19 Liepa 2019, Penktadienis

 

Pirmas
 

Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje savo knygą „Heraklis Nr. 4" pristatė aktorius Marius Repšys. Renginio metu jis kalbėjo ne tik apie kūrybą, bet ir gyvenimą – sunkią vaikystę, nuotykius mokykloje, sutiktą meilę, profesijos pasirinkimą, teatro užkulisius ir, žinoma, sunkią ligą, kuri buvo lyg tramplinas parašyti knygą.

Anot M. Repšio, knyga nuėjo labai ilgą kelią, daug kas ja netikėjo, net šeima nepritarė: „Kai gulėjau psichiatrijos ligoninėje, daug skaičiau. Į rankas pateko Beatos Tiškevič knyga, supratau, kad ir aš galiu rašyti. Galvojau, kad genialiai rašau, iki kol viską perskaičiau. Ir žmona sakė, kad šūdinai, bet nekreipiau dėmesio. Leidykla taip pat atsargiai žiūrėjo, bet man labai padėjo žurnalistė Laisvė Radzevičienė, kuri išgrynino knygą. Rašymas man labai padėjo, išlieju fantaziją, jaučiu nusiraminimą. Jei pasiseks, išleisiu dar ne vieną knygą", - kalbėjo autorius.

Paklaustas, kodėl būtent toks knygos pavadinimas, Marius Repšys sako, kad vienu gyvenimo momentu labai daug sportavo, užsiaugino didžiulę masę raumenų ir pasijuto kaip Heraklis, kuris yra vyriškumo, nepalaužiamumo simbolis. O skaičius 4 yra lyg jį gyvenime lydintis leitmotyvas – 4 palata psichiatrijos ligoninėje, 4 aukštas, 44 butas, kuriame jis gyvena.

Kalbėdamas apie knygą, autorius kalba ir apie savo ligą, nes ją parašė, norėdamas padėti kitiems: „Bipolinis sutrikimas – realiai gyvenime labai dažnas dalykas, žmogus elgiasi labai energingai, gali daug ką daryti, o antrojoje fazėje – depresija, noras žudytis. Aš grodavau po 8 valandas per dieną, po 6 žaisdavau šachmatais, paskui užpuolė depresija ir mane uždarė į durnyną. Jeigu tai, ką darai, kenkia gyvenimui, reikia suklusti. Noriu pasakyti, kad knyga nėra vien apie ligą, joje ir daug pozityvumo, linksmų, gerų epizodų", – sako Marius Repšys.

Paklaustas, koks jo kelias į aktorystę, M. Repšys prisimena, kad vaidinti, parodijuoti mėgo nuo vaikystės. Bitė Maja, Karlsonas, kuris gyvena ant stogo, Žanas Klodas van Damas jo mėgstamiausi personažai, o vėliau į akiratį papuolė ir klasiokai, mokytojai: „Mokykloje buvau baisus, mano elgesys buvo tragiškas. Dabar suprantu, kad tikriausiai sunkiausias darbas yra mokytojo. Visą laiką svajojau apie aktoriaus profesiją, bet pasirinkau kūno kultūros specialybę. Į operą pakliuvau kaip kaskadininkas, vėliau jau ėmiau studijuoti menus. Šiandien galiu palyginti darbą televizijoje, teatre, seriale... bet laikau save teatro žmogumi".

Po renginio prie Mariaus Repšio knygos „Heraklis Nr. 4" nusidriekė ilga lankytojų eilė, buvo galimybė ne tik gauti autografą, bet ir pabendrauti asmeniškai.

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija