24 Vasaris 2020, Pirmadienis

 

Pirmas
 

 

Tauragės r. savivaldybės socialdemokratų frakcija įsitikinusi, kad tarybos daugumos priimtas sprendimas, nulėmęs Batakių pagrindinės mokyklos pirmosios ir trečiosios klasių sujungimą, buvo, švelniai tariant, klaida. Vaikų ugdymui privalome skirti ypatingą dėmesį, ypač, kai kalba eina apie pirmokus, kurie tik pradeda pirmuosius pažinties žingsnius. Švietimo ekspertų požiūris į jungtinių klasių modelį yra vienareikšmis, tai – neužtikrina ugdymo kokybės. Kodėl taip pasielgta su Batakių pirmokais ir trečiokais?

Vienintelis argumentas buvo išsakytas mero – negalima daryti išimčių, nors tos pačios tarybos daugumos tai buvo daroma ir anksčiau. Lėšų suma, kuri būtų reikalinga išlaikyti nepilną pirmą klasę (7 mokiniai) tikrai nedidelė – tik apie 15 tūkst. eurų. Prisiminkime savivaldybės 58 tūkst. eurų investiciją į patalpų remontą, teritorijos sutvarkymą ir panaudos pagrindais (nemokamai) šias patalpas perduotas privačiai (12 vaikučių) mokyklai. Pabandykite palyginti ir įvertinti šiuos momentus, pridėjus tai, kad savivaldybė kas mėnesį už kiekvieną vaiką, lankantį šią mokyklą, primoka po 100 eurų.

Kaip elgiasi kitos savivaldybės? Jos daro išimtis ir nepilnoms klasėms išlaikyti suranda 50, 100 ir net 200 tūkst. eurų papildomų lėšų. Tauragėje, kaip dabar jau įprasta, kitaip – daugumos jautrumo demokratija tokia, kad net atvykusiems pirmokų tėvams, tik tarybos opozicijos ir mažumos narių spaudimo dėka, buvo suteikta teisė pasisakyti. Tačiau tai nepadėjo, nors pasisakiusios mamos argumentai buvo paprasti, suprantami ir logiški.  Nepritariame ir tarybos narių Sigito Mičiulio bei Kęstučio Balašaičio kvietimui grįžti atgal, t.y., į tą laikotarpį, kai jie, daugiau nei prieš 55 metus, mokėsi jungtinėse klasėse. Negi Sigitas Mičiulis užmiršo, kad ne taip seniai jis pats tauragiškius kvietė apsispręsti „Atgal ar į priekį“. Batakių pagrindinės mokyklos pirmokėliai ir jų tėvai nori kokybiškesnio ugdymo proceso nei buvo prieš 55 metus.

Kreipiamės į merą bei valdančiosios daugumos frakcijas ir kviečiame grįžti prie Batakių pagrindinės mokyklos klasių komplektų formavimo bei išimties tvarka priimti tarybos sprendimą dėl jungtinės klasės išskyrimo į pirmą ir trečią klases, tam randant ir papildomą finansavimą. 

Mere, rytojų juk kuriame šiandien? Ar tai tik dar vienas gražus šūkis?  

                   Tauragės savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija:

      Darius Petrošius                          Rita Grigalienė                         Efrema Bitinienė    

      Matas Petraitis                           Viktoras Kovšovas                      Pranas Petrošius

      Stasys Lapė                                 Vaclovas Karbauskis

 

Komentarai

 #
Tokia pat padėtis, kai trūksta vieno pirmoko, yra ir kitose rajono mokyklose. Duosi vienam, reiks ir kitiems atseikėti. O Tarybos nutarimas priimtas griežtas, už kurį balsavo ir socialdemokratai... Tai kurioje pusėje tiesa?
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija