24 Vasaris 2020, Pirmadienis

 

Pirmas
 

,,Turnyro“ rezultatas - 2:0. Vienas sugyventinis peršautas, kitas pasmeigtas peiliu
Naujametinės šventės šiemet buvo trumpos. Mat ,,išpuolė“ šeštadienis. Bet ir trumpąjį savaitgalį netrūko ,,šventinių pramogų“. Policijos suvestinėje dominuoja šeimyniniai konfliktai. Jei iki šiol, prieš įsiteisėjant naujai priimtam įstatymui dėl smurto šeimoje, ,,naminiai“ konfliktai dar kartais buvo sprendžiami ,,uždarame rate“, tai dabar tarpininkais vis dažniau tenka būti pareigūnams.
Štai per Naujuosius iš 7 Tauragės rajone  užfiksuotų įvykių net 4 susiję su smurtu tarp sugyventinių. Paskaičius apie juos kyla mintis, kad jokie jie ne sugyventiniai, jei taip nesugyvena. Net trys tokie konfliktai užregistruoti gruodžio 30 dieną. Antai gruodžio 30 dienos vakare, 22 val. 30 min. V. G., gimęs 1967 m, būdamas neblaivus namuose kėlė triukšmą, naudojo psichologinį ir fizinį smurtą prieš 1961 metais gimusią sugyventinę V. Z. Po valandos panašus konfliktas kilo Lauksargiuose, kur 1957 metais gimęs A. L. aptalžė 1969 metais gimusią sugyventinę V. V. Apie šiuose įvykiuose patirtas traumas ir sužalojimus policijos suvestinės nutyli. Tačiau kituose dviejuose panašiuose konfliktuose neišvengta kraujo praliejimo. Abiem atvejais buvo pralietas vyrų kraujas.
Bene garsiausiai nuskambėjo gruodžio 30 dieną 23 valandą Tauragėje, Šilalės gatvėje tarp sugyventinių kilęs konfliktas. Jį pradėjo 1967 metais gimęs  V. G. Jis nežinia dėl ko susinervinęs griebėsi peilio ir bandė auklėti savo ,,antrąją pusę“. Ta, matydama, jog jėgos nelygios, pagalbon pasišaukė policiją. Atvyko du ginkluoti pareigūnai. Tačiau ir jų akivaizdoje pilietis V. G. nenurimo, nepaleido peilio iš rankų, o su juo ėmė artintis prie pareigūnų. Netrukus pykštelėjo du šūviai. Vieną uniformuotas policininkas paleido į viršų, tai yra perspėjo agresorių, o kitu šūviu peršovė užpuolikui ranką... Šiaip jau retai pasitaiko, kad policininkai griebiasi šaunamojo ginklo. Juk jie yra apmokyti kovinių veiksmų, gali išgėrusį suriesti ir be šūvių. Pasiteiravau Tauragės vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Simonos Šniaukštaitės, ar tikrai šiame sugyventinių konflikte buvo būtina šaudyti. Juk taip galima ir sužeisti kitus, niekuo dėtus žmones. Buvo atsakyta, kad vyksta ikiteisminis tyrimas ir jokių komentarų laikraščiui šiuo klausimu nebus pateikta. Net namo numerio Šilalės gatvėje, kur buvo šaudoma, atstovė spaudai neatskleidė. Pavyko sužinoti tik tiek, kad peilį rankoje laikęs sugyventinis tikrai buvo neblaivus, kad jis nėra namo, kuriame vyko konfliktas, šeimininkas, kad gydytis po šūvio jis buvo nugabentas į Tauragės ligoninę. Deja, medikai taip pat saugo pacientų paslaptį ir neatskleidžia, ar  V. G. tebegydomas Tauragėje, ar perkeltas į kitą gydymo įstaigą.     
Jau šių metų sausio pirmąją, po pietų, 14 valandą 20 minučių ,,naminis“ mūšis užvirė Tauragės rajono Meškų kaime. Peilio griebėsi  1970 metais gimusi šio kaimo gyventoja G. A. Juo mosuodama sužalojo sugyventinio S. G., gimusio 1966 metais, koją. Kuri pusė pradėjo konfliktą, dar aiškinamasi, tačiau abiem ,,kruvinais“ atvejais ,,naujametines“ žaizdas tenka gydytis vyrams. Įsimintina jiems bus Naujųjų, 2012-ųjų pradžia. Liaudies išmintis sako, kaip metus pradėsi, taip juos ir užbaigsi. Žvelgiant į naujametinę statistiką panašu, kad karas namuose tęsis visus šiuos metus. Ir dar nežinia, kas metų gale taps nugalėtojais, kiek aukų tas karas pareikalaus. Na, nemokam dar taikiai sugyventi, gražiai linksmintis, nors tu ką...

Tadas MEIŽELIS

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija