5 Gruodis 2019, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Prieš keletą dienų Ateities tako gyventojai turėjo išskirtinę galimybę stebėti neblaivaus piliečio bandymą išvažiuoti iš vienos ten esančių automobilių stovėjimo aikštelių. Šis mėginimas įsimintinas ne tik jiems, bet ir pačiam vairuotojui – jo sąskaitoje tą vakarą – net 4 apgadinti automobiliai.

Nors policija, įvairiausios žiniasklaidos priemonės nuolat grūmoja vairuotojams dėl ryžto vairuoti neblaiviems, nemažai daliai tauragiškių tai nerūpi. Ateities tako gyventojas, vos bepastovėdamas ant kojų, nusprendė pasivažinėti, rizikuodamas ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikata ar net gyvybe.

– Išgirdome triukšmą kieme, pažvelgę pro langą pamatėme, kaip iš automobilių stovėjimo aikštelės bandantis pajudėti vyras atsitrenkia į pirmą, antrą, trečią, ketvirtą automobilius. Viskas vyko apie pusę vienuoliktos vakaro. Gerai, kad vienas vyriškis jį vis tempė lauk iš automobilio, sakė „niekur tu nevažiuosi“, buvo iškviesta policija. Girdėjau, kaip policininkas, patikrinęs jo blaivumą, sakė, kad įpūsta 1,6 promilės, tačiau išsišokėlis atrodė kur kas girtesnis. Visi kaimynai žino, kad išgėręs jis dažnai mėgsta pasivažinėti, – pasakojo Ateities tako gyventoja.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai džiaugiasi pilietiškais, neabejingais tokiems poelgiams tauragiškiais, kurie imasi iniciatyvos ir skubiai informuoja apie neatsakingus vairuotojus.

– Sulaukiame nemažai pranešimų dėl galimai neblaivių vairuotojų. Pareigūnai tokiais atvejais patikrina jų blaivumą ir, jeigu įtarimai pasitvirtina, baudžia. Per 2011-uosius metus sustabdyti 783 išgėrę vairuotojai, per 2012 metų pirmąjį pusmetį - 361, per tą  patį laikotarpį praėjusiais metais - 423 – informuoja Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė.

Pasak jos, išgėrę nesibodi sėsti prie vairo ne tik jauni vairuotojai, bet ir vyresnio ar garbaus amžiaus asmenys.

Incidentą mačiusi moteris susirūpino, kodėl nusižengusio vairuotojo automobilis, kuris tą vakarą buvo nutemptas specialiųjų tarnybų, vėl stovi kieme. Ji klausia, kaip buvo nubaustas neatsakingas vairuotojas, ir ar iš viso jis buvo nubaustas?

Anot S. Šniaukštaitės, įvykis viešai prieinamoje suvestinėje neužregistruotas, nes žmonės patyrė tik materialinę žalą, todėl atsakomybė traktuojama kaip administracinė, ne baudžiamoji.

Pasak policijos atstovės spaudai, baudos dydis priklauso nuo keleto veiksnių: neblaivumo laipsnio, vairavimo stažo, ar apskritai turi teisę vairuoti bei atsižvelgiama, ar nenukentėjo žmonės.

Lengvas girtumo laipsnis, priklausomai nuo asmenų kategorijos, skiriasi. Transporto priemonių, kurių maksimali leidžiama masė didesnė negu 3,5 t arba turinčių daugiau kaip 9 sėdimas vietas, vairuotojų ir vairuotojų, neturinčių 2 metų stažo, lengvas neblaivumo (girtumo) laipsnis laikomas nuo 0,2 promilės iki 0,4 promilės. Visų kitų asmenų – nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės. Pirmajai asmenų kategorijai vidutinis neblaivumo laipsnis yra nuo 0,41 promilės iki 2,5 promilės, o antrajai – nuo 1,51 iki 2,5 promilės. Visiems asmenims sunkus neblaivumo laipsnis yra nuo 2,51 promilės ir daugiau.

Vairavimas esant neblaiviam, kai yra lengvas girtumo laipsnis, transporto priemonių, kurių maksimali leidžiama masė didesnė negu 3,5 t arba turinčių daugiau kaip 9 sėdimas vietas, vairavimas, užtraukia baudą vairuotojams nuo 500  iki 1000 Lt, o vairuotojams, kurių vairavimo stažas iki dviejų metų – nuo 800 iki 1000 Lt, visiems kitiems  – baudą nuo 1000 iki 1500 Lt su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 1 iki 1 m. 6 mėn.

Esant vidutiniam ar sunkiam girtumo laipsniui bet kurios kategorijos asmenims, pažeidusiems bet kurią šių taisyklių, numatyta vienoda atsakomybė – bauda vairuotojams nuo 2000 iki 3000 Lt su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų, arba administracinis areštas nuo 10 iki 20 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų.

Labai didelė atsakomybė gresia tokiam vairuotojui, kuris ne tik vairuoja neblaivus, tačiau padaro ir kitą administracinį teisės pažeidimą, pavyzdžiui, sutrikdo kieno nors sveikatą. Tokiu atveju bauda skiriama nuo 4000 iki 5000 litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5 metų,  arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5 metų. Labai nukenčia tie neblaivūs piliečiai, kurie sėda prie vairo neturėdami teisės vairuoti transporto priemonės. Chuliganiškas elgesys gali kainuoti daug – ne tik paploninama piniginė, bet ir konfiskuojama transporto priemonė. Itin baudžiami ne pirmą kartą prie automobilio vairo neblaivūs sustabdyti asmenys – vairuotojo teisių atėmimas nuo 3 iki 4 metų, transporto priemonės konfiskavimas, administracinis areštas.

Nors baudos didžiulės, bet, kaip matyti, jos šiurpina ne visus tauragiškius...

Vaiva KESERAUSKAITĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija