6 Balandis 2020, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Tadas MEIŽELIS

Vienok vartydamas kalendorių kiek susierzinu. Tpfu, šiemet kovo vienuoliktoji ,,išpuola” sekmadienį, kai ir taip nereikia eiti į darbą. Kokia čia šventė be papildomos poilsio dienos. O juk taip neseniai, jei taip atsitikdavo, valdžia mums suteikdavo išeiginę pirmadienį. Dabar jau nebe. Prastėja gyvenimas… Kur mes einame, už ką kovojome? Štai taip ar panašiai prasideda ne vieno piliečio svarstymai apie šalies nepriklausomybę ir jos naudą. Esame jau per tuos porą dešimtmečių įpratinti viską ,,sverti” materialiomis svarstyklėmis. O kodėl gi ne? Gerai dar prisimenu, kaip Kovo 11-osios nepriklausomybės akto signatarams buvo dalijami Vyčio kryžiaus ordinai, prie jų dar ,,prikabinant” po žemės sklypą. Dovanų. Kiek tada kilo nesantaikos, nes vienas gavo geresnį sklypą, kitas - blogesnį. Kai kurie dėl jų derėjosi vos ne dešimtmetį. Tos valstybės žemės dalybos, stumdymasis priminė kovą prie lovio dėl geresnio kąsnio. Negi signatarai dėl to kovojo, raitė savo parašus po aktu? Koks provokatorius sugalvojo šitokį ,,atlygį” mainais į nepriklausomybę? Gal nuo tada, o gal kiek vėliau Lietuvos žmonės ėmė savo valstybę tapatinti su valdžia vis pastebėdami, kad daugėja keistų įstatymų, kartais visiškai prasilenkiančių su sveiku protu, ką jau bekalbėti - ir su Konstitucija. Įdomiausia tai, jog mūsų valdantieji neretai tai daro sąmoningai, ciniškai. Darbo turi Konstitucinis teismas, laikas nuo laiko vis pripažindamas, kad įstatymai, pagal kuriuos gyvename laisvoje savo valstybėje, neatitinka  pagrindinio šalies įstatymo nuostatų, o kartais panašėja į tą mūsų valstybėje okupacijos metais galiojusią ,,Stalino konstituciją”. Tarybiniais laikais net bjauriausias partokratas, raudoniausias komunistas nebūtų drįsęs skriausti pensininkų. Nes buvo nuostata - ,,Starikam u nas viezde počiot”. Kas išvertus pažodžiui reikštų - senelius mes gerbiame. Tuo tarpu Lietuvoje dukart buvo priimti ir ilgai galiojo įstatymai, atimantys iš pensininko jo kruvinai uždirbtą turtą - varganas pensijas, skirtas gyvybei palaikyti. Negana to, kad pirmąkart, prieš nepilną dešimtmetį, Konstitucinis teismas pasakė - to daryti negalima ir liepė atstatyti teisybę, istorija pasikartojo. Dar kartą buvo ,,užlipta ant to paties grėblio”. Ir kas iš to? Nė vienas ant jo ,,sąmoningai užlipęs” negavo gumbo į kaktą. Su gumbu liko tik vargšai pensininkai, kurie dabar ilgaaaaaai, ilgaaaaai lauks teisybės atstatymo. Jei jis iš viso kada nors ateis. Mat prikišamai aišku, jog tikslingai laukiama, kol numirs paskutinis pilietis, turintis teisę atgauti iš jo pavogtą pensijos dalį. Mat mūsų valdantieji įsitikinę, kad tai darė ,,vardan tos Lietuvos“… Tik nesako, kurios – savo ar mūsų. Mat gyvename tarsi dviejose valstybėse.
Rytoj prasideda nauja pavasarinė Lietuvos Respublikos Seimo sesija. Bus priimtas naujas įstatymų paketas, šimtai pataisų. Tarp jų dalis tokių, kurie ne padės, o trukdys mums gyventi, pablogins mūsų gyvenimą. Kaip dažnai įstatymuose gudriai užmaskuojami atskirų verslo grupių interesai. Tarkim, niekas manęs neįtikins, kad Lietuva primygtinai turi būti branduolinė valstybė, ir siauraakiai iš Japonijos mums privalo statyti naują atominę elektrinę. Juk elektros energijos, neužsikraunant milijardinio skolų ,,brangto”, galima nusipirkti iš kaimynų. Juk jau nusvilome rankas bekurdami planus apie tą statybą su mistiniu ,,Leo”? Tiesa, kai kas rankas pasišildė, o nusvilo valstybė. Tai yra mes visi – mokesčius mokantys piliečiai. Panaši istorija su šilumos ūkiu, visokiomis kainų ,,dedamosiomis”, šilumos punktų priklausomybe vardan… nepriklausomybės. Iš dažno naujo įstatymo kyšo interesų ausys. O kai kurie kuriami ne vien atskirai interesų grupei ,,pamaloninti”, bet yra pritaikyti vienam valstybės žmogui. Neimsiu dabar jų vardinti. Kas moka skaityti - patys supras.
Šitaip pasamprotavęs galvoju - džiaugsmingai man laukti tos kovo vienuoliktosios, ar liūdnai nusiteikus. Ar norėčiau vėl gyventi pagal tą ,,Stalino” ar vėliau kitaip vadintą svetimos valstybės konstituciją? Neeeee. Net rusai to nenori. Vis daugiau jų, pasivadinusių ,,verslininkais”, išdygsta Lietuvoje bankininkų, sporto klubų savininkų, net partijų vadovų pavidalu. Gyventi jiems čia labai gera, nes jie gyvena čia pagal ,,tos, valdininkų Lietuvos” įstatymus. Net patys juos kuria… ,,Demokratinėje“ savo tėvynėje Rusijoje ne vienas mūsiškis oligarchas sėdėtų belangėje. O gal jiems ten ir vieta? 

Komentarai

 #
Nyksciai i ora uz turininga irasa. Reikes cia ir dainazu uzsukti. Tik vat noreciau pasiklausti, ar cia man vieninteliui straipsnis issoka i sonus? Naudoju Opera browseri.
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija