20 Vasaris 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Antradienio rytą į „Tauragiškių balso“ redakciją kreipėsi mūsų laikraščio skaitytojas Simas P., norėdamas išsiaiškinti, ar Panemunės muitinėje jis buvo teisingai nubaustas. Vyriškis sakė sausio trečiosios naktį grįžęs iš Sovetsko, vežėsi tik leistinas normas prekių, tačiau vis tiek sulaukė baudos.
Ponas Simas pasakojo, jog grįžtant namo Panemunės muitinėje jo paklausė, kiek litrų degalų ten įsipylęs. Jis deklaravęs, jog įsipylęs 70 litrų dyzelinio kuro. Tačiau muitinės darbuotojai sumanė patikrinti.  Išsiurbė iš bako visus degalus ir išmatavo jų kiekį - rado 100 litrų degalų. Vyriškis teigė nežinojęs, koks likutis degalų buvęs bake prieš jam įsipilant. Juk neišvažiuosi kelionėn tuščiu baku. Jo manymu, muitinės darbuotojai turėtų patikrinti ir įsivežamų degalų kiekį. Tačiau jokie pasiaiškinimai nepadėjo. Ponas Simas turėjo sumokėti 182 Lt muito mokesčio ir 100 Lt baudą. Žmogus klausia, ar teisingai jį nubaudė - juk bake leidžiama vežti 100 litrų degalų.
Į „Tauragiškių balso“ skaitytojo klausimą sutiko atsakyti Klaipėdos teritorinės muitinės Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus vyriausioji inspektorė Virginija Šidlauskienė:
„Atsakydama į jūsų paklausimą informuoju, kad muitinė formalumus, taikomus degalams ir tepalams, įvežamiems iš trečiųjų šalių į Bendrijos teritoriją sausumos motorinėse priemonėse, atlieka vadovaujantis 2009 m. lapkričio 16 d. EB Tarybos reglamentu Nr. 1186/2009, nustatančiu Bendrijos atleidimo nuo muitų sistemą. Šio reglamento 107-111 straipsniuose nurodomos sąlygos, kada į Bendrijos teritoriją galima be importo mokesčių įvežti degalus ir tepalus. Šio reglamento 107 straipsnyje nurodoma, kad be importo mokesčių degalus ir tepalus galima įvežti standartiniuose transporto priemonių bakuose. Visi asmenys, vykstantys per valstybės sieną, yra atsakingi už gabenamų prekių deklaravimą ir pateikimą muitiniam tikrinimui. Minėtas pilietis Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste raštu neteisingai deklaravo automobilio kuro bake įvežamo į Lietuvos Respubliką dyzelinio kuro kiekį �" deklaravo gabenantis 70 l, o atlikus muitinį tikrinimą rasta 100 l. Piliečiui S. P. už neteisingą duomenų pateikimą keleivio deklaracijoje surašytas ATPP. Esant teisiniam pagrindui, minėtam piliečiui surašytas Administracinis nurodymas, kuriuo vadovaujantis per 10 dienų jis gali sumokėti pusę minimalios baudos. Kadangi asmuo gabeno didesnį dyzelino kiekį, negu standartiniame tokio tipo automobilio kuro bake, degalai buvo apmokestinti importo mokesčiais.“
Kitą dieną redakcija sulaukė vyriausiosios inspektorės Virginijos Šidlauskienės informacijos apie šventinę „dovanėlę“ nelegalaus kuro gabentojams. Pranešime teigiama, jog Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai Panemunės kelio poste paskutinėmis praėjusių metų dienomis pradėjo dirbti naudodami mobiliąją kuro matavimo įrangą. Per pirmąsias šios įrangos naudojimo poste dienas pareigūnai nustatė aštuonis atvejus, kai lengvaisiais automobiliais buvo bandoma į Lietuvą įvežti daugiau kuro, negu asmenys, muitinės paprašyti, nurodė Keleivio deklaracijose.
V. Šidlauskienės teigimu, daugumos automobilių vairuotojai ne tik deklaravo mažesnį gabenimo kuro kiekį bake, bet ir paaiškėjo, kad jų automobiliuose sumontuoti nestandartiniai (didesni) kuro bakai. Visiems pažeidėjams surašyti Administracinių teisės pažeidimų protokolai, jų gabenamas kuras apmokestintas importo mokesčiais.  
Pranešime teigiama, jog Lietuvos muitinė mobilią kuro kiekio matavimo įrangą, skirtą nustatyti į Lietuvos Respubliką įvažiuojančių lengvųjų automobilių bakuose gabenamo kuro kiekį įsigijo šių metų gruodžio mėn. Įranga yra sumontuota ant automobiliams skirtų priekabų, pritaikyta lengvai pasiekti bet kurį pasienio postą, kuriame reikia šią įrangą panaudoti. Įsigyta kuro kiekio matavimo įranga yra patikrinta metrologų, su ja galima atlikti tikslius kuro kiekio matavimus.
Kuro kiekio matavimai šia įranga padeda nustatyti atvejus, kai automobiliuose yra sumontuojami nestandartiniai kuro bakai ir degalų bandoma įvežti daugiau nei leidžia automobilio gamyklinė komplektacija, aptikti juose paslėptas cigaretes ar draudžiamas medžiagas. Dažniausiai ji bus naudojama pasienio muitinės postuose, per kuriuos vyksta aktyviausias kuro gabenimo ,,verslas“.

Kristina NEVELKIENĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija