20 Vasaris 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Žingsnis po žingsnio vis toliau brendame į naujuosius 2012-uosius metus. Nors ir ne per pusnis bei sniegą, bet dažniau pataikydami į kokią purvo balą. Jau nulingavo atgal per tyrus Trys karaliai, palikę dovanas naujagimiui Kristui, išblėso danguje juos vedusi Betliejaus žvaigždė. Prasidėjus antrai metų savaitei susimąsčiau, kas pasikeitė per tą metų lūžį, kur link pasukome? Juk jau laikas būtų pradėti pildytis gausiems naujametiniams linkėjimams, kad šiemet laimingiau ir sočiau gyventume. Deja, šeštadienio rytą atvertęs ,,Lietuvos ryto” dienraštį perskaičiau nelinksmą faktą: 58-iose valstybėse atlikus apklausą, ar žmonės jaučiasi laimingi, Lietuva ,,tabaluojasi“ statistikos apačioje. Kartu su Egipto, Graikijos, Palestinos ir Serbijos gyventojais. Gal kartais nebemokame džiaugtis tuo, ką turime? Gal iš prigimties esame niurzgliai? Imu svarstyti ir galvoti, kuo nepatenkintas esu aš pats. Šiaip jau negalėčiau keiksnoti savo tėvynės. Ją turime tokią, kokią susikūrėme. Tačiau pernelyg jau daug joje prisiveisė įvairaus plauko sukčių, aferistų. Ir neretai su tyliu mūsų visų pritarimu, nesugebėjimu aktyviai pasipriešinti. Kokie nors graikai ar egiptiečiai dar išeina į gatves šimtatūkstantinėmis miniomis, protestuoja, verčia valdžią. Mes tuo tarpu tik stebime, kaip mus viešai apgaudinėja, ir tyliai liūdime dėl bjaurios neteisybės.
Sakykite, ar metams pasikeitus kitus sukčius matome per televizorių, spaudos puslapiuose? Tuos pačius, tik jau kai kuriuos ,,išskalbtus”, lyg ir nebekaltus. Prieš Naujuosius kikenau iš džiaugsmo, kai išgirdau pranešimą, jog neva bus konfiskuota 7 milijonus kainuojanti šalies kontrabandininko karaliaus sūnaus Karaliaus trobikė. Kur tau. Atėjo Trys karaliai ir… pasirodė, jog ta ,,kukli” trobikė visai ne jo, o buvusio Alytaus mero, neseniai vedžioto su antrankiais, nuosavybė. Teisėta, įgyta ,,sunkiu ir nepakeliamu darbu”. Dabar kikena šimtai ir tūkstančiai kitų šalies kontrabandininkų, turinčių panašias ,,trobikes“ kur nors Lazdijuose, Vilniuje ar Tauragėje. Beje, pergalę metų pradžioje šventė ir tauragiškis, įtartas iš paties Prezidento Valdo Adamkaus panosės nuvaręs ,,furą” su konfiskuotomis kontrabandinėmis cigaretėmis iš Pagėgių pasieniečių saugomo aptvaro. Iš ilgos bylos išėjo didelis pišš… Advokatai įtikino teisėjus, kad tarnybinis šuo galėjo supainioti įžūlaus pagrobėjo kelnių kvapą.
Net jei būtų ir kitaip teismas nustatęs, kažin ar jo sprendimą būtų deramai ,,priėmusi” visuomenė. Juk mūsų valstybėje jau tapo įprasta nevykdyti teismų sprendimų. Kaip pasibaigė metai televizoriaus ekranuose mirgant pranešimams iš Garliavos, taip ir naujieji prasidėjo. Kaip sakant - už vadžių, ir vėl iš pradžių… Nesutinka Garliavos teisėja vykdyti kito savo kolegos sprendimo atiduoti ,,Kedžio vaiko” tikrai motinai, ir nors tu ką. Prieš keliasdešimt ten susirinkusių fanatikų bejėgė visa valstybė, visos jos teisėsaugos struktūros. Kažin, kodėl? Man regis, žiniasklaida čia taip pat specialiai muilina mums akis, gal net už suinteresuotų asmenų pinigus. Tuo tarpu aš labiau norėčiau žinoti, kaip vyksta tyrimas, koks atliekamas ,,darbas“ su aukštais policijos pareigūnais, kurie atsistatydino, nes, įtariama, iš anksto žinojo apie Kedžio ruošiamas žmogžudystes ir joms nesutrukdė. Vadinasi, yra lyg ir žudiko bendrininkai. Gal todėl ir apskritai apie aną dvigubą žmogžudystę Kaune visai nutylima, lyg jos ir nebūtų buvę, o visas visuomenės dėmesys nukreipiamas į šurmulį aplink mažos mergaitės globą?
Praėjusieji metai baigėsi didžiuliu ,,trenksmu”, sukeltu griuvus ,,Snoro” bankui. Atrodė, šalies vadovybė ėmėsi skubių žygių, kad po tais griuvėsiais būtų kuo mažiau aukų. Seimas skubiai taisė įstatymus, Vyriausybė perėmė banko valdymą ir… pradėjo naują pinigų ,,plovimą” iš to banko. Paradoksas. Kol du banko akcininkai tupi Londone ir galvoja, kaip išsaugoti pasiglemžtus pinigus, iš Londono į Vilnių pakviečiami kiti pinigų ,,siurbliai”. Na, paklausykite, ar sveiku protu suvokiama, jog iš Londono pakviestam laikinajam žlugusio banko administratoriui būtina sumokėti per 16 milijonų litų algos ir kitokių išmokų? Ir tai dar ne pabaiga. Pasirodo, iki šių metų kovo  visokiems konsultantams ir (vos nepasakiau, sukčiams) Vyriausybė leido dar išmokėti 61 milijoną litų. Kažin, ar tokiu greičiu iš banko pinigus ,,pumpavo” net Baranauskas su Antonovu. Man atrodo, britai, su mūsų Vyriausybės palaiminimu, veikia vikriau. Premjeras A. Kubilius tame nemato nieko keisto. Tokios esančios paslaugų kainos. Ir mes tikime. Vyriausybė, matyt, prie tokių „kainų” jau yra įpratusi, nes pati samdo visokius konsultantus, rengia mokymus valdininkams už penkiaženkles ir šešiaženkles sumas. Lyg kokioje pasakų karalystėje, kur pinigai iš dangaus byra. O juk čia - tik Lietuva, kur lietūs lyja… Ir sukčiai dygsta lyg grybai po lietaus. Beje, dzūkai dar praėjusią savaitę grybavo voveraites.

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija