28 Vasaris 2020, Penktadienis

 

Pirmas
 

Tauragės r. savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija mano, kad Tauragės šilumos kainos nukritimas į 21 vietą (1 pav.) – neatsitiktinis. Neatsitiktinai ir pirmą kartą, per 9 metų laikotarpį, Tauragės šilumos kaina yra 14,2% didesnė už vidutinę šilumos kainą Lietuvoje, kuri spalio mėnesį yra tik 4,70 ct/kwh, kai tuo tarpu Tauragėje ji – 5,37 ct/kwh. Keletą metų atgal pelnytai galėjome pasigirti, nes Tauragės šilumos kaina buvo net 20% mažesnė už Lietuvos vidutinę šilumos kainą. Teiginys, bandantis pagrįsti šilumos kainos padidėjimą, kad iš paskaičiuotos šilumos kainos nebegalima atimti tauragiškių permokos už šildymą, įrodo jos padidėjimą dar prieš gerus metus, tik niekas to nepripažino. Diagramoje (2 pav.) tai akivaizdžiai matyti, nes 2018 06 – 2019 05 laikotarpiu reikėjo grąžinti tauragiškiams 247,17 tūkst. eurų gautas papildomas pajamas, kurios buvo išdalintos 12 mėnesių, ir kas mėnesį buvo atimama po 0,39 ct/kwh iš paskaičiuotos šilumos kainos.

Frakcija klausia, kodėl vasarą (gegužės – rugsėjo mėn.) Tauragės šilumos tinklai biokurą  pirko ir kaupė didesne kaina – 137 eurai/tne nei vidutinė kaina Lietuvos rinkoje tuo laikotarpiu Œ– 121 euras/tne? Tokia kaina (137 eurai/tne) nupirktas biokuras visam šildymo sezonui. Čia atsitiktinumas ar aklas kuro įsigijimo strategijos vykdymas? Kodėl penkiose apskrityse net rugsėjo mėnesį vidutinė biokuro kaina siekia 119 - 128 eurus/tne, o ir likusiose keturiose apskrityse vidutinės biokuro kainos taip pat yra mažesnės už buvusią Tauragės apskrityje? Tauragės regione yra tik dvi centralizuotos šilumos tiekimo įmonės – Tauragės ir Šilalės šilumos tinklai, kur Tauragė biokuro nuperka beveik 2,5 karto daugiau negu Šilalė. Vadinasi, regione dominuojanti nupirkto biokuro kaina yra Tauragės šilumos tinklų, ir tai didžiausia biokuro kaina Lietuvoje rugsėjo mėnesį. Kodėl Tauragės regionas taip išsiskiria iš visos Lietuvos?

Negalime nepastebėti ir dar vieno faktoriaus, lemiančio šilumos kainos augimą – visos sąnaudos, išskyrus kurą, pelenus, elektros energiją šilumos gamybai, išlaidas technologiniam vandeniui, reikalingos ūkinei veiklai vykdyti, kurios išaugo net 25%, t. y., pastovioji kainos dedamoji (3 pav.). Kokios priežastys nulėmė tokį augimą?

Klausimai kyla ne tik mums, bet ir tauragiškiams, šilumos vartotojams. Turėtų būti svarbu atsakymus išgirsti ir visai tarybai. Kviečiame merą organizuoti Tauragės šilumos tinklų valdybos pirmininko susitikimą su tarybos nariais, kuriame galėtume gauti išsamius atsakymus į jau pateiktus ir kitus klausimus.

                                                     Tauragės savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija