24 Kovas 2019, Sekmadienis

 

Pirmas
 

Šių metų balandžio mėnesį Tauragės teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyrius organizavo susitikimus su Tauragės, Jurbarko ir Šilalės rajonų bendrojo lavinimo mokyklų pedagogais, atsakingais už moksleivių ugdymą karjerai.

Jaunimo darbo centruose vyko trys renginiai, kuriuose apsilankė daugiau kaip dvidešimt pedagogų. Jaunimo užimtumo skyriaus specialistės pristatė įsidarbinimo galimybių barometrus, profesijų žemėlapį, supažindino su jaunimo nedarbo tendencijomis, darbo rinkos ypatumais. Aptartos paklausiausios profesijos ir karjeros galimybes.      

Didelio mokytojų susidomėjimo sulaukė naujos paramos mokymuisi priemonės -  pameistrystė, stažuotė, kompetencijų pripažinimas. Kalbėta apie profesinį mokymą ir galimybę darbo biržos pagalba pasirinktoje mokymo įstaigoje įgyti paklausią ar tobulinti turimą kvalifikaciją, įgyti naujų  kompetencijų. Mokymas pagal pameistrystės darbo sutartį naudingas tiek darbuotojui, tiek darbdaviui. Sudarius pameistrystės darbo sutartį, mokomasi ir tuo pačiu dirbama įmonėje, pameistrys įgauna žinių ir kompetencijų reikalingų konkrečioms darbo funkcijoms atitinkamoje darbo vietoje vykdyti. Stažuotė - darbo praktikos laikotarpis, skirtas bedarbių darbo įgūdžiams ar profesinei kvalifikacijai kelti, atkurti, tobulinti. Priemonėje ypač aktyviai dalyvauja ir profesinius įgūdžius tobulina jaunimas.

Pedagogams buvo pristatytos Jaunimo darbo centrų teikiamos paslaugos, aptartos bendradarbiavimo perspektyvos. Pildydami profesinių interesų anketą, renginių dalyviai galėjo praktiškai įsivertinti savo pačių polinkius atitinkančią veiklos sritį, o pristatytą metodiką taikyti darbe su moksleiviais.

Kasmet vykstantys tokio pobūdžio renginiai ypač stiprina bendradarbiavimą su bendrojo lavinimo mokyklomis –  su moksleiviais pedagogai planuoja apsilankyti Jaunimo darbo centrų renginiuose,  dalyvauti profesinio orientavimo užsiėmimuose. Artėjant vasarai, bendradarbiavimas dar labiau intensyvėja, motyvuoti, atostogų metu norintys dirbti moksleiviai kas kart aktyviau naudojasi Jaunimo darbo centrų paslaugomis.

Tauragės teritorinės darbo biržos informacija

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija