22 Vasaris 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Šeštadienio rytą visi keliai vedė į Lomius.  Všį “Aktyvi Tauragė”, Lomių kaimo bendruomenė bei vietos pagrindinė mokykla mėgstančius aktyvų  sportą pakvietė į pėsčiųjų žygį “Pažinkime Lomių kraštą keliaudami”. Suėjo, suvažiavo aktyvaus sporto mėgėjai (jų net septyniasdešimt aštuoni!) ne tik lomiškių, bet ir Tauragėje, Šilalėje, Šakvietyje, net Marijampolėje gyvenančių kraštiečių!  Jauniausiam žygio dalyviui ketveri, vyriausiajai  – aštuoniasdešimt šešeri!

Prieš prasidedant žygiui, organizatoriai paskelbė, kad pėsčiųjų žygis skiriamas  lietuviškos spaudos atgavimo, knygos bei gimtosios kalbos dienai. Būrelis žygio dalyvių  Lomių kapinėse pagerbė   Lomių krašto knygnešio Antano Bajorino ( 1859 – 1943) atminimą.

Žygio tikslų daugybė: eisime krašto knygnešių keliais, daugiau sužinosime apie šį unikalų kraštą, pabūsime gryname ore, grūdinsime ištvermę, susirasime naujų draugų, turiningai  praleisime puikų savaitgalio pusdienį. Jauniesiems turistams buvo paskirta ir  kūrybinė užduotis –  užrašyti  žygio metu gimusią prasmingą  mintį, paskatintą patirtų emocijų.

Puikus oras, skambantys paukštelių balsai, suvešėjusi žaluma maloniai nuteikė keliautojus.

Trumpai stabtelėję iš anksto numatytose vietose,   žygeiviai klausėsi Lomių krašto istorijos   faktų, mokytojos Elenos Bazinienės vardijamų iš šio krašto kilusių iškilių Lietuvos žmonių pavardžių, gėrėjosi unikalių ir gausių vietovardžių įvairove.

Nepastebimai prabėgo trys žygio valandos. Pėsčiomis nukeliauta net dešimt kilometrų ir jokio nuovargio! Keliauta  Lomių, Treinosios, Karapolio, Devynakių, Mišeikių kaimo keliukais ir takeliais. Sugrįžus  į mokyklos kiemą, organizatoriai apibendrino žygį, visi dalyviai buvo apdovanoti vardiniais diplomais. Jaunosios gimnazistės Gabrielė Aputytė ir Vita Žvynakytė perskaitė ir užrašytas mintis.

Kaimo bendruomenės šeimininkės sugrįžusius keliautojus pasitiko kvapniu kugeliu, gaiviu obuolių kompotu.

Gražus  renginys turėjo ir rėmėjus – kaimo  bendruomenės šeimas. Bendruomenės pirmininkė dėkojo  Sauliui ir Kristinai Čiapams, Daliai ir Remigijui Masiuliams, Ingai ir Vidui Stoniams, Valerijai ir Giedriui Valuntams, Raselei Laurinaitienei už maisto produktus. Buvo padėkota šeimininkėms Ritai Gumuliauskienei, Vidai Bulvydienei, Dženei Šilerienei už gardų kugelį.

Už inicijuotą renginį buvo įteikta  padėka VŠĮ “Aktyvi Tauragė” nenuilstamam vadovui Sauliui Bagdonui. Vienbalsiai nutarta: spaudos ir knygos dieną kasmet lomiškiai keliaus  pėsčiomis  po istorines  savojo krašto vietas.

 

Lomių kaimo bendruomenės informacija

 Nuotraukos Lolitos Užkurienės, Neringos Orentienės

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija