkėjo derlingų ir sočių metų. Lauke linksmybės tęsėsi neilgai. Žygaičių seniūnas Vytautas Juška atvežė ir padovanojo Sartininkų kaimo bendruomenei ,,Sartupietis“ jauną kėnį, kuris buvo pasodintas pievelėje šalia bendruomenės informacinio centro. Jį palaistyti, kad gražiai augtų, buvo patikėta merui Pranui Petrošiui.

Po to visi sugužėjo į šviesią ir šiltą, neseniai suremontuotą kultūros namų salę. Ji buvo pilnutėlė  suaugusių, pagyvenusių ir mažųjų sartininkiškių. Šventės vedėja pristatinėjo svečius, pasakojo apie senovines Jurginių tradicijas, jų reikšmę. Susirinkusius su pavasario švente sveikino meras Pranas Petrošius. Jis pasidžiaugė matantis pilnutėlę salę, didelį būrį jaunų žmonių, minėjo ir kaimo problemas, kurias šiandien tenka spręsti jiems patiems, padedant rajono savivaldybei. Meras sartininkiškiams įteikė dovanų - pilną krepšį gamtos gėrybių. Sveikinimo žodžius sakė Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, klebonas Vytautas Šiaudvytis. Po to vyko įspūdingas  koncertas, kurį suruošė Sartininkų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, kaimo saviveiklininkai, suburti kultūros namų renginių vadovo, kaimo bendruomenės pirmininko Zigmanto Lešinskio. Pats Zigmantas per šventę lakstė net sušilęs, nes jis ,,dirigavo“ ne tik kaimo kapelai,  moterų ansambliui, bet ir visam renginiui. Na, o scenoje raliavo, dainavo ne tik mažiausieji piemenėliai, bet ir vyresni Sartininkų pagrindinės mokyklos mokiniai. Audringų plojimų susilaukė moterų ansamblis, o koncertui baigiantis žiūrovai niekaip nenorėjo paleisti nuo scenos kaimo kapelos muzikantų. Vyrų ketvertas taip nuoširdžiai traukė dainas ir virkdė instrumentus, kad norėjosi dar ir dar klausytis. Kapelos vadovas Zigmantas Lešinskis sakė ilgai rinkę kapelos pavadinimą. Galop apsistoję ties ,,Kamanos“ vardu. Per Sartininkus teka tokio vardo upelis. Tas vardas susijęs ir su žirgais. Seniūnas Vytautas Juška pridūrė, jog Sartininkai jau turi ir savo herbą. Jame – dvi žirgų galvos. Seniūnas pasveikino kapelos muzikantus ir kiekvienam įteikė po padėką. Jose puikavosi ir naujasis Sartininkų herbas.

Šventės dalyviai galėjo apžiūrėti Sartininkų pagrindinės mokyklos mokinių darbų parodą, vaišinosi šviežia duona. Ją šventei iškepė Elytė Žebelienė iš Putokšlių, o atgabeno pats Šventas Jurgis ant žirgo.

   

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija