15 Spalis 2019, Antradienis

 

Pirmas
 

Tauragės „Versmės“ gimnazijai paskelbus būsimųjų pirmokų sąrašą, „Tauragiškių balso“ redakcija sulaukė nepatenkintų tėvų, kurių vaikai nepakliuvo į minėtą sąrašą, skambučių. Piktinamasi neaiškia priėmimo tvarka, skundžiamasi, jog vaikai, kurie lankė pagrindinę mokyklą ne pagal priskirtą teritoriją, nepriimami į jokią Tauragės gimnaziją.

Kristina NEVELKIENĖ

Moteris, nenorėjusi prisistatyti, kaip pati sakė, kad nepakenktų savo sūnui, pasakojo, jog gyvena Tarailių pagrindinės mokyklos aptarnaujamoje teritorijoje. Jos sūnus mokosi „Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje, kur kitais metais nebus formuojamos devintos klasės, o kaimynų sūnus - Tarailių pagrindinėje mokykloje, kur taip pat nebus formuojamos devintos klasės. Abu berniukai šiemet baigia aštuntą klasę, abu pateikė prašymus „Versmės“ gimnazijai dėl tolesnio mokymosi. Moterį papiktino žinia, kad jos sūnaus pavardė nebuvo įtraukta į būsimųjų pirmokų sąrašą, nors gyvena „Versmės“ gimnazijos aptarnaujamoje teritorijoje, o kaimynų vaikas priimtas su gerokai žemesniu pažymių vidurkiu.
- „Versmės“ gimnazijos tinklapyje skelbiama, kad pirmumo teise priimami mokiniai iš Tarailių, „Aušros“, Jovarų, Lauksargių pagrindinių mokyklų aptarnaujamų teritorijų, o atrankos kriterijai yra II trimestro ar I pusmečio pasiekimai. Juk mes gyvename Tarailių pagrindinės mokyklos aptarnaujamoje teritorijoje, sūnaus pažymių vidurkis geresnis už kai kurių ten patekusių. Gal galite padėti išsiaiškinti, kodėl mano sūnus negalės mokytis „Versmės“ gimnazijoje, - prašė susirūpinusi mama.

Kitas telefono skambutis redakciją pasiekė iš Jovarų pagrindinės mokyklos aptarnaujamos teritorijos, tačiau berniukas mokosi Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje. Mama pasakojo, kad jos vyresnysis sūnus taip pat mokosi „Versmės“ gimnazijoje, todėl jaunėlis seniai svajojo pasekti brolio pėdomis.

- Nunešęs reikiamus dokumentus, jis džiaugėsi gimnazijos aplinka, tvyrančia ramybe, sakė, kad čia ir motyvacija mokytis bus didesnė. Sūnus labai nusivylė neradęs savo pavardės būsimųjų „Versmės“ gimnazijos pirmokų sąraše. Mums paaiškino, jog mano sūnaus pažymių vidurkis per mažas. Tuomet suskubome nešti prašymą į Žalgirių gimnaziją, nes Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje devinta klasė neformuojama. Tačiau Žalgirių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja pasakė, kad mes gyvename ne jų aptarnaujamoje teritorijoje, priimdama iš mūsų prašymą, ji nusižengtų taisyklėms. Jaučiamės tarsi pakibę tarp dangaus ir žemės – niekam nebepriklausom. Buvo pasiūlyta vienintelė išeitis – Jovarų pagrindinė mokykla. Bet kadangi sūnus nori siekti vidurinio išsilavinimo, po dviejų metų vėl tektų keisti mokyklą. Ramesnio būdo vaikui tai nemažas išbandymas. Dar baiminamės dėl to, į kokią klasę pakliūtų. Juk visuomet lengviau siekti geresnių rezultatų, kai klasėje darbinga atmosfera, kai visi siekia vieno tikslo, - įsitikinusi aštuntoko mama.

Pasak būsimųjų gimnazistų tėvelių, kad vaikai patektų į norimą ugdymo įstaigą, imamasi įvairiausių gudrybių. Vieni stengiasi savo atžalas priregistruoti pas savo gimines ar draugus, kad vaikas atsidurtų „reikiamoje teritorijoje“, kiti mokslo metų pabaigoje tiesiog pakeičia mokyklą. Tačiau ir šios priemonės ne visada veiksmingos.

Pirmumo teisė – Tarailių pagrindinės mokyklos aštuntokams

„Versmės“ gimnazijos direktorė Albina Senkuvienė, išklausiusi, dėl ko skundėsi nepatenkinti tėveliai, paaiškino, jog gimnazijos galimybės labai ribotos. Ateinantiems mokslo metams bus priimta 90 pirmokų. Sąrašas jau paskelbtas gimnazijos internetinėje svetainėje.

- Visiems tėveliams, kurie į mus kreipėsi, paaiškinome, kaip buvo atrenkami būsimieji pirmokai. Kadangi mūsų aptarnaujamoje teritorijoje yra viena pagrindinė mokykla, kuri nuo kitų mokslo metų nebeformuos devintų klasių, todėl pirmumo teise buvo priimti visi norintys siekti vidurinio išsilavinimo Tarailių pagrindinės mokyklos aštuntokai, neatsižvelgiant į jų pasiekimus. Iš viso būsimųjų pirmokų prašymų gavome gerokai daugiau nei galėjome patenkinti, todėl visi kiti mūsų aptarnaujamos teritorijos moksleiviai buvo atrenkami pagal II trimestro ar I pusmečio pasiekimus.

Direktorės teigimu, žemiausias pažymių vidurkis, su kuriuo dar buvo galima patekti į „Versmės“ gimnaziją – 7,9. Ji patikino, jog gali dar atsirasti kelios laisvos vietos, jei kas nors iš būsimųjų pirmokų persigalvotų ir nebenorėtų mokytis. Tai paaiškės po gegužės 24 d. Visiems kitiems, kurių svajonės mokytis šioje gimnazijoje neišsipildė, ji patarė rinktis pagal savo gyvenamąją teritoriją pagrindinę mokyklą arba Žalgirių gimnaziją.

Bus priimti visi norintys

Žalgirių gimnazijos direktorė Viktorija Paulauskienė paaiškino, jog kol kas priimant prašymus pirmenybė teikiama gimnazijos aptarnaujamos teritorijos moksleiviams, tačiau ji patikino, kad nuo liepos pirmos dienos paaiškės, kiek yra laisvų vietų. Jos teigimu, kitais mokslo metais planuojami 8 pirmokų klasių komplektai - iš viso bus priimta 240 pirmokų.

- Nereikia iš anksto panikuoti, - sakė direktorė, - kol kas dar yra laisvų vietų, manau, kad bus priimti visi norintys mokytis mūsų gimnazijoje.

Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas patvirtino, jog rajono savivaldybės Tarybos sprendime priimta, kad šiais metais, kadangi Tarailių pagrindinė mokykla tampa progimnazija ir joje nebeformuojamos devintos klasės, visi šios mokyklos mokiniai, siekiantys vidurinio išsilavinimo, galės mokytis artimiausioje - „Versmės“ gimnazijoje.

- Galiu patikinti, kad visi mūsų rajono mokiniai, kurie sieks vidurinio išsilavinimo, tokias galimybes turės. Suprantama, kad „Versmės“ gimnazijos galimybės ribotos, joje negali mokytis visi norintys, tačiau apsilankęs Žalgirių gimnazijoje įsitikinau, kad čia užteks vietos visiems. Direktorė mane informavo, kad prašymai priimami ne tik iš gimnazijos aptarnaujamos teritorijos moksleivių, todėl čia galės mokytis visi, kurie pareikš norą siekti vidurinio išsilavinimo. Jei kuriems tėveliams nepavyksta išsiaiškinti vietoje, tegul kreipiasi į mane, ir viską išspręsim, - sakė Egidijus Šteimantas.

Švietimo skyriaus vedėjas paaiškino, jog Tauragėje susiformavusi neteisinga nuostata, kad „Versmės“ gimnazija yra išskirtinė, prestižinė. Anot jo, visose Tauragės ugdymo įstaigose dirba kompetentingi pedagogai, visose siekiama tų pačių tikslų. Statistikos duomenimis, pagal moksleivių pasiekimus Žalgirių gimnazija nė kiek ne prastesnė už „Versmės“ gimnaziją.

Komentarai

 #
išpūstas reikalas tas garsas apie Versmės prestižą. Bus tik įdomu išgirsti, kaip senieji mokytojai dėstys angliškai... Juk pasiskelbė bakalaureatą :))Be to gal įdomumo dėlei pabandytų iš vidutinioko padaryti pavyzdingą mokinį, pamatytume kas išeitų.. O su atėjusiais pirmūnais vaidinti blizgančius ir puikius visi mandrūs.
 
 #
kiek zinau, tai mano seses sunelis pateko tik del to, kad gimnazijos direktore buvo pazistama.
 
 #
bandysiu šiais metais nešti į " Versmę " prašymą, bet bijau, kad nepriims, nes jei nepriims, o tai sužinosiu tik birželio pradžioj, ar mane priims į kitą gimnaziją aš neturėsiu garantijos.. Tai ką tada daryt? Nes dabartinė mano mokykla jau nuo kitų metų progimazija... ;/
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija