20 Vasaris 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

 
Šiandien kalendorių ,,puošia“ nelabai jaukus įrašas, primenantis, jog šiandien yra Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Dar taip neseniai tos baisios ligos vardą garsiai net ištarti bijodavome. Ligonis su tokia diagnoze visų mintyse jau būdavo iš karto ,,nurašomas“. Klausimas likdavo tik toks - kiek dar liko gyventi. Ar jau karstą ir įkapes pirkti iš karto, ar dar galima kokį mėnesį palaukti... Suprantama, pats ligonis jausdavo tokį artimųjų nusiteikimą ir su liga beveik nebekovodavo. Taip pat kartu su artimaisiais skaičiuodavo likusias dienas ir ruošdavosi blogiausiam.
Laimei, požiūris į tą klastingą ligą yra gerokai pasikeitęs. Ne tik todėl, kad visuomenė tapo atviresnė, demokratiškesnė. Pirmiausia tai susiję su statistika ir faktais. Manau, apie tai turiu moralinę teisę kalbėti, nes apie šią ligą žinau ne iš nuogirdų. Greitai bus metai, kai pats gyvenu su tuo ,,draugu“- vėžiu. Su juo keliu ir guluosi, su juo einu į darbą ir grįžtu, važiuoju į keliones, švenčiu draugų jubiliejus, metines šventes. Mes - visada kartu. Ir nežinia, ar beišsiskirsime. Kitą savaitę jau keturioliktą kartą vešiu jį parodyti specialistams į Vilniaus universiteto onkologijos institutą. Ten po keturias paras guliu kartu su juo ligoninės palatoje, ,,pakabintas“ ant šlangelių ir ,,pompų“, pumpuojančių į mano kūną nuodus. Kad tas ,,draugelis“ ,,užmigtų“, snaustų mano kūne ir nebeužsiimtų ,,aktyvia veikla“. Kaip bus iš tikrųjų, joks profesorius negali pasakyti. Tik prognozuoja. Vienas Dievas težino. Taip, kaip niekas negali pasakyti, nuo ko tas vėžys žmogaus organizme atsiranda. Vien jo rūšių yra bene 270, o priežasčių, galinčių sukelti vėžį " dar daugiau. Per nepilnus metus susipažinau su dešimtimis ligonių, panašių į mane. Visi jie svarsto,  nuo ko susirgo, ką darė ne taip, ko reikėjo vengti. O, kad žmogus tiksliai žinotų, kur tyko pavojus. Tada, kaip sakoma, ,,ir pagalvėlę pasidėtų“, kad nepaslystų, nepargriūtų. Deja, deja. Kol kas vėžiu sergančių ligonių nemažėja. Ta devynių aukštų ligoninė Santariškėse, kuri jau yra tapusi beveik antraisiais mano namais, visada pilna ligonių. Laisvų vietų niekada ten nebūna. Veikiau atvirkščiai - koridoriuose lūkuriuoja žmonės, laukiantys, kol kurį nors išrašys ir išleis namo ,,pailsėti“ iki kito gydymo seanso. Kiekvienas iš jų turi viltį pasveikti. Jos vis daugiau suteikia mokslo pasiekimai. Ir statistika rodo, jog ligą galima įveikti. Ne tik statistika apie tai byloja, tarp mūsų yra nemažai vėžiu persirgusių žmonių, kelis pažįstu vėžį įveikusius jau dukart per gyvenimą. Tai ir man pačiam suteikia vilties, jog kelionės į onkologijos institutą nėra beprasmės. Pamenu, kai pirmą kartą Tauragės ligoninėje sužinojau apie savo ligą, chirurgas Antanas Sakalauskas mane ramino - išgysi, ta liga nesirenka, neaplenkia net daktarų. Sakė, du jo kolegos persirgę vėžiu, vienas prieš 20 metų, sėkmingai gyvena ir dirba. Tuos žodžius prisiminiau vežamas į operacinę, ir dabar juos prisimenu. Jie teikia viltį, ragina nepalūžti.
Ši diena pasaulio mastu pažymima ne tam, kad užjaustume klastingą ligą turinčius ligonius. Ji, pavadinta kovos su vėžiu diena, privalo visiems mums teikti viltį. Juk toje kovoje yra nemenkų laimėjimų. Pasiekta ir nemažai pergalių. Kiekvieno ligonio pergalė prieš ligą yra reikšminga, todėl kiekvienas turime kovoti ir nenuleisti rankų. Ne kartą girdėjau posakį, jog tokioje kovoje rungiasi net keli kovotojai. Prieš ligą stoja ne vien pacientas ir jo gydytojas. Pergalę didele dalimi lemia Viltis. Tai yra ligonio įsitikinimas, kad jis nugalės. Labai gerai, kai tą viltį palaiko artimieji. Ne tik šeimos nariai, bet ir šiaip tave supantys žmonės. Aš asmeniškai už tą viltį esu be galo dėkingas ne tik savo šeimai - žmonai, dukterims, žentams, anūkams, bet ir bendradarbiams. Tas palaikymas, geras žodis neapsakomai šildo ir neleidžia ,,praskysti“, jei kada ir užeina tokia silpnumo valandėlė. Supranti, kad turi laikytis, nepulti į liūdesį ir neviltį. Ir tada pats sau sakai: ,,viskas bus gerai“.
Kai pradedi gyventi su šia liga, žmogus pasidarai jausmingesnis, jautresnis, tad išgirstas viltį teikiantis žodis būna itin brangus. Ypač ištartas itin nuoširdžiai. Už tokius žodžius esu labai dėkingas Tauragės Švenčiausiosios Trejybės bažnyčios kunigui Karoliui. Sužinojęs apie mano ligą jis sakė melsiąsis už mano sveikatą. Gal po pusmečio, pamatęs mane bažnyčioje, priėjo, apglėbė ir teiravosi, kaip man sekasi gydytis, pakartojo savo pažadą. Atrodė, pats Aukščiausiasis kalba kunigo lūpomis. Negaliu pamiršti ir savo ,,kolegų“ ligonių. Į eilinį gydymo seansą kiekvienas iš jų taip pat atsineša Viltį ir ja dalijasi su likimo draugais. Pasakoja savo istorijas, lyg artimiausiai giminei pasakoja apie nuveiktus ir nespėtus padaryti darbus, savo šeimas. Kartais net užmiršti, kad esi ligonis, kad guli čia ne šiaip sau.
Ačiū tiems, kurie palaiko mūsų, sergančiųjų, viltį pasveikti.
 

Komentarai

 #
Gerbiamas administratoriau, kodėl prie rubrikos "Mintys balsu" panaikinote šviesios atminties TADO MEIŽELIO pavardę? Juk visi žinome, kad šią rubriką rašė JIS (tik retkarčiais - kas kitas). Mintys liko (ačiū, kad jų nepanaikinote), o AUTORIUS - įslaptintas. Nereikėtų šitaip. Dabar ir ateityje šios TADO MEIŽELIO mintys - lyg testamentas - dar reikšmingesnės ir prasmingesnės. Tai mano nuomonė, atleiskite, jeigu kas ne taip.
 
 #
Jau turėjote pastebėti, kad MINTIS BALSU rašydavo tik Tadas Meiželis ir visa ši rubrika skirta tik jo mintims, o dabar - ir jo atminimui. Daugiau šitos rubrikos nebebus, todėl autorystės niekam kitam ir nebus galima priskirti
 
 #
Ačiū, kad perskaitėte mano komentarą, tačiau man regis, nelabai supratote, ką norėjau pasakyti. Autorystės ir nereikia niekam priskirti. Tiesa,vieną kartą skaičiau Sigutės Pumputienės mintis apie Adventą ir Remigijaus, kurio pavardė jums žinoma, pamąstymus, kam atstovauja vilniečių interesai ar kažką panašaus, tačiau aš pasigedau TADO MEIŽELIO pavardės prie Jo MINČIŲ. Jeigu rubrika skirta TADO MEIŽELIO atminimui, tuo labiau reikėtų paženklinti ją JO vardu.
 
 #
O kodėl nebus? Pasaulis juk vietoje nestovi, nors miršta ir labai talentingi žmonės.
 
 #
Gerai žmonės, va papildymas:+DonisG&G SindikatasLipnus Macharadzos PirstaiPompaPreservative FactorySa-SaSHSiaures kritpysXessZpoan Vtenz2GoodAktoriu trioAlina OrlovaBacefalaiBekeso vilkaiDR. GreenFrekenbokRondoKardiofonasSvastikos sukites greitaiToro BravoVairasVerslo rizikos rezervasZimbabweSuicide djsD.A.17Daddy's DollsDėkui visi, kurie siūlo grupes
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija