24 Kovas 2019, Sekmadienis

 

Pirmas
 

Balandžio 29 dieną, Pagramančio regioniniame parke, Pagramančio miške, vyko pažintinis žygis „Sengirės simfonija“.

Lietuvoje nykstančios sengirės – žmogaus beveik nepaliesti miškai – sukuria pasakos pojūtį, todėl dalyvauti Pagramančio regioninio parko direkcijos organizuotame žygyje panoro dalyvauti per 200 žygeivių iš visos Lietuvos ir užsienio. Svečių sulaukta iš Tokijo (Japonija), Prahos (Čekija), Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Mažeikių, Joniškio, Klaipėdos, Šilalės, Šilutės, Marijampolės, Jurbarko, Raseinių, Tauragės bei iš kitų miestų ir rajonų.

Žygio dalyvius pasveikinti atvyko Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas. Jis ne tik žygeiviams sėkmės ir geros nuotaikos linkėjo, bet ir įteikė jauniausiam ir iš toliausiai atvykusiai  žygeiviai po knygą. Jauniausiam dalyviui Simonui Sekevičiui tik penkeri metukai ir jis atvyko su tėčiu iš Kauno, o Rie Nonaka iš tolimosios Japonijos.

Žygio pradžioje visiems žygeiviams buvo suteiktas žygio maršruto žemėlapis su sužymėtomis stotelėmis. Kai kuriose teko gulti, kitur šokti, ištempti ausis ir pažadinti uoslę, bet turbūt įdomiausią staigmeną pateikė „Baltijos štormo“ kariai, kurie akylai saugojo partizanų bunkerį.

12 km žygio maršrutas driekiesi seno miško ribose, žymėtoje trasoje. Miške apstu retų bei nykstančių rūšių. Čia gyvena ir suopis, pilkoji meleta, baltnugaris genys, auga meškinis česnakas, svogūninė dantažolė, paprastasis kardelis. Gausiai auga jonpaparčių sąžalynai.

Žygio pabaigoje, visiems sėkmingai klaidžiojusiems po mišką dalyviams buvo įteikti unikalūs diplomai. Taip pat buvo vaišinami žolelių arbata bei ant laužo virta sriuba.

 

Pagramančio regioninio parko kultūrologė

Lina Misiulytė

 

Komentarai

 #
Nesuprantu tokių masinių žygių gamtoje kada žvėrys ir paukščiai veisiasi, jauniklius augina. Neturėtų kuo čia girtis parkiniai, kad šitaip gyvūnams gaujomis bastydamiesi kenkia
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija