28 Vasaris 2020, Penktadienis

 

Pirmas
 

Kasmet lapkričio mėnesio trečiąjį trečiadienį visame pasaulyje minima tarptautinė geografinių informacinių sistemų diena (GIS) . Šios dienos proga Tauragės M.Mažvydo progimnazijoje surengta netradicinė pamoka- Geodezijos ir GIS skyriaus specialistai moksleiviams pristatė svarbiausius aspektus, susijusius su GIS.

GIS dienos platformą ir aktualijas progimnazijoje pristatęs Geodezijos ir GIS skyriaus vedėjas Tadas Pauparis,  papasakojo apie GIS naudą, taikymą įvairiose srityse, naudojimą mokymuisi. Moksleiviams paaiškinta, kas yra GIS, kokios GIS taikymo sritys, kaip eilinis GIS vartotojas gali naudotis šios technologijos privalumais, kurti žemėlapius, juos publikuoti, keistis turimais geografiniais duomenimis.

GIS dienos tikslas – didinti GIS technologijų žinomumą visuomenėje, dėmesį skiriant vaikų mokymui. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į tai, koks svarbus erdvinis suvokimas, geografijos ir informacinių technologijų ryšys. GIS dieną švenčia tūkstančiai GIS specialistų, kurie geoinformacines technologijas naudoja kasdieniniame darbe, o taip pat įvairios mokyklos, bibliotekos, universitetai, draugijos ir visuomeninės organizacijos.

Geografinė informacinė sistema (GIS) – informacinė sistema, skirta darbui su erdvine ir aprašomąja informacija. Sistema skirta skaitmeninių, koordinuotų erdvėje duomenų kaupimui, saugojimui, vaizdavimui, redagavimui, integravimui bei analizei. (Wikipedija).

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija