6 Gruodis 2019, Penktadienis

 

Pirmas
 

Sigutė PUMPUTIENĖ

Apie kasdienį mokytojos darbą

 

Jau aštuonioliktus metus rupią technologijų mokytojos duoną valganti Audra Paulauskienė savo darbą dalija dviejų Tauragės mokyklų auklėtiniams. Pagrindiniais „namais“ ji laiko „Šaltinio“ pagrindinę mokyklą, nors jau penktus metus dėsto ir „Versmės“ gimnazijoje. Manančius, kad tokią iš pažiūros lengvą ir neįpareigojantį technologijų dalyką dėstyti lengva, greitai atvėsina rimtas Audros Paulauskienės požiūris į savo pedagoginę veiklą. Mokytoja yra viena iš dešimties Tauragėje dirbančių mokytojų ekspertų. Net du Šiaulių universitete įgyti diplomai - pradinių klasių ir technologijų mokytojos - jai leidžia jaustis tvirtai ir užtikrintai.
- Šiandieniniai mokiniai iš naujo atranda rankų darbo malonumus ir grožį. Džiaugiuosi, kad galiu padėti jiems išmokti to, ką myliu ir moku. Jei ši veikla padės mano mokiniams tapti geresniais, darbštesniais bei įgyti supratimą apie tikrąsias vertybes, būsiu laiminga, - apie savo darbą kalbėjo mokytoja Audra.

Kai pamokos neužtenka

- Aišku, pasibaigus pamokoms, galėčiau uždaryti klasės duris ir žygiuoti namo. Tada ir rūpesčių nebūtų, ir laiko daugiau atsirastų. Tik negaliu, o ir nesinori, - pasakojo mokytoja Audra Paulauskienė.

Pasak jos, per pamoką visko neaprėpsi,  nesuspėsi. Visada atsiranda mokinių, kuriems reikia ko nors daugiau. Didelio populiarumo yra sulaukusi jos vadovaujama Meninių odos darbų studija. Čia sukurti mokinių darbai sulaukia  nuolatinio dėmesio. Mokytojos auklėtiniai nuolat dalyvauja ir laimi prizines vietas respublikinėse technologijų olimpiadose. 2008 metais „Versmės“ gimnazistė Edita Jonikaitė tapo laureate net tarptautiniame konkurse.

- Su mokiniais kuriame rūbų kolekcijas, dalyvaujame jų pristatymuose ne tik Tauragėje, bet ir kituose miestuose. Kuriame rūbus iš odos, audinių, net iš antrinių žaliavų. Vaikams patinka ne tik  rūbų modeliavimas, siuvimas, bet ir galimybė dalyvauti jų demonstravime. Bendravimas su bendraminčiais iš kitų mokyklų mano auklėtiniams irgi labai svarbus,- pasakojo mokytoja.

Balandžio 28  dieną  Tauragėje savo sukurtų rūbų kolekcijas pristatys ne tik mokytojos Paulauskienės mokiniai, bet ir jų svečiai iš Šilutės ir Raseinių.
- Tikimės, kad šventė bus graži, - sakė mokytoja.

Visuomeniniai darbai neleidžia atsipalaiduoti

- Mokytojui reikia nuolat tobulėti, todėl dažnai dalyvauju seminaruose, konferencijose, kituose renginiuose, - vardijo nuolatinius savo darbus mokytoja Paulauskienė.

Audra – rajono technologijų mokytojų metodinio būrelio pirmininkė, todėl metodinės veiklos koordinavimas - irgi jos rūpestis. Ji džiaugiasi bendra vaisinga  anglų kalbos, geografijos ir technologijų metodinių būrelių veikla, kai visi kartu gali organizuoti projektinį darbą, kitus renginius. Pasak mokytojos,  paskutinis gražus, bendram darbui apjungiantis net  keturias „Versmės“ gimnazijos  mokytojas ir didelį moksleivių būrį yra ilgalaikis  projektas „Laikas pasakai“. Jau pastatyti spektakliai – miuziklai „Pelenė“, „Ledynmetis“, „Pepė Ilgakojinė“, statomi „Bremeno muzikantai“. Audrai teko sukurti ir pačiai pasiūti rūbus visiems šių pastatymų dalyviams. Kaip ji pati sako, teko paaukoti ne vieną naktelę, kol visi artistai buvo reikiamai padabinti.

- Jau antrus metus Tauragės KC esu kviečiama bendradarbiauti organizuojamose amatų stovyklose. Įvairiose Tauragės vietovėse mokiau jaunimą ir jau suaugusius žmones gaminti dirbinius iš odos, - džiaugdamasi, kad originalūs rankų darbo daiktai vis labiau populiarėja, - pasakojo Audra.

Darbo patirtimi ji mielai dalijasi savo vedamuose seminaruose su rajono ir respublikos technologijų mokytojais.

Kūrybinių sumanymų daug – trūksta tik laiko

Kaip sakė mokytoja Audra, savo pačios kūrybai labiausiai trūksta laiko. Tik vasarą, per atostogas, dažniausiai pasiseka daugiau padirbėti.
- Tada į būsimų savo parodų kraičio skrynią pasiseka įdėti daugiausiai sukurtų darbų, - pasakojo apie savo kūrybinę virtuvę mokytoja.

Kaip pati prisipažino, nuolat norisi viską išbandyti, išmėginti. Labai mėgsta nerti, megzti, austi. Jai artimos pinikų, nėrimo ant šakutės, siuvinėjimo, vėlimo, aplikacijos technikos. Audrai atrodo gražu ir originalu, kai viename gaminyje ji gali pritaikyti net keletą technikų. Minčių ir sumanymų daug, viename kūrinyje visko nesutalpinsi, todėl Audra mėgsta kurti ištisas kolekcijas. Taip gimė spalvingi rankinių ir šalių ansambliai, odos dėžučių, užrašų knygelių aplankų, akinių dėklų komplektai, siuvinėtų pagalvėlių, dėžučių rinkiniai. Jos sukurti papuošalai iš karoliukų, odos ar veltos vilnos yra kiekvienos eleganciją ir subtilumą mėgstančios moters svajonė.

- Mėgstu gaminti tokias moteriškas smulkmenas kaip sagės, karoliai, apyrankės, jų komplektus. Dažnai ir pati nešioju savo sukurtus papuošalus, - sakė mokytoja.
 Audros Paulauskienės darbai ne kartą buvo pristatyti Tauragės visuomenei, Lietuvoje ir užsienyje. 2008 metais mokytoja dalyvavo respublikiniame projekte „Mokytojų  edukacinė kūryba“, kuriame savo darbus pristatė net 1400 dalyvių, 5 iš jų, tame tarpe ir  Audra Paulauskienė, už sėkmingą  pasirodymą buvo apdovanoti kelione į Londono mokymosi priemonių parodą BETT. 2009 metais ji atstovavo dirbantiems su oda Lietuvos mokytojams Suomijoje parodoje-mugėje „Gabalėlis Lietuvos V“. Darbščios ir talentingos pedagogės darbai buvo eksponuojami Žemaitijos mokytojų konferencijoje Plungėje, mokytojų kūrybinių darbų parodoje.

- Be kūrybos negalėčiau, - prisipažino mokytoja Audra. O kai matai gausybę puikių papuošalų, originalių rankinių, paveikslų, kitų akiai ir širdžiai malonių dalykėlių, tokiais žodžiais negali nepatikėti.

O paroje tik dvidešimt keturios valandos...

Įkyrių kolegų ir giminaičių klausimų apie viršvalandžius, daugybę  visuomeninio ir, aišku, neapmokamo darbo, Audra stengiasi negirdėti.

- Šeima nors kartais juokais ir pasiūlo apsigyventi mokykloje, rimtai nepyksta. Vyras pats padeda pavėžėti mokinius į renginius ar olimpiadas, - pasakojo mokytoja.  
Sūnus Ričardas, studijuojantis techninius mokslus, nors ir nepasuko mamos pėdomis, irgi domisi jos kūrybiniais ir pedagoginiais laimėjimais.

Nuolatinis bendravimas su mokiniais, bendradarbiavimas su kolegomis, kūrybiniai ieškojimai nepalieka laiko blogoms mintims ar beprasmiškiems užsiėmimams. Tikriausiai tokius žmones ir galima vadinti mokytojais iš pašaukimo.

 

Komentarai

 #
Na gražu...
 
 #
šauni mokytoja, šilti prisiminimai apie ją prisiminus mokyklos laikus :)
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija