20 Vasaris 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Šiandien jis garsiai skamba ir tauragiškių lūpose
Vakar Tauragėje prie SEB banko durų būriavosi pulkeliai žmonių. Griežtas apsauginis į vidų leido normuotai - ,,paketais“ po tris ar keturis žmones. Mat vengta spūsties viduje. Iki šiol šiame banke vietos užtekdavo visiems klientams. Besiveržiančių į SEB banką Bažnyčių gatvėje atsirado tik trečiadienį, kai Lietuvos bankas, paskelbęs ,,Snoro“ banko bankrotą, nutarė, kokiu būdu gyventojai galės atsiimti ,,Snore“ laikytus indėlius. Tam buvo pasirinktas būtent SEB bankas. Nuo trečiadienio ,,Snoro“ indėlininkai gali pateikti raštiškus prašymus, kokiu būdu norėtų atgauti indėlius. Tai gyventojai gali padaryti užsukę į artimiausią SEB banko skyrių. Tie, kas jau turi sąskaitas SEB banke ir naudojasi jo elektronine bankininkyste, nuo vakar gali pateikti elektroninius prašymus dėl ,,Snore“ turėtų indėlių atsiėmimo.
Suprantama, pastarųjų yra tik vienetai, tad visi kiti ir būriavosi vakar ties SEB banko suveriamomis durimis Bažnyčių gatvėje. Pabuvęs čia mažiau nei pusvalandį, prisiklausiau visokių kalbų.
- Velnias mane nešė į tą ,,Snorą“,  kalbėjo pagyvenęs vyriškis, kažkodėl jau užsimovęs žieminę kepurę, nors lauke buvo šilta beveik kaip vasarą. - Susigundžiau didesnėmis palūkanomis. Matyt, Dievas nubaudė už godumą.
- Ve, ve, - sakė eilutėje stovinti nebejauna moteris,- žiūrėkit, mus fotografuoja. Bent sykį gyvenime į laikraštį pateksiu...
Didesnė dalis laukiančiųjų buvo linksmai nusiteikę. Mat, „pamatė šviesą tunelio gale“ - sužibo viltis, kad ,,Snore“ dingę jų pinigėliai sugrįš. Anksčiau  buvo skelbta, kad tai įvyks iki kitų metų sausio 7 dienos. Dabar SEB banko vadovybė ir Lietuvos bankas tos datos nebesako. Mat valstybinė įmonė Indėlių ir investicijų draudimas SEB bankui dar nėra pateikęs ,,Snoro“ indėlininkų sąrašų ir  pinigų, kuriuos turės išmokėti. Bet tai jau menkniekis palyginus su baime visai nebeatgauti savo pinigėlių.
Sunerimusiems ,,Snoro“ indėlininkams paliktos kelios alternatyvos, kaip atsiimti pinigus. Jie gali atsidaryti sąskaitą SEB banke ir į ją ,,priimti“ atgautus pinigus, gali nurodyti sąskaitą bet kuriame kitame veikiančiame banke, gali atsiimti indėlį ir grynaisiais pinigais.
Žymiai daugiau neaiškumų pinigus ,,Snore“ ,,įmerkusiems“ juridiniams asmenims. Šį banką buvo pasirinkusi ne viena respublikos savivaldybė ir sąskaitose laikė biudžetines lėšas. Laimei, Tauragės rajono savivaldybės specialistų teigimu, nei savivaldybės administracija, nei kuri nors savivaldybės  valdoma ar jai pavaldi įmonė ,,Snore“ sąskaitų neturėjo. To nepasakysi apie privačias verslo įmones. Joms kyla nemažų problemų, kai kurioms gresia net bankrotas. Turėjau viltį apie tai, kiek verslo įmonių naudojosi ,,Snoro“ banko paslaugomis, sužinoti iš pačių bankininkų. Deja, banko duris radau užrakintas. Viduje buvo tamsu, palubėje švietė tik kelios ,,budinčios“ elektros lemputės.
Lietuvos bankas paskelbė informaciją, jog įmonėms, ,,Snore“ laikiusioms pinigus, valstybės apdraustą sumą - iki 345 tūkstančių litų - Tauragės apskrityje išmokės Medicinos bankas. Aišku, tai nedidelė paguoda tiems, kas ,,Snore“ turėjo milijonus, bet vis šis bei tas. Vakar užsukau į Medicinos banko Tauragės skyrių. Čia buvo visiška ramybė. Banke sutikau tik vieną klientą, atvykusį su eiliniais verslo reikalais.
Nebuvo klientų antplūdžio ir kituose Tauragės bankuose. Šiaulių banke pasiteiravus apie tai, ar daug sulaukia naujų klientų, išgirdau atsakymą, jog keletas žmonių buvo atėję su prašymais, kad ,,Sodra“ į šį banką jiems pervestų pensijas. Mat iki tol jas pervesdavo į ,,Snorą“. Keli žmonės, suabejoję bankų patikimu, atsiėmė turėtus indėlius ir ketino pinigus laikyti namuose.
Nebylios, paskendusios rudens rūke vakar stūksojo ,,Snoro“ būdelės. Prie vienos, esančios Gedimino gatvėje ties ,,Maxima“, du vyrai diskutavo, kas jose po banko bankroto galėtų įsikurti. Vienas sakė, jog čia galėtų būti vieši tualetai. Ir ,,Snoro“ vardo nereikėtų nuiminėti - tebus toks išvogto banko liūdnas atminimas. Tuo tarpu visi Tauragės ,,Snoriukai“, apklijuoti reklaminiais plakatais, skelbė, jog indėlius geriausia laikyti čia... Languose tebešvietė ir švieslentės su valiutų kursais. Tokios tai ,,ekonominės naujienos“ iš mūsų miesto.

Tadas MEIŽELIS
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija