4 Balandis 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Tauragėje aidint 2018-ųjų metų miesto šventei, penktadienio vakarą jos atidarymo iškilmių metu įteiktos Tauragės rajono garbės piliečio regalijos šį kraštą  garsinančiam tarptautinių konkursų laureatui, operos solistui Liudui Mikalauskui. Tauragės rajono taryba vienbalsiai priėmė sprendimą skirti šį garbingą apdovanojimą dėl solisto aktyvios kultūrinės veiklos bei Tauragės vardo garsinimo.

Paklaustas, kaip jaučiasi po tokio įvertinimo, solistas neslėpė jaudulio: „Esu giliai sujaudintas ir dėkingas už šio apdovanojimo skyrimą, mums, nepriklausomybės kartai, ne visuomet išeina beatodairiškai mylėti savo gimtinę, vis stipriau esame veikiami plataus pasaulio galimybių, greit pasiekiamų turtų ir garbės. Tačiau, kai įvažiuoji į Tauragę, tuomet tave apima keistas jausmas, grįžta prisiminimai apie tuos laikus, kuomet žaisdavome kankorėžių karą su berniukais, kai statydavome sniego pilis ar susikaupęs nešiau gėlės žiedą pirmai pamiltai mergaitei. Tik sugrįžęs į Tauragę ir prisiglaudęs prie mamos, apkabinęs tėtį, suprantu, kas gyvenime svarbiausia – šeima, žmona, vaikai! Beje, čia susilaukėm net trijų vaikų, pirmasis – tai Tauragės muzikos festivalis”, šypsojosi solistas, “vėliau atkeliavo dukra Gintarė ir sūnus Jonas. Tauragė – tai savotiška pasikrovimo stotelė gyvenimo oro uoste. Kad ir kur bekiltum, kad ir kuo bebūtum, kartais labai svarbu prisijungti prie savo gimtojo miesto ir tiesiog pasikrauti to, ką jis tik vienas gali duoti – tave patį!”. Garbės piliečio regalijas solistui įteikė Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis, pabrėždamas, jog labai džiugu, kuomet darbai išlieka gimtajame krašte, vis atsigręžiama į jo kultūrą ir išliekama neabejingiems jam.

Ne paslaptis, jog jau aštuntus metus gyvuoja L. Mikalausko įsteigtas tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, kasmet sukviečiantis ryškiausius Lietuvos ir užsienio talentus bei dovanojantis orkestrinės, kamerinės muzikos opusus, spektaklius ar muzikinius piknikus po atviru dangumi kasmet gausiai susirenkantiems žiūrovams iš visos Lietuvos. Šiemet liepos viduryje prasidėsiantis festivalis taipogi stebins net dvejomis operų premjeromis – patriotine roko opera „Priesaika“ bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro premjera G. Kuprevičiaus opera „Prūsai“, taip pat programoje numatytas Edith Piaf dainų vakaras su charizmatiškąja atlikėja Vivienne iš Portugalijos, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pirmojo smuiko Zbignevo Levickio pasirodymas su dainininke Vaida Genyte, visame pasaulyje žinomo akordeonisto, kilusio iš Tauragės – Martyno Levickio koncertas bei kiti ne mažiau intriguojantys koncertai įvairiose Tauragės rajono vietose.

Tauragės rajono garbės piliečio vardas Tarybos sprendimu iki šiol buvo suteiktas 26 asmenims. Miesto šventės metu šis titulas suteiktas ir kraštotyrininkui Edmundui Mažrimui.

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija