6 Balandis 2020, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Per pačius žiemos speigus Tauragės laikraščiuose sumirgėjo skelbimai apie artėjančias Užgavėnes, raginantys ,,vyti žiemą iš kiemo”, sudeginti Morę. Rengėjai kviečia miestelėnus atvykti vasario 21 dieną į centrinę Tauragės aikštę, ,,į Lašininio puotą”. O kur dingo kitas pagrindinis Užgavėnių veikėjas Kanapinis? Kodėl jis ,,išmestas iš barščių”? Ar tik ne todėl, kad  kanapes ir Kanapinį sukompromitavo narkomanai. Na, tie, kuriems nuo kanapių vaidenasi balti arkliai. Ir Kanapinis šiandien veikiau panašesnis ne į liesą, pasninkaujantį pilietį, bet į kanapes rūkantį pašlemėką. Tad verčiau ir jo vardo neminėti… O juk mano vaikystėje, pamenu, senelis darže buvo kanapių prisisėjęs, jose  mes, vaikai, slėpynių žaisdavome. Augino tame darže senelis ir tabaką. Jį rūkė, o iš kanapių  virves vijo.
Dėl visokių šiandieninėje Lietuvoje atsiradusių ,,mažumų” nukenčia ne tik Kanapinis ir kanapės. Ar pamenate, kaip darželyje ir pirmose mokyklos klasėse dainuodavot ir šokdavot ,,Aguonėlę”. ,,Taip, taip, va ir va kaip, aguonėlę sėjo…” Dabar tas kūrinys išbrauktas iš repertuaro. Kaip ir aguonos iš mūsų gyvenimo. Pabandyk pasisėti pavasarį aguonų, derliaus subręstant nesulauksi. Pirmiausia  sulauksi darže uniformuotų pareigūnų, traukiančių melodiją ,,taip taip, va ir va kaip, aguonėlę rovė“. Ir nebandyk aiškinti, kad norėjai pyragus aguonų grūdais pabarstyti. Pavargsi aiškinti, o jei bandysi prieštarauti, rankas užlauš, antrankiais surakins ir dar ,,kovinius veiksmus“ pritaikys - už teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymą. Pareigūnų kasmetinės akcijos taip ir vadinasi: ,,Aguona-2011”,  ,,Aguona-2012” ir taip toliau. Visiems lyg ir aišku  aguonas lietuviai augina tik apsisvaiginimui, pyragams barstyti jas atsivežame iš kitų kraštų, kur valdžia nepataikauja mažumoms, o prisimena ir kitą šių šimtmečiais  nekaltais laikytų augalų paskirtį.
Tos mažumos sugebėjo pasisavinti ir kai kuriuos gamtos reiškinius, spalvas. Anądien sakau žmonai - pažvelk, kokas žydras dangus. Koks, koks - perklausia ji. Mat žydras šiandien jau reiškia nebe spalvą, o seksualinę orientaciją. Taip žmonės vadina pide...astus. Atsiprašau, gėjus. Nors man atrodo, pide...rastas - jis ir Afrikoje pide…astas. Beje, ten jiems labai patogu per visokius paradus nuogus užpakalius rodyti. Pabandyk dabar Lietuvoje per tokius speigus kelnes nusimauti. Bematant ledas tai orientacijai svarbiausią vietą aklinai užtrauks. Todėl ir Vilniaus gatvėmis jie marširuoja tik šiltuoju metų laiku. Na, dėl jų kūno dalių bala nematė. Tai jų pačių reikalas. Tačiau mane, kaip pilietį, žeidžia tai, kad jie pasisavino ne tik dangaus žydrumą, bet ir tokį gražų vasaros gamtos reiškinį kaip vaivorykštė. Ją perkėlė į savo vėliavą. Daug jų plazdant mačiau Amsterdame, kai kuriuose kituose Europos miestuose, tad kai dabar danguje pamatau vaivorykštę, bematant prisimenu gėjus. Atrodo, tarsi žydras dangus žydrųjų vėliava taip ir mosuoja. Nejaugi gavo iš Briuselio tokį nurodymą? Sako, ten daug pide...rastų sulindę. Į pačias aukščiausias institucijas. Ko norėti. Ir savo parlamente jau turime savo gėjų, yra jų ministerijose ir kitur. Jie jau pageidauja kurti šeimas, tuoktis. Net vaikus gimdyti… Atsiprašau, turėti. Mat bet kuris kaimietis pasakys, kiek bulius ant buliaus beliptų, veršio iš to nebus…
Atsiprašau jautresnių skaitytojų už mano nuklydimą į lankas. Tai yra į gyvulių pasaulį. Bet man toks vaizdas susidaro. Beje, gamtos reiškinius kompromituoja ne tik mažumos, bet ir mūsų vyriausybė. Ar pamenate, kaip premjeras A. Kubilius kūrė saulėlydžio komisiją? Ir sukūrė. Ne tam, kad Saulės kelią dangumi pakeistų. Mintyje jis turėjo valdininkų skaičiaus mažinimą. Ir kas iš to išėjo? Tauragėje ,,suspendavo” du valdininkus iš Vartotojų teisų apsaugos tarnybos. Tačiau tuo pačiu metu Vilniuje priėmė… keturis naujus. Vakar skaičiau spaudoje, jog pernai iš Lietuvos emigravo 54 tūkstančiai tautiečių. Tiek, kiek gyvena Tauragės rajone. Didesnė jų dalis išvyko į Vakarus. Ten, kur leidžiasi saulė. Va, kur tikrasis ,,saulėlydis”. Tik neteko girdėti, kad būtų emigravęs koks nors valdininkas. Metęs valdišką tarnybą ir išvykęs geresnės duonos ieškoti. Saulėlydžiai jiems ir Lietuvoje gražūs.
Per Užgavėnes išviję žiemą, nors ir be Kanapinio, lauksime pavasario. Jis būtinai išauš, sužydės alyvos… Bet ir vėl iš to nebus pilno džiaugsmo. Anksčiau per patį alyvų žydėjimą, ypač jei dar būdavo mėnulio pilnatis, tekdavo vengti šizofrenikų, kitų psichiškai nestabilių asmenybių. Dabar Garliavos minia pavogė iš mūsų ir pačią alyvų žiedų spalvą, ja nudažė savo vėliavas. Panašu, kad  sutanoto tos minios vedlio ir poros sijonuotų moteriškių klauso visa Lietuvos teisėsauga. Joks prokuroras, teismas ar antstolis jiems ne rodiklis. Pati šalies vadovė ,,šoka pagal jų krokoviaką “, o policininkai tik nedrąsiai stebi per atstumą, kaip įžūliai nevykdomi teisėti valdžios institucijų reikalavimai. Pabandyčiau aš taip ,,nevykdyti”, per minutę būčiau į bitę suriestas, antrankiais surakintas, gal net sumuštas ir areštinėn uždarytas. Deja, anie, iš mažumų, gyvena kitoje Lietuvoje, pagal kitus įstatymus. Kurių aš nesuprantu ir, matyt, nesuprasiu… 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija