28 Kovas 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Penktadienį tauragiškiai buvo pakviesti į diskusiją „Parama kitoms šalims: prabanga, būtinybė ar galimybė“ Lietuva – Gruzija“. Čia išklausyti pranešimai, pasidžiaugta atsinaujinusia Tauragės ir Gruzijos Zestafonio miesto draugyste, aptartos bendradarbiavimo perspektyvos.

Tauragės Europos informacijos centro – Europe Direct vadovei Isvaldai Aleknienei tarus įžanginį sveikinimo žodį, buvo pristatyti diskusijos dalyviai. Diskusiją vedė Moksleivių kūrybos centro (MKC) direktorė, Tauragės rajono savivaldybės ir Gruzijos Zestafonio savivaldybės bendradarbiavimo koordinatorė Jolanta Kazlauskienė. Anot jos, neatsitiktinai pasirinkta ir netradicinė aplinka diskusijoms – dramos klasė, į kurią teko kopti stačiais laiptais lyg Gruzijos kalnais. Paruoštos ir atitinkamos dekoracijos, svečiai vaišinti Gruzijoje įprastais vaisiais – arbūzais ir vynuogėmis.
Padiskutuoti apie Tauragės paramą Gruzijos Zestafonio savivaldybei susirinko nemažas būrys tauragiškių ir svečių: rajono meras Pranas Petrošius, laikraščio „Tauragės kurjeris“ vyriausiasis redaktorius Renaldas Malychas, Gruzinų-lietuvių šeimų bendradarbiavimo iniciatorius Dainius Kajokas, Tauragės verslo informacinio centro vadybininkė Jolita Jankauskienė, daug metų gyvenusi Gruzijoje tauragiškė Joana Preikšaitytė, bendros Lietuvos-Gruzijos įmonės „David & Co” steigėjai Gela Getsadze ir David Albanija ir kiti. Renginyje dalyvavo kai kurių mokyklų direktoriai, moksleiviai, Trečiojo amžiaus universiteto studentai bei kiti dviejų šalių bendradarbiavimą palaikantys asmenys.
Uždegti susirinkusiuosius gruziniška dvasia pakviestas MKC berniukų ansamblis, vadovaujamas Romualdo Eičo, kuris atliko gruzinų liaudies dainą „Suliko“. Po to viešnios iš Vilniaus skaitė pranešimus „Kas yra vystomasis bendradarbiavimas?“ (Karilė Levickaitė, VšĮ „Globali iniciatyva psichiatrijoje“ direktorė), „Projektai Gruzijoje ir jų patirtis“ (Virginija Klimukienė, VšĮ „Globali iniciatyva psichiatrijoje“ programų direktorė). Klausytojai sužinojo, kas yra vystomasis bendradarbiavimas ir kaip tai susiję su psichikos sveikata, ar Lietuva gali sau leisti tapti šalimi donore (2009 m. ji skyrė 30 milijonų eurų , arba 103 milijonus litų, nuo šalies Bendrųjų nacionalinių pajamų (BNP).
Pasak lektorių, neramumų nualintos Gruzijos žmonėms ypač reikėjo psichiatrų pagalbos, šalyje iš viso nebuvo vaikų psichiatrijos. Pabėgėlių vaikai sapnuodavo košmarus, ypač išaugo jaunų žmonių savižudybių skaičius, ko iki tol šioje šalyje nebūdavo. Vystant bendradarbiavimą, parengta nemažai vietos specialistų. Perdavus patirtį, intensyvus bendradarbiavimas mažėja, nes pavyko perduoti patirtį, pabėgėliai integruojasi į normalų gyvenimą. Pasakojimui pagyvinti buvo demonstruojamos ištraukos iš filmo „Šventojo kalno parkas“ („Mtatsminda park“).
Jolantos Kazlauskienės teigimu, draugystė tarp Tauragės ir Gruzijos Zestafonio miesto atsinaujino mūsų mero Prano Petrošiaus dėka. Renginyje dalyvavęs meras pasidalijo įspūdžiais iš apsilankymų Gruzijoje, džiaugėsi atsinaujinusia draugyste, pabrėždamas, jog ne viskas vertinama per materialinę prizmę. Pasak jo, abiejų delegacijų dalyviams svarbus bendradarbiavimas kultūros, sporto, turizmo, socialinės paramos, verslo bei kitose srityse. Apie tai liudija ir 2011 metais pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Tauragės ir Zestafonio miestų.
 Gruzijos pilietis Gela Getsadze pritarė, kad parama nebūtinai turi būti finansinė. Jis pasidžiaugė tauragiškių svetingumu, draugiškumu, noru bendrauti ir bendradarbiauti, padėkojo už paramą. Įsiplėskus diskusijoms, sutarta, kad geriausia parama Gruzijos piliečiams – ekonominis bendradarbiavimas, jų gaminamos produkcijos pirkimas, pasiūlyta net įsteigti bendriją ryšiams su Gruzija.
Renginio organizatorius – Europos informacijos centras – už visokeriopą paramą dėkoja Moksleivių kūrybos centrui. Renginys finansuojamas Visuomenės informavimo apie vystomo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Už šią paramą atsakinga Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija.
 

Kristina NEVELKIENĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija