26 Vasaris 2020, Trečiadienis

 

Pirmas
 

Kai 1989 metais buvo pastatytas naujasis muzikos mokyklos pastatas, tuometiniam jos direktoriui šviesios atminties Jonui Samoškai kilo mintis mokyklos foje papuošti akvariumu su žuvelėmis. Nuo to laiko su nedidelėmis pertraukomis žuvelės mokykloje ir gyvena. Šiuo metu akvariumu rūpinasi gitaros mokytojas Jonas Jankauskas.  
Aplinka irgi auklėja

Visų, kurie tik užsuka į mokytojo metodininko Jono Jankausko klasę, dėmesį patraukia jauki aplinka. Prie gitarų ir kompiuterio čia puikiai dera ir akvariumas su žuvytėmis.  Aplink akvariumą nuolat sukinėjasi mokinukai. Pasak mokytojo, vaikams labai patinka stebėti žuvis. Jie puikiai pažįsta kiekvieną iš jų, dažnas turi savo mėgstamas. O galimybė mokiniams pamaitinti žuveles yra laikoma dideliu mokytojo pasitikėjimu ir paskatinimu. Pats Jonas Jankauskas mano, kad stebėjimas, kas ten, už akvariumo stiklo, ramina, atpalaiduoja, nuteikia apmąstymams, skatina geras emocijas ir kūrybingą darbą. Povandenio pasaulio grožis keri mokinius, patinka ir pačiam mokytojui.

Akvariumais domisi jau daug metų

Kaip papasakojo Jonas Jankauskas, jau apie keturiasdešimt metų jis augina žuvytes akvariumuose. Mokytojo namuose puikuojasi net trys akvariumai. Jam smagu, kad ir mokykloje gali savo pomėgiu džiuginti mokinius bei kolegas. Pasak Jono, dabar, kai parduotuvėse galima nusipirkti geros akvariuminės įrangos, žuvelių priežiūra tapo žymiai lengvesnė, ilgiau išgyvena ir pačios augintinės.
- Norint įsirengti gerą akvariumą, reikia, žinoti, kad lengviau prižiūrimi didesnės talpos indai. Geriausia  juos statyti ant labai lygaus paviršiaus, toliau nuo radiatorių ir saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Akvariuminė technika: šildytuvas, apšvietimas, filtras, oro kompresorius yra  labai svarbūs gerai žuvų savijautai ir augimui, - dalijosi savo ilgamete patirtimi Jonas Jankauskas.
Akvariumo švara, gerai apgalvotas dekoracijų ir augalų išdėstymas ne tik džiugina žmogaus akį, bet turi tikti ir auginamoms žuvims.
Jo manymu, akvariumo nereikėtų perkrauti per dideliu augalų ir žuvų kiekiu. Taip pat labai svarbu parinkti tarpusavyje sugyvenančias žuvis, kad jos neskriaustų viena kitos. Mokykloje dabar auga didžiulis geltonas ciklidas, ternecijos, botijos, guramiai, šamukai. Kaip prisiminė mokytojas, jam yra pasisekę išauginti kai kurias žuvytes net aštuonerius metus.
- Labai svarbu gera priežiūra. Į akvariumą nereikėtų pilti vandens tiesiai iš čiaupo, geriausia, kad jis pastovėtų nors vieną parą. Maisto žuvelėms reikia pilti tik tiek, kiek suvalgo per minutę, - pasakojo mokytojas Jonas.
Jo nuomone, akvariumas yra savitas, užburiantis pasaulis. Tokio pasaulio sukūrimui reikia daug žinių, pastangų ir meilės šiam pomėgiui. O ramybė, jaukumas ir galimybė neišeinant iš namų prisiliesti prie gamtos paslapčių yra tas stebuklas, kurį galima pajusti stebint ir prižiūrint žuveles.

Sigutė PUMPUTIENĖ
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija