14 Gruodis 2018, Penktadienis

 

Pirmas
 

LR Konstitucijos 119 straipsnis teigia, kad savivaldos institucijų organizavimo ir veiklos tvarką nustato įstatymas.

Savivaldybės tarybos narys pirmajame Tarybos posėdyje, padėjęs ranką ant Konstitucijos, prisiekia gerbti ir vykdyti LR Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas.

 LR Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad savivaldybės tarybos nariu gali būti renkamas nuolatinis šios savivaldybės gyventojas. Nuolatiniu savivaldybės gyventoju laikomas LR pilietis, kuris savo gyvenamąją vietą deklaravo šios savivaldybės teritorijoje ir ši gyvenamoji vieta laikoma jo pagrindine gyvenamąja vieta . Pagrindinė gyvenamoji vieta, tai vieta, kurioje asmuo faktiškai gyvena ir su kuria jis yra labiausiai susijęs (kur yra asmens turtas, kur jis gyvena ilgiausiai ) – LR CK 2.16 straipsnis.

 LR Vietos savivaldos įstatymo 23 straipsnio 3 punkte įvertinus tai, kad savivaldybės tarybos narys faktiškai turi gyventi tos savivaldybės teritorijoje, ir yra įtvirtinta įstatyminė norma, kad tarybos narys privalo dalyvauti komiteto, kurio narys jis yra, posėdžiuose. Tai imperatyvi  įstatymo nuostata, kuri negali būti suprasta kaip nors kitaip, kaip tik fizinis savivaldybės tarybos nario dalyvavimas posėdyje. Tai patvirtina šio įstatymo 26 straipsnio 4 punktas, užtikrinantis, kad komitetų posėdžių laiku tarybos narys atleidžiamas nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje.

 LR Vietos savivaldos įstatymas nenumato jokio kito būdo dalyvauti savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose, kaip tik fizinis tarybos nario dalyvavimas. 2018 m. sausio 31 d. savivaldybės taryboje priimtas Tarybos veiklos reglamento pakeitimas, numatantis, kad komiteto narys  turi teisę  dalyvauti komiteto posėdyje nuotoliniu būdu – pažeidžia LR Vietos savivaldos įstatymą.

 Mere, jūs turite būti garantas to, kad savivaldybės tarybos sprendimai atitiktų LR Konstituciją ir įstatymus. Jūs taip pat, uždėjęs ranką ant Konstitucijos, prisiekėte gerbti ir vykdyti LR Konstituciją ir įstatymus. Kodėl  pasiduodate partijos kolegų spaudimui užsitikrinti „pateisinamą“ nedalyvavimą komitetų posėdžiuose, kuris iš savivaldybės biudžeto pareikalaus papildomų išlaidų?

 Tačiau tokį mero nerimą dėl savivaldybės tarybos narių, kurie nedalyvauja komitetų posėdžiuose, galima suprasti, nes tie nariai –  partijos kolegos, o jų posėdžių lankomumo statistika yra negailestinga. L. Stankus 2015, 2016 ir 2017 metais komiteto, kurio nariu  jis yra, posėdžiuose dalyvavo tik po vieną kartą metuose. Iš penkiolikos (15) bendrų komitetų posėdžių 2016 metais L. Stankus teikėsi pabuvoti tik dviejuose (2), 2017 metais situacija dar prastesnė, iš 15 posėdžių dalyvauta tik 1 posėdyje. 2016 ir 2017 metais T. Arvasevičius ir J. Kniukšta – taip pat daugiausia posėdžių praleidę tarybos nariai. Liberalai –  „rekordininkai“. Ar tokią padėtį taisyti galima tik pažeidžiant įstatymą ir nepaisant konstitucijos?

Vien gimti ir augti Tauragėje neužtenka, reikia dar ir sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas. O kam neišeina, tam gali padėti bei viską užtikrinti pagal LR Konstitucijos 123 straipsnį įpareigotas Vyriausybės atstovas.

                                                                                    Tauragės savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija

Komentarai

 #
Koks Vyriausybės atstovės komentaras šiuo klausimu? Kažkaip neteko girdėti.
 
 #
Kur vyrelis ikistas?
 
 #
Vyriausybės atstovės nuomonės nėra, nes jos nebuvo posėdyje, o savivaldybės juridinio skyriaus vedėja sako, kad įstatymas pažeistas !
 
 #
Labai ačiū už atsakymą. Dabar aiškiau. Lauksime atsakymo iš Vyriausybės atstovės.
 
 #
Total Košmar mūsų valdžioje......
 
 #
Suregistruoti tuos tarybos narius pas Kaminską į Globalią Tauragę, tada pajungti globalius tarybos narius globaliai Live per Facebooką ir bus anot mero :,, patikrinta gamtos ir išbandyta laiko :)
 
 #
tokių brudų nebuvome matę
 
 #
Linas Stankus, tarybos posėdžio metu, net neraudonuodamas pripažino, kad jis tik deklaravęs gyvenamąją vietą pas tėvus, bet tai akivaizdus tyčiojimasis iš visų, nes parašyta, kad tarybos narys turi gyventi toje teritorijoje. Vadinasi jis apgaudinėja ir mus ir VRK, kuri manau turėtų atlikti tyrimą ir ištraukti tą pilietį į dienos šviesą.
 
 #
Darius Stankus tyčiojasi ir iš visos opozicijos, ją vadindamas lavonais, kuriuos reikia pastumti buldozeriu, kad nemaišytų gyviems, čia tipo jiems-liberalams.
 
 #
tikriausiai tai bus paskutiniai liberalu metai ir jiems teks nulipti nuo scenos i pavesi
 
 #
Gražus miestas, ir šauni valdžia.
 
 #
miestas tai gražus, bet su valdžia tai nenusisekė
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

 

 

  

 

tauragiskis.lt Webutation