24 Vasaris 2020, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Pagramančio ir Lomių pagrindinių mokyklų mokinius bei Mažonų kaimo jaunimą spalio 11-12 dienomis į pramogas pakvietė Mažonų kaimo bendruomenė ,,Mažonų rytas“. Bendruomenės pirmininkė Laima Šveikauskienė ir Mažonų kultūros namų kultūrinių renginių organizatorė Birutė Kaminskienė pradėjo įgyvendinti projektą ,,Dovanokime džiaugsmą“.
Kaimo bendruomenė ,,Mažonų rytas“ teikė projektą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai  bendruomenių socialinės plėtros 2011-2013 m. įgyvendinimo programai. Projekto tikslas -  savanorystės pagrindu remti Mažonų seniūnijos daugiavaikes ir socialiai remtinas šeimas per kultūrines, masines priemones, užimtumo organizavimą, formuoti palankų visuomenės požiūrį  į  pilnavertę šeimą. Projekto teikėja ir vadovė - Mažonų kultūros namų kultūrinių renginių organizatorė B. Kaminskienė.
- Džiaugiamės, kad šį kartą buvo pasiūlytas projektas vaikams ir jaunimui. Iki šiol rengdavome projektus tik pagyvenusiems ar neįgaliems žmonėms, todėl mūsų jaunimui labai trūko dėmesio, - sakė B. Kaminskienė. - Teikiant projektą, buvo sudarytos bendradarbiavimo sutartys su Mažonų seniūnijos Lomių kaimo bendruomene ,,Lomiai“ ir Pagramančio bendruomenės centru ,,Gramančia“, todėl į projekto vykdymą aktyviai įsijungė Pagramančio ir Lomių pagrindinės mokyklos, kurias lanko šiose  bendruomenėse gyvenantys vaikai ir, savaime suprantama, Mažonų kaimo bendruomenė ,,Mažonų rytas“. Iš viso šiam projektui skirta 8 230 litų.
Birutė Kaminskienė įsitikinusi, jog šių lėšų turėtų pakakti moksleivių išvykoms į Taurų nuotykių parką ir Tauragės kartodromą, numatytai paskaitai apie vaikų globą bei įvaikinimą Mažonų kultūros namuose, Kalėdų šventei su dovanėlėmis ir vaišėmis, į kurią planuojama pakviesti ir Dainos teatrą.
Projekto vadovės teigimu, įgyvendinant pirmąjį projekto etapą - laisvalaikis Taurų nuotykių parke ir Tauragės kartodrome, spalio 11- 12 dienomis Pagramančio ir Lomių pagrindinių mokyklų moksleiviams buvo suorganizuotos išvykos.
Pasak Pagramančio pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojos bei turistų būrelio vadovės Indrės Preikšaitienės, mokyklos bendruomenė, kuri bendradarbiauja su Mažonų kaimo bendruomene ir seniūnija, buvo maloniai nustebinta - mokyklos mokiniai, lydimi mokytojų L. Zemeckienės, I. Preikšaitienės ir R. Bandzinienės, dvi dienas vyko papramogauti į Tauragę.
- Pirmąją dieną mes vykome į Taurų parką įveikti ten esančių trasų ir išbandyti savo jėgas, - pasakojo Pagramančio pagrindinės mokyklos mokytoja Indrė Preikšaitienė. -  Papramogauti atvyko ir Lomių pagrindinės mokyklos mokiniai bei jaunimas iš Mažonų. Mokiniai ištvermingai, gerai nusiteikę, bandė aplenkti vieni kitus parke įrengtose trasose. Nusilpus jėgoms, visi buvom pakviesti pasivaišinti karšta arbata ir pasistiprinti karštais  užkandžiais. Antrą dieną vėl lydimi Mažonų seniūnijos darbuotojų ir mokytojų, vaikai patraukė  Tauragės kartodromo link. Ten linksmai praleido laiką.
Mokytoja dėkinga už pakvietimą ir bendradarbiavimą projekto vadovams ir Mažonų seniūnijos socialinio darbo organizatorei L. Samoškienei bei socialinei  darbuotojai darbui su rizikos šeimomis G. Šilgalytei už vaikams suteiktas malonias akimirkas. Ji tikisi, kad Pagramančio pagrindinės mokyklos bendruomenė ir toliau bendradarbiaus su Mažonų kaimo bendruomene.

Kristina NEVELKIENĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija