28 Vasaris 2020, Penktadienis

 

Pirmas
 

Praėjusį šeštadienį Kęsčių kaimo bendruomenės nariai išsiruošė dviejų dienų viešnagėn į Vabalninko miestelį (Biržų rajonas). Kelionė buvo suplanuota iš anksto pagal Lietuvos kaimo tinklui rašytą projektą „Tradicinių amatų atgaivinimas ir puoselėjimas Kęsčių kaimo bendruomenėje“.

Pilnas autobusas Kęsčių kaimo bendruomenės „Elbenta“ narių apsilankė darbščiais amatininkais garsėjančiame miestelyje, čia juos svetingai ir draugiškai pasitiko Vabalninko bendruomenės nariai. Šiam susitikimui šeimininkai surengė savo bendruomenės narių darbų parodą, kurioje eksponuojami įvairiausi dirbiniai iš vilnos. Vilnos vėlimo subtilybes pademonstravo Vabalninko bendruomenės narė amatininkė Zita Kumpelienė.
„Elbentiškiai“ aplankė ir keramikės Rasos Jankauskienės darbų parodą, tautodailininko Vido Jatulevičiaus drožinių parodą, aikčiojo iš nuostabos išvydę tautodailininkės Vitenės Repšienės sodų  ir margučių parodą.
- Margučiai taip meistriškai išskutinėti, jog sunku patikėti, kad tokius stebuklus galėtų sukurti žmogaus rankos, - pasakojo viena iš minėto projekto dalyvių.
Ji džiaugėsi, kad amatais labiausiai domėjosi jaunimas – apie pusę autobuso visų važiavusiųjų sudarė mokyklinio amžiaus vaikai ir jauni žmonės iki 21 metų. Kai kurie mokyklinio amžiaus vaikai lanko keramikos būrelius, jie turėjo galimybių pasisemti idėjų savo kūriniams. Tačiau daugiausiai buvo susidomėjusių vilnos vėlimu, kadangi tame krašte daug sertifikuotų amatininkų, tad pasimokyti buvo iš ko. Net jauniausias susitikimo dalyvis – septynmetis Matas Baziliauskas – negalėjo atitraukti akių nuo įspūdingų gaminių.
Vizito metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Kęsčių kaimo bendruomenės „Elbenta“ ir Vabalninko bendruomenės. Tikimasi, jog susitikimo metu užsimezgę šilti ir draugiški santykiai bus palaikomi ir ateityje keičiantis gerąja patirtimi, kuriant naujas ir patrauklias bendravimo ir bendradarbiavimo formas, organizuojant bendrus susitikimus.
Šio projekto tikslas – stiprinti partnerystę tarp kaimo plėtros dalyvių, skatinti bendruomeniškumą, kad kaimo jaunimas bei kiti projekto dalyviai turiningai leistų laiką, bendrautų ne tik su savo rajono, bet ir įvairių Lietuvos regionų bendruomenėmis. Teminio susitikimo tikslas – atgaivinti ir puoselėti žinias apie tradicinius amatus – molio bei medžio dirbinius, vilnos vėlimą, dalintis patirtimi bei įgūdžiais tarp Lietuvos kaimo tinklo dalyvių, ugdyti jaunų žmonių kūrybiškumą, iniciatyvą, skatinti bendruomenių paslaugų plėtrą kaime.
 

Kristina NEVELKIENĖ

Komentarai

 #
puiki kelionė.
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija