25 Rugsėjis 2018, Antradienis

 

Pirmas
 

„12 vieta!!! Jee!!!... Širdis džiaugiasi, kad dirbame teisingu keliu. O dar finansų valdymas ir viešieji pirkimai įvertinti vieni geriausių tarp savivaldybių (3 vieta). Tokio finansų valdymo ir tiek skaidrumo Tauragė nematė nuo kolūkių laikų.“

Štai tokį pasitenkinimo įrašą savo „Facebook“ paskyroje įdėjo Modestas Petraitis po Laisvosios rinkos instituto paskelbtos informacijos apie savivaldybių rezultatus, išanalizavus 2016 metų veiklas. Perskaičius tuos 3 sakinius iš karto kilo mintis, kad apie „raudonųjų kolūkių laikus ir jų išperas“ komentarus internetinėje erdvėje, ko gero, rašo pats M. Petraitis.

Kita mintis buvo perskaityti visą Laisvosios rinkos instituto pateikiamą informaciją ir ją palyginti su anksčiau publikuota. Palyginus paskutinių trejų metų (2014, 2015, 2016) Tauragės savivaldybės įvertinimo rodiklius, galima pamatyti, kad liberalams, su M. Petraičiu priešakyje, nėra ko šokinėti iš džiaugsmo, nes aukštesni vertinimai prasidėjo nuo 2014 metų, kai savivaldybės dauguma buvo kita. Teisingai - savivaldybės indeksas aukštas, ir tuo reikėtų didžiuotis, bet ar tai tik liberalų nuopelnas? 

Tikslinga priminti, kad jau 2014 metų savivaldybės veikla buvo įvertinta aukštu reitingu, t. y., 17 vieta. Tiek biudžeto vykdymas, tiek švietimas bei mokesčiai surinko aukščiausius balus. Paminėta ir tai, kad 2014 m. viešieji pirkimai 100 % buvo vykdomi atviru būdu. Tačiau liberalai klaidindami, o gal geriau tiktų žodis mulkindami, visuomenę savivaldybės tinklalapyje ir savo žiniasklaidos priemonėse bei asmeninėse facebook paskyrose teigia, kad 2014 metais savivaldybė buvo 47 vietoje, t. y. 2014 m. veiklą „nusmukdydami“ 30 vietų žemyn. Nereikia klausti, kodėl taip daroma - o kaip parodysi savo „pranašumą“ ?

2015 metų savivaldybės veikla buvo vertinama 12 vieta, ir tai vėl - ne liberalų nuopelnas, nes biudžetas, kuris vertintas 92,3 balais (iš 100 galimų), buvo sudarytas ir priimtas socialdemokratų, valstiečių bei tvarkos ir teisingumo partijas atstovaujančių tarybos narių dauguma, kai liberalai sėdėjo ant „atsarginių suolelio“. Priimant biudžetą buvo išspręsti ir mokyklų optimizavimo klausimai, kurie ir suteikė galimybę 2015 metų vertinime gauti 90,8 balų.

Kaip besigirtų M. Petraitis, finansų valdymas, t. y., biudžeto vykdymas 2014 m., 2015 m. ir 2016 m., vertintas vienodai – 3 vieta (tai ar tikrai to skaidrumo „Tauragė nematė“?), o štai 2016 m. bendras vertinimas, palyginti su 2015 metais, krito net 5 balais (12 – 13 vieta). „Mokesčių“ pozicija įvertinta 67 balais, kai 2014 m. buvo 74 balai. Pasižiūrėjus į „Sąlygas investuotojui“, stebuklų liberalai taip pat nesukūrė, nors plyšauja net prikimę, kad tik jie vieninteliai Lietuvoje sukūrė geriausias sąlygas verslui vystytis. Ar tikrai yra pagrindo beprotiškam krykštavimui?

Taigi „stebuklai“ vyksta nebent liberalų galvose ir viešinimo priemonėse.

Vaclovas Karbauskis

 

 

Komentarai

 #
to iš liberalų ir reikėjo tikėtis, mulkins mus kaip išmanydami. Mes jiems tik pilka nemastanti masė, bet pasirodo yra kas pastebi jų "gudrybes".
 
 #
toks didelis, Petraičio, noras pasigirti liberalus pastatė į labai keblią padėtį. Kaip šitaip galima iškraipyti faktus ?
 
 #
Vėl graudūs verksmai prasideda...
 
 #
O kada prieš tai buvo tie , verksmai" Ar kol liberastai nebuvo prie lovio prasibrovę!
 
 #
Tai gal nustok verkšlenti komentarų skiltyje?...
 
 #
argi išdėstyti faktai gali būti traktuojami kaip verksmai ? Gal jums-Tadai,labai nepatogu už kolegas, net nebeturit ką pasakyti.
 
 #
bet ir sugalvok tu man, savivaldybės indeksas 2015 m. 17 vieta, o Petraitis paskelbė, kad 47 vieta. Iš ko pasityčiojo ?
 
 #
ARŪNAI PEIŠY, SPALIO ŠVENTĖS RYT PORYT, TAU PLAKATĄ TEKS PAIŠYT!
 
 #
Vaje,vel nerimstam, verkiam verkiam. Imkim balta nosinėlę prieš kalėdas snargliam nusišluostyti.
 
 #
PAKABINKIM PAKAMINKIM ANT KALĖDINĖS EGLUTĖS...
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

 

 

  

 

tauragiskis.lt Webutation