18 Vasaris 2019, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Šiais metais Kuturių kaime įrengtas naujas pažintinis takas. Dažniausiai jie supažindina su gamta, jos vertybėmis. Tačiau šis, išskirtinis. Eidami juo sužinosite apie karinius įtvirtinimus ir kaip jų pagalba sekėsi saugoti SSRS sienas.

Molotovo gynybinė linija ėjo ne tik per Lietuvos teritoriją, bet ir per Lenkiją, Ukrainą ir Baltarusiją. Linija buvo prastai suprojektuota ir statyta paskubomis. Lietuvos teritorijoje pastatyti beveik 300 linijos elementų, o visoje linijoje apie 2000.

Visuose 300 daugiausia buvo tik atlikti betonavimo darbai, o iki galo įtvirtinimai taip ir nebuvo įrengti. Prasidėjus staigiam puolimui, Vermachto pajėgoms reikėjo vos kelių dienų liniją pralaužti.

Dabartinėje Pagramančio regioninio parko teritorijoje (Šiaulių ĮR) buvo išdėstyta apie 5 atramos punktus, objektų skaičius siekia per 20, taip pat yra 8 iškastos duobės bunkerių statyboms, kai kuriose iš jų spėta išpilti ir pamatus (duobių skaičius gali būti ir didesnis). Jei visi planai būtų realizuoti, tuomet objektų skaičius galėjo būti net kelis kartus didesnis, nei yra dabar.

Kviečiame istorijos entuziastus aplankyti naująjį pažintinį taką. Take yra pristatomi 4 bunkeriai ir 1 duobė. Tako ilgis – 3 km. Keliaudami taku pasigrožėsime Jūros ir Akmenos upių suformuotu kraštovaizdžiu, aplankysime Kuturių kaimo senąsias kapinaites bei atsigaivinsime šaltinio vandeniu.

Pagramančio regioninio parko direkcija dėkoja visiems lankytojams, kurie parėmė parką pirkdami parko lankytojo bilietą. Lėšos, surinktos už lankytojų bilietus, buvo naudojamos ne tik regioninio parko apsaugai, priežiūrai, edukacinei veiklai, bet ir naujam takui įrengti.

Lina Misiulytė
Pagramančio regioninio parko kultūrologė
Tomo Kalašinsko nuotr.
 

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija